2022-01-17

"Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?" - projekt w klasie VII

Czy wolontariat może być kluczem do kariery? Kolejne zajęcia projektowe w klasie VII w ramach realizacji projektu "Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?". Podczas projekcji filmu uczniowie dowiedzieli się czym jest wolontariat pracowniczy i jaką satysfakcję można czerpać z bycia wolontariuszem.

2022-01-14

Nowy rozkład kursów autobusów szkolnych od 10 stycznia 2022 r.

ROZKŁAD  JAZDY  AUTOBUSÓW  ZESPÓŁ SZKÓŁ W  ŁEBIENIU

od 10.01.2022 (do końca roku szkolnego)

2022-01-14

Wręczenie nagród - Konkurs na Najpiękniejszy List do św. Mikołaja.

Od lat w naszej szkole odbywa się Szkolny

Konkurs na Najpiękniejszy List do św. Mikołaja.

W środę 11 stycznia zostali nagrodzeni laureaci i uczniowie,

którzy wzięli udział w tym roku.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

2022-01-11

Jasełka w Kościele

6 stycznia w święto Trzech Króli  uczniowie naszej szkoły wystąpili z jasełkami w Kościele pw.  Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łebieniu. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Janusza Górala przedstawienie odbyło się po  mszy świętej.

2022-01-05

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu otrzymał dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w kwocie 5 tys. zł.

Za kwotę 2500 zł zakupiono literaturę dziecięcą i młodzieżową - łącznie 117 książek. Zakupy poprzedziła akcja mająca na celu rozpoznanie potrzeb i zainteresowań naszych uczniów. W wyborze tytułów brali udział rodzice oraz nauczyciele. Pierwsze książki już zostały wypożyczone, a pozostałe czekają na powrót dzieci do szkoły. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Można mieć pewność, że zgromadzony księgozbiór przyczyni się do dostarczania pozytywnych przeżyć, miłych wrażeń, rozbudzi wyobraźnię i zainteresowania dzieci.
Za pozostałą kwotę zakupiono regały biblioteczne, które umożliwią urządzenie kącika czytelniczego dla najmłodszych czytelników i łatwiejszy dostęp do książek. Bibliotekę czekają ogromne zmiany, o których będziemy informować.
NPRCz – to inicjatywa, która umożliwia nowe, ciekawe działania.

2021-12-30

Sukces naszego ucznia w powiatowym konkursie- "Ożywione dzieła".

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie powiatowym- "Ożywione dzieła", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i konkurencja była bardzo duża. Pomimo to-  nasz uczeń - Tomasz Flisikowski zdobył zaszczytne I miejsce w powiecie. Praca Tomka - "Święty Sebastian- Tycjan" zrobiła na jury ogromne wrażenie

2021-12-29

#RAZEM NA ŚWIĘTA

W tym roku nasza szkoła również przystąpiła do akcji  „Razem na święta”, której celem jest niesienie pomocy innym, budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych. W ramach tej akcji zrealizowaliśmy kilka działań. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Kartki z Iskierkami Emocji”. Wykonali kartki z życzeniami świątecznymi, które wysłali do innej szkoły.

2021-12-23

INFORMACJA

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu informuje, że dnia 24 grudnia w wigilię szkoła i przedszkole będą nieczynne .

Gminny konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury W Nowej Wsi Lęborskiej. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki świątecznej bądź stroika z naturalnych tworzyw.

WIGILIA I WIZYTA MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

20 grudnia odbyło się w naszym przedszkolu wigilijne spotkanie. Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wigilijny posiłek przygotowany przez rodziców. W tym dniu przybył do nas także  Mikołaj, który obdarował dzieci wymarzonymi prezentami.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje. Bo przedszkole jest przecież jak drugi dom, w którym nawiązujemy przyjaźnie, czujemy się dobrze i bezpiecznie.

Klasa II świątecznie

Grudzień, jak przystało na świąteczny miesiąc, obfitował w wydarzenia pełne wzruszeń i radości. Mikołajki były wspaniałą okazją do złożenia życzeń, przez uczniów klasy II, którzy z koszem słodkości i życzeniami odwiedziły wszystkich pracowników naszej szkoły.
Na jednych z zajęć drugoklasiści wykonali upominki dla najbliższych. Wśród radosnych, ciekawych rozmów i w atmosferze pracy powstały piękne prezenty.
Nadszedł także czas na listy do Mikołaj, który, każdy wie, bez nich nie wiedziałby, o czym marzą dzieci. Wszystkie pragnienia, spisane i pięknie ozdobione, poleciały do Mikołajowej Wioski…

Spotkanie wigilijne klasa III

17 grudnia w klasie III odbyło się spotkanie wigilijne. W udekorowanej sali przy choince spędziliśmy ten dzień w miłej, świątecznej atmosferze.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełka. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role i przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów.