Jasełka

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święto w roku liturgicznym. Nie ma domu, w którym w wigilijny wieczór nie zapalono by lampek na choince, czy nie przygotowano smakowitych potraw. Tego dnia dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia, śpiewając przepiękne polskie kolędy. Tradycją jest również pokaz jasełek.

17 grudnia uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka bożonarodzeniowe, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Przeżyliśmy historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. To anioł wskazał im uboga stajenkę, w której Maryja porodziła Syna Bożego. To do nich pierwsi przybyli pasterze, pokłon złożyli trzej królowie, składając dzieciąteczku dary. O Jezusie nie zapomniały małe dzieci, przynosząc Mu swoje zabawki. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka przeplatana była kolędami i pastorałkami. Na zakończenie uroczystości były życzenia złożył Samorząd Szkolny oraz zabrał głos Pan Dyrektor Krzysztof Wojtysiak. Podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknych jasełek, złożył całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia i podzielił się z nami opłatkiem. W świątecznych nastrojach rozeszliśmy się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

Dyrektor rozpoczyna uroczystość
Uczennica składa życzenia