Projekt "GRAMY W ZIELONE"

Uczniowie klasy 1 i 2 biorą udział w ogólnopolskim projekcie ekologiczno – przyrodniczym GRAMY W ZIELONE. Projekt ma na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ochrony środowiska naturalnego, budzenie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody,   a także tworzenie sytuacji do bezpośredniego obcowania z przyrodą i dokonywania obserwacji zjawisk przyrodniczych występujących w różnych porach roku. Dodatkowo uczniowie poznają podstawowe wiadomości o ekosystemach, obiektach i zjawiskach przyrodniczych występujących w ich najbliższym otoczeniu. Poznają znaczenie zieleni dla zdrowia człowieka, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko. Projekt ma sprawić uczniom radość oraz rozwijać ich wrażliwość na piękno przyrody. Projekt uczniowie będą realizować od września 2022 r. do maja 2023 r.

Grafika 1: Projekt "GRAMY W ZIELONE"