Aktualności

2024-05-14

Spotkanie ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łebienia i Tawęcina

10 maja br. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów i przedszkolaków ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łebienia i Tawęcina. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć wóz strażacki i zapoznać się z jego wyposażeniem. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali specjalny ubiór, który wykorzystują w akcjach, pokazali sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Największą atrakcją dla każdego dziecka było wcielenie się w rolę strażaka gaszącego pożar przy użyciu węża gaśniczego z prądownicą. Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna, odpowiedzialna i zarazem ciekawa jest praca strażaka.

2024-05-13

Masz problem? Nie jesteś sam! – telefony wsparcia

 • 116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
 • 116 123 – Telefon zaufania dla dorosłych
 • 800 121 212 – Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika praw dziecka
 • 800 119 119 – Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży
 • 800 702 222 – Centrum wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym
 • pomorskiedlaciebie.pl – portal wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym
 • www.pomorska.policja.gov.pl – tu znajdziesz kontakt do specjalisty
2024-05-13

Doradca zawodowy PUP na zajęciach w szkole

Wybór ścieżki kształcenia jest niezwykle ważnym i jednocześnie trudnym momentem dla młodzieży szkół podstawowych. Doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Lęborku prowadziła w dniu 10 maja zajęcia dla uczniów klasy 8 naszej szkoły. Naszym uczniom zostały wskazane możliwości skorzystania z barometru zawodów deficytowych i nadwyżkowych w dokonywaniu wyboru przyszłej szkoły lub zawodu. Diagnoza ta wykonywana jest w każdym roku w oparciu o trendy na rynku pracy i może stanowić cenną wskazówkę w wyborze kierunku nauki.
W trakcie zajęć Doradca zwróciła również uczniom uwagę na czynniki takie jak osobowość, talenty, hobby, wartości, które mają ogromny wpływ na świadomy i trafny wybór dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz wskazała narzędzia jakimi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy, aby pomóc młodym ludziom w wyborze odpowiedniego zawodu w przyszłości.

2024-05-12

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

INFORMACJE OGÓLNE:

Rekrutacja do przedszkoli  i oddziałów przedszkolnych prowadzonych na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska na rok szkolny 2024/2025 odbędzie się do następujących placówek:

 • Przedszkole w Nowej Wsi Lęborskiej
 • Oddziały przedszkolne w Lubowidzu,
 • Przedszkole w Łebieniu,
 • Przedszkole w Garczegorzu,
 • Oddział przedszkolny w Krępie Kaszubskiej,
 • Oddział przedszkolny w Janowicach,
 • Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Garczegorzu,
 • Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Leśnicach,
 • Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Redkowicach.

Rekrutacja odbywa się na zasadach określonych w następujących aktach prawnych:

2024-05-12

REKRUTACJA DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

INFORMACJE OGÓLNE:

Rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska na rok szkolny 2024/2025 odbywa się na zasadach określonych w następujących aktach prawnych:

 • Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe;
 • Uchwała nr XXXII/306/17 Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska z dnia 28 marca 2017 roku w sprawie postępowania rekrutacyjnego do klas I szkół podstawowych, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Nowa Wieś Lęborska;
 • Zarządzenie nr W-16/2024 Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska z dnia 31 stycznia 2024 roku w sprawie określenia wzoru wniosku i zgłoszenia niezbędnych podczas rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klasy I publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Nowa Wieś Lęborska;
 • Zarządzenie nr W-18/2024 Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska z dnia 31 stycznia 2024 roku w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do szkół podstawowych, a także kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.
2024-05-10

Modne lektury szkolne

Uczniowie klasy 5 na lekcji języka polskiego podjęli się kolejnego wyzwania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę!”. Tym razem zadanie polegało na tym, aby ozdobić torbę elementami graficznymi z wybranej lektury. Uczniowie wykazali się niesamowitą wyobraźnią i zdolnościami. Stali się na chwilę kreatorami mody, wykorzystując wiedzę z ulubionego utworu literackiego.

2024-05-10

Trzymaj formę ! Spektakl profilaktyczny w wykonaniu uczniów klasy VI pt.:„Witaminy zjadamy o zdrowie dbamy”

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym  „Trzymaj formę”,  którego organizatorami jest m.in. Główny Inspektorat Sanitarny i Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców. W ramach programu uczniowie klasy VI zrealizowali projekt edukacyjny, w efekcie którego powstał spektakl teatralny pt. „Witaminy zjadamy, o zdrowie dbamy”. Głównym celem było poznanie roli i witamin w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a tym samym kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. Podczas realizacji projektu uczniowie pracowali zróżnicowanymi metodami aktywizującymi, nabywali umiejętności współpracy i rozwijali swoją kreatywność. Prace nad powstaniem spektaklu oparto na metodzie projektu i poprzedzone były kilkugodzinnymi spotkaniami z uczniami, na których stworzono scenariusz przedstawienia. Realizowano ustalone zadania, aż do punktu kulminacyjnego, czyli przedstawieniu spektaklu społeczności szkolnej i środowisku lokalnemu na kiermaszu wielkanocnym, podczas którego dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez uczniów „Kącik zdrowia” z informacjami dotyczącymi zdrowego odżywiania.

2024-05-10

Gminny Konkurs Recytatorski „Rodnô Mòwa”

6 maja uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie literatury kaszubskiej. Dwóch uczestników z klasy II- Franciszek Gierszewski i Mieszko Fugiel otrzymało wyróżnienie. Za reprezentowanie naszej szkoły dziękujemy również dwóm uczennicom z klasy V - Zuzannie Bakalarskiej i Olivii Folga.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

2024-05-09

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Strażacki Wóz Przyszłości”.

Uczniowie naszej szkoły Hanna Jaskulska, Zuzanna Jeka, Filip Jeka, Aleksander Bartnik i Łukasz Łapko, którzy są druhami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Łebieniu, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Strażacki Wóz Przyszłości”. Na konkurs wpłynęło ponad 120 prac nadesłanych przez dzieci z całej Polski. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca na podium.

2024-05-09

„Powstanie Warszawskie” - żywa lekcja historii

7 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto” pod tytułem „Powstanie Warszawskie”.

W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z historią Polski i Polaków żyjących podczas II wojny światowej. Mogli także obejrzeć stroje historyczne oraz różnego rodzaju broń.

2024-05-08

„Empiriusz” - Laboratoria Przyszłości.

W poniedziałek, w pracowni chemicznej, uczniowie  wzięli udział w pasjonujących eksperymentach, korzystając z innowacyjnego zestawu VR o nazwie „Empiriusz” w ramach projektu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości.

To niezwykłe narzędzie umożliwiające wirtualne eksploracje w dziedzinie chemii zapewniło im niezapomniane wrażenia. Podczas tej lekcji, za pomocą Empiriusza, uczniowie mieli okazję przeprowadzić różnorodne eksperymenty chemiczne w wirtualnej rzeczywistości. Zanurzeni w wirtualnym laboratorium, badali reakcje chemiczne, obserwowali efekty tych reakcji oraz zgłębiali tajniki przemian materii, jakie zachodzą w procesach chemicznych.

2024-05-08

Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja uczciliśmy podczas uroczystej akademii, na której klasa piąta przedstawiła prezentację na temat okoliczności uchwalenia Konstytucji. 

2024-05-05

Światowy Dzień Ziemi

W ramach Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbyło się wiele akcji związanych z tematyką ochrony naszej planety i jej zasobów. Kulminacyjnym punktem obchodów był wyjazd klasy 1a, 1b i klasy 2a na zajęcia terenowe prowadzone przez podleśniczego p. Huberta Kellera. Podczas zajęć uczniowie naszej szkoły wędrując po ścieżce przyrodniczej nad jeziorem Sarbsko mieli okazję poznać faunę i florę naszej okolicy. Poznali też problemy związane z ochroną  gatunkową.  Dowiedzieli się również, do czego w lesie służą słupki oddziałowe i w jaki sposób mogą uratować nam życie. Pan Hubert  przygotował pokaz sygnałów łowieckich wykonanych na rogu myśliwskim. Na koniec wycieczki w ramach integracji klas uczniowie wspólnie bawili się na placu zabaw.

2024-04-26

Charytatywna zumba

25 kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej w naszej szkole odbyła się zumba charytatywna, którą poprowadziła wspólnie z naszymi szkolnymi wolontariuszkami Sylwia Pobłocka - licencjonowany instruktor zumba fitness. Dzięki licznej obecności i ogromnej szczodrości wielu osób, udało się zebrać kwotę 3115 zł, która zostanie przekazana na konto Fundacji „Kawałek Nieba” na operację Natalii. Wspaniale jest w takim licznym gronie wspólnie potańczyć, a przy tym jeszcze mieć możliwość pomóc w tak szczytnym celu. Mimo że wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy, to na stałe wpisuje się w kalendarz akcji samorządu uczniowskiego naszej szkoły .

2024-04-26

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dnia 24.04.2024 r. w ramach Edukacji dla bezpieczeństwa, na małej sali gimnastycznej, odbyły się zajęcia z p. Rafałem Bocianem – instruktorem Ochotniczej Służby Ratowniczej w Lęborku. W zajęciach uczestniczyły klasy IV-VIII. 

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Zapoznali się również z zasadami udzielania pierwszej pomocy  w razie urazów, np. skaleczeń, krwotoków, złamań, stłuczeń a także zadławień czy zasłabnięć.  Pod okiem doświadczonego specjalisty ćwiczyli na fantomach jak udzielić pierwszej pomocy oraz RKO (resuscytacji krążeniowo- oddechowej) i tamowania krwotoków z ran.

2024-04-25

Uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego i eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

24 kwietnia 2024 roku o godz. 9.30 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu  w ramach odbywających się  eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla powiatu lęborskiego oficjalnie otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego wraz z rowerowym torem przeszkód.