AKTUALNOŚCI

2023-12-15

Wigilijne spotkanie opłatkowe

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski zapraszają na

„Wigilijne spotkanie opłatkowe”

15 grudnia 2023 r. godzina 16:30

2023-12-07

„Ożywione dzieło”

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły- Filip Flisikowski zajął III miejsce w III Powiatowym Konkursie Fotograficznym pt. „Ożywione dzieło”. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Lęborku. Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii odtwarzającej jedno z wybranych dzieł wielkich mistrzów sztuki współczesnej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Filip wybrał dzieło polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego pt. „ Widmowa huśtawka”.

Gratulujemy pomysłowości i kreatywności przy odwzorowaniu dzieła.

2023-12-07

Powiatowy Konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô

29 uczniów wzięło udział w Powiatowym Konkursie "Méster Bëlnégò Czëtaniô".

Uczeń naszej szkoły Franciszek Gierszewski z klasy II zajął II miejsce.

15 grudnia zmierzy się z innymi mistrzami kaszubskiego czytania w finale konkursu, który odbędzie się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie.

Życzymy mu powodzenia.

2023-12-07

Magia Świąt, czyli mikołajki w I klasie

6 grudnia 2023r. to data, którą zna każde dziecko: mikołajki. Tego dnia świąteczny nastrój zagościł wśród pierwszaków i jak co roku nie zabrakło radości  ze znalezionych pod choinką prezentów. Wszyscy pojawili się w czerwonych czapkach oddając się wspaniałej zabawie plastyczno - sensorycznej, czyli malowaniu na podświetlonej folii stretch. Magiczna zabawa, w której dzieci uczestniczyły z wielką uciechą, przekształciła się w wielozmysłowe pole doświadczalne oraz była okazją do artystycznych uniesień. Uczniowie niezwykle twórczo oddawali się natchnieniu, co zaowocowało pięknym dziełem artystycznym. Dodatkowo muzyka świąteczna wzmocniła odczucia atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

2023-12-06

Zimowe stwory ze śniegu

Zimowe stwory ze śniegu obległy Łebień i wiele innych pobliskich miejscowości. Taki jest rezultat konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Przedszkolaki,  uczniowie wspólnie z rodzicami, rodzeństwem pracowali nad przeróżnymi postaciami, rzeźbiąc w śniegu nawet przez kilka godzin. Pracy było co nie miara, efekty są zaskakujące. Najważniejszy cel spełniony: duża dawka dobrej zabawy, spędzonej w gronie najbliższych i na świeżym powietrzu.

2023-12-05

SMACZNE ANDRZEJKI

Rada Rodziców zorganizowała dla społeczności szkolnej kiermasz pod hasłem „Smaczne andrzejki”. Podczas kiermaszu można było zakupić smaczne i zdrowe pyszności, które przygotowali  rodzice naszych przedszkolaków i uczniów. Skoro andrzejki, to nie mogło zabraknąć wróżb przepowiadających przyszłość - życzymy wszystkim, by się ziściły.

Zebraną kwotę przekazano na doposażenie Szkolnej Strefy Gier, zakup plastikowych naczyń i sztućców na spotkanie opłatkowe i na dalsze inicjatywy Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację kiermaszu „Smaczne andrzejki” i finansowe wsparcie Szkolnej Strefy Gier.

2023-12-05

Andrzejki u Jeżyków

            Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. Sala Jeżyków zamieniła się w ten dzień w magiczne miejsce pełne księżniczek, wróżek i czarodziejów. Nie zabrakło też przeróżnych postaci z dziecięcych bajek. Były tańce przy ulubionej muzyce, wróżby oraz słodki poczęstunek. Dużo radości sprawił dzieciom taniec z miotłą. Dzięki wróżbom dowiedziały się m. in.,  jaki zawód będą wykonywać w przyszłości oraz jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Chociaż dzieci zdawały sobie sprawę, że to tylko andrzejkowe żarty chętnie brali udział w różnego rodzaju wróżbach i zabawach. Nikt z magicznego miejsca nie wychodził ze smutną miną, wszyscy świetnie się bawili.

2023-12-04

„Mini piłkarz z małej wsi”

30 listopada UKS Libero Łebień zakończył realizację projektu „Mini piłkarz z małej wsi” prowadzonego w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki Mikro Granty 2.0. Organizatorem programu jest Fundacja Orły Sportu. Przeprowadzono otwarte zajęcia specjalistyczne mini piłki siatkowej. Zakupiono sprzęt sportowy: piłki, profesjonalne siatki. Uczestnicy projektu oraz wolontariusze otrzymali promocyjne koszulki. Do akcji zaangażowano około 60 dzieci z gminy Nowa Wieś Lęborska, wielu wolontariuszy, trenerów, nauczycieli.  
 

2023-12-04

ZABAWA ANDRZEJKOWA

30 listopada br. uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udział w długo wyczekiwanej zabawie andrzejkowej. Dyskoteka szkolna była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Uczestnicy  świetnie się bawili przy dźwiękach przebojów disco polo i współczesnej muzyki popowej. Szaleństw, radości oraz uśmiechu było wiele i każdy z utęsknieniem czeka już na następną zabawę, tym razem karnawałową.

2023-12-04

Wizyta w bibliotece - pierwszoklasiści

 Światowy Dzień Pluszowego Misia to dobra okazja, by spotkać się w bibliotece. Najmłodsi uczniowie – pierwszoklasiści -  wzięli udział w świętowaniu dnia najbardziej lubianej przez dzieci zabawki i bohaterów licznych książek. W czasie wizyty poznali historię pluszowego misia, rozwiązali zagadki związane z misiami – bohaterami książek. Wysłuchali fragmentów książek, których bohaterowie bawią dzieci od lat. Poznały wiele ciekawostek dotyczących niedźwiedzi żyjących w różnych stronach świata. Z zainteresowaniem oglądali wystawę misiów - jeden z nich miał ponad 50 lat. Spotkaniu towarzyszyła także wystawa książek, które pierwszoklasiści chętnie oglądali, a potem wypożyczali. Na koniec wszyscy pierwszoklasiści otrzymali książki w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

2023-12-01

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada b.r. w przeddzień  Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, przedszkolaki z grupy „Panda” i starszaki odwiedzili bibliotekę, by wspólnie świętować ten dzień.  Dzieci mogły posłuchać wierszy i opowieści o pluszowych misiach i dowiedzieć się dlaczego są one potrzebne w życiu każdego dziecka. Przedszkolaki potrafiły odgadywać jak nazywały się pluszowe misie – bohaterowie bajek. Był też czas na zabawy ruchowe. Śpiewały piosenkę o „starym  niedźwiedziu”. Wszystkie dzieci z ochotą i zapałem kodowały misiowe portrety. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek zakupionych w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

2023-11-30

Zabawa andrzejkowa w młodszych klasach

Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wielu uczniów z niecierpliwością oczekiwało na ten niezwykły dzień, inny niż wszystkie – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą i tańcem. W tym roku impreza andrzejkowa w naszej szkole miała miejsce 30 listopada. Wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce. Tańcom towarzyszyły wróżby andrzejkowe przygotowane przez starsze koleżanki z Samorządu Szkolnego. Po wyczerpującej zabawie wszystkie dzieci mogły posilić się przy wspólnie przygotowanym „szwedzkim stole” .

2023-11-30

„Polak ma essę”! Nasze legendy

Kolejne zadanie wykonane! Na lekcji języka polskiego klasa 5 wykonała kolejne zadanie z Projektu "Polak ma essę". Tym razem uczniowie zmierzyli się z zadaniem 7, czyli "Legendy na propsie". Zaczęliśmy od przypomnienia trzech legend: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Wars i Sawa” i „ O smoku wawelskim”. Następnie uczniowie postanowili napisać własne autorskie legendy i wykonać do nich ilustracje. Efekty zaskoczyły samych uczniów, dzieci nie zdawały sobie sprawy ze swojej bujnej wyobraźni. Zabawy i śmiechu było niemiara.

2023-11-29

Konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski zaprasza przedszkolaków i uczniów do Rodzinnego konkursu na zimowego stwora. 

2023-11-29

SZKOLNA STREFA GIER

Od listopada bieżącego roku w naszej szkole funkcjonuje szkolna strefa gier będącą finalizacją projektu pt. „Aktywne przerwy - szkolne strefy gier”, autorstwa naszej szkolnej pani pedagog. Wyżej wspomniany projekt złożony przez UKS Libero Łebień w konkursie na  nowatorskie pomysły dokonujące zmian w otoczeniu, uzyskał wsparcie finansowe w kwocie 4000 zł. Dzięki uzyskanej dotacji z Funduszu  Grantowego „Fabryka Lokalnych Innowacji", wsparcia przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz zaangażowaniu wielu nauczycieli udało się w naszej szkole stworzyć SZKOLNĄ STREFĘ GIER.