Akcja Żonkile

Utworzono: 25-04-2023

19 kwietnia uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w akcji "Żonkile" upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Obchody zorganizowano  dzięki współpracy świetlicy szkolnej, Biblioteki Publicznej w Łebieniu, biblioteki szkolnej. Grupa uczennic spotkała się w bibliotece i przygotowała żonkile, które otrzymali uczestnicy akcji. Poznali także powód, dla którego należy zachować w pamięci wiadomości o tym wydarzeniu. Uczniowie starszych klas obejrzeli bardzo ciekawy w ocenie uczniów film o Marku Edelmanie, jednym z przywódców powstania w getcie.  Dowiedzieli się również dlaczego właśnie ten kwiat jest symbolem akcji.

Pani Katarzyna Oleksiuk z Biblioteki Publicznej przygotowała wystawę książek o tak ważnym w naszej historii wydarzeniu.

uczniowie oglądają prezentację
uczennice przygotowują żonkile
nauczycielka z żonkilem
uczennica z żonkilem