Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gmina Nowa Wieś Lęborska to organizatorzy konkursu plastycznego „Mówimy NIE przemocy". Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział osiągając bardzo wysokie wyniki.
Szczególnie cieszy fakt, że zainteresowanie konkursem wśród naszych uczniów było bardzo duże – wpłynęło wiele prac, a zaangażowanie dzieci i młodzieży w podjęcie tak ważnej tematyki zasługuje na uznanie.
W sobotę, 16 maja, odbyły się eliminacje województwa pomorskiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w których udział wzięli najlepsi młodzi znawcy zasad bezpieczeństwa pożarowego z całego regionu. Konkurs, organizowany we współpracy z jednostkami straży pożarnej, ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, pierwszej pomocy oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia.
Informujemy, że w miesiącu lipcu 2026r. Przedszkole w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu będzie pełnić wakacyjny dyżur.
4 maja 2026 r. nasza szkoła ponownie gościła Bractwo Historyczne KERIN. Tym razem uczniowie mieli możliwość przenieść się do czasów II wojny światowej. To była wyprawa w trudny i smutny czas.
... Głównym tematem prelekcji było bezpieczeństwo w szkole i poza nią, ze szczególnym uwzględnieniem problemu przemocy słownej. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o tym, jak wielką wagę mają wypowiadane słowa...
30 kwietnia br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Była to wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie znaczenia tego aktu oraz wartości, jakie niesie ze sobą patriotyzm i troska o ojczyzn
Uczniowski Klub Sportowy Libero Łebień został podwójnym laureatem prestiżowego konkursu grantowego „Wzmocnij Swoje Otoczenie” (Edycja 2026). Dzięki determinacji i świetnie przygotowanym projektom, do społeczności trafi łącznie 48 000 złotych, które odmienią lokalną przestrzeń.
29 kwietnia br. uczniowie klas: V, VII i VIII uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego mieli okazję obejrzeć w świetlicy w Czarnówku wystawę o hafcie kaszubskim pani Franciszki Majkowskiej. O wystawie opowiadała pani Benita Grzenkowicz - Ropela - kustosz Działu Sztuki i Etnografii z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie.
28 kwietnia 2026 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla powiatu lęborskiego .
25.04.2026 uczniowie Szkoły Podstawowej w Łebieniu reprezentowali Klub Tradycyjnego Okinawa Goju Ryu Karate Do Wicko i wzięli udział w X Ogólnopolskim Turnieju Karate w Gdyni osiągając wysokie wyniki. Franciszek Myszkowski zdobył dwa złote medale oraz puchar w konkurencjach sumo oraz tarcze. Antonina Myszkowska zdobyła srebro w konkurencji tarcze .
Uczniowie klasy I naszej szkoły biorą udział w Programie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać". Zajęcia finansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Pomorskiego, a ich realizacją zajmuje się Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dodatkowe wsparcie zapewnia Urząd Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, który dofinansowuje naukę pływania oraz pokrywa koszty transportu uczniów na zajęcia.
23 kwietnia 2026r. uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spektaklu pt. „Historia Misia Wojtka”. To poruszające widowisko umożliwiło przeniesienie nas do czasów II wojny światowej i wędrówkę śladami 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Władysława Andersa.
22 kwietnia br. w świetlicy w Czarnówku odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej.
22 kwietnia 2026r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, segregowały odpady do właściwych koszy, poznały zasady recyklingu oraz dowiedziały się, jak ważne jest to dla naszego środowiska.
Jako szkoła z dumą włączyliśmy się w pomoc dla Hospicjum im. Świętego Józefa w Pogorzelicach. Nasi wolontariusze wraz z opiekunami, ubrani w charakterystyczne żółte kamizelki, zbierali środki podczas żonkilowej kwesty. Dziękujemy każdemu, kto dołączył do zbiórki zarówno przed kościołem w Łebieniu, jak i w Tawęcinie.
Razem mamy wielką moc!
#LeborskiePolaNadziei #PolaNadziei #SzkolnyWolontariat #Lębork
#Hospicjum #Pomagamy