EkoCzytelnia pod Chmurką

REALIZUJEMY PROJEKT

EkoCzytelnia pod Chmurką

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu przystąpił do II edycji Funduszu Grantowego Farm Frites Poland S.A. „Fabryka Lokalnych Innowacji”, którego Partnerem jest Profarm Sp.zo.o., a Operatorem Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION. Dzięki wnioskowaniu o udzielenie wsparcia otrzymano grant   w wysokości  5 000 zł na realizację  projektu EkoCzytelnia pod Chmurką.

Celem inicjatywy jest zagospodarowanie wolnej przestrzeni przed biblioteką Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu i uruchomienie letniej czytelni z ławeczkami i stolikami, pośród kwiatów oraz zieleni. Stworzenie miejsca, w którym nie tylko czytelnicy, ale również wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości  będą mogli odpocząć i spędzić czas z książką lub prasą oraz uczestniczyć w organizowanych przez bibliotekę spotkaniach i zajęciach na świeżym powietrzu. Przyczyni się to do uaktywnienia  seniorów i dzieci  do spędzania czasu poza domem i działań na świeżym powietrzu, a także do ich integracji. W tym celu zaplanowano warsztaty praktyczne dla dzieci i seniorów dotyczące wysiewu, sadzenia i pielęgnacji roślin, zajęcia relaksacyjne na świeżym powietrzu, warsztaty z ekologią za pan brat, o zdrowej żywności, a także czytanie bajek i opowiadań dla dzieci „pod chmurką”.

Bardzo ważnym partnerem w realizacji wszystkich działań jest biblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska filia Łebień.

W ramach udzielonego wsparcia finansowego zostały zakupione ławki i stoliki, parasol ogrodowy, leżaki , nasiona traw oraz ziemia ogrodowa. Wszystko to zrealizowano ze środków Funduszu grantowego Fabryka Lokalnych Innowacji.

LOGO