Kinder Joy of Moving

Utworzono: 24-04-2024

21 kwietnia - kolejne starty zawodniczek UKS Libero Łebień w rozgrywkach Kinder Joy of Moving przyniosły awans do finału wojewódzkiego w najmłodszej kategorii "dwójki". W ostatnim sobotnim turnieju w Starogardzie Gdańskim nasz pierwszy zespół grając w III lidze wygrał 3 spotkania i w ogólnym rankingu dziewczyny zostały sklasyfikowane na 10. miejscu na 70 zespołów z całego województwa pomorskiego. Do finału wojewódzkiego awansowała pierwsza dwunastka z rankingu. Swoje zmagania zakończyły w dalszych ligach nasze pozostałe dwójeczki składające się głównie z młodszych dziewcząt, które zebrały bezcenne doświadczenie - wykorzystają je w następnym sezonie.
W niedzielę do rywalizacji w ostatnim turnieju przystąpiła nasz trójka. Dziewczyny grając w wysokiej II lidze wygrały trzy spotkania, a dwa przegrały. W ogólnym rankingu zostały sklasyfikowane na 11. miejscu na 53 startujące w województwie pomorskim zespoły.
W finale wojewódzkim wystąpi w tej kategorii 6 najlepszych zespołów, ale tak wysokie miejsce w gronie klubów z takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Miastko, Starogard, Rumia, Człuchów czy Słupsk można uznać za wielki sukces.
Udział w rozgrywkach Kinder Joy of Moving był możliwy dzięki dofinansowaniu z dotacji Gminy Nowa Wieś Lęborska. Szczególne podziękowania należą się trenerom: Zdzisławowi Kotłowskiemu, Michałowi Górskiemu oraz Marcinowi Dawidowskiemu za ogromną pracę, która zaowocowała sukcesami naszych dzieciaków.