Innowacja pedagogiczna w nauczaniu języka angielskiego

Innowacja pedagogiczna w nauczaniu języka angielskiego z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu InstaLing

Cele innowacji

CELE GŁÓWNE:

• Promowanie nauki języka angielskiego wśród uczniów
  • Rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł i narzędzi TIK
  • Uatrakcyjnienie procesu nauczania i uczenia się języka angielskiego
  • Podnoszenie jakości pracy szkoły, ucznia i nauczyciela

CELE SZCZEGÓŁOWE:

• Uczeń ma bogaty zasób słownictwa
  • Uczeń poznaje, utrwala i powtarza słownictwo z danej lekcji
  • Poszerza bierny i czynny zasób słownictwa poprzez różnorodne formy obcowania z językiem angielskim
  • Rozwija swoje umiejętności uczenia się
  • Przygotowuje się do egzaminu ósmoklasisty
  • Dostrzega różnice między graficzną i fonetyczną formą wyrazu
  • Ćwiczy poprawną wymowę słów

Opis innowacji

Innowacja oparta na InstaLing dotyczy zmian w procesie uczenia się w zakresie stosowania nowej metody pracy z uczniem, utrwalania, sprawdzania wiadomości i umiejętności uczniów oraz monitorowania ich pracy. Dzięki tej innowacji nauczyciel ma możliwość systematycznego sprawdzania efektywności nauczania oraz kontrolowania osiągnięć uczniów na bieżąco. Innowacja ta polega na korzystaniu ze strony WWW.instaling.pl do nauki słówek z języka angielskiego. Nauczyciel, po zarejestrowaniu uczniów, przydziela im słówka z przerabianego na lekcjach materiału, a następnie uczniowie powtarzają je w domu i w szkole. Nauczyciel i  rodzice otrzymują szczegółowe raporty o systematyczności pracy uczniów. Uczestnictwo w programie InstaLing jest bezpłatne.

Grafika 1: Innowacja pedagogiczna w nauczaniu języka angielskiego