AKTUALNOŚCI

2023-06-05

SPARTAKIADA

        2 czerwca br. przedstawiciele „Mróweczek” i „Jeżyków” wzięli udział w V Spartakiadzie Przedszkolaków „Przez ruch do zdrowia”- organizowanej przez Przedszkole w Nowej Wsi Lęborskiej. Przedszkolaki z Łebienia zajęły II miejsce. Dzieci bardzo dzielnie pokonywały wszystkie konkurencje sportowe i godnie reprezentowały Przedszkole w Łebieniu. Nasi mali sportowcy wrócili szczęśliwi z medalami i nagrodami do przedszkola. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

2023-06-05

Dzień Dziecka w Przedszkolu

Dziś moje super święto,
mam doskonały plan
i mogę robić wszystko to, na co ochotę mam.
(...) To najfajniejsza chwila w roku, to dziecka dzień!

2023-06-02

Dzień Dziecka w klasie pierwszej

Uczniowie klasy 1 w  Dzień Dziecka postawili na sport i wspólną zabawę. Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w konkurencjach sportowych i zabawach.

Wiele radości sprawiły zadania ukryte w balonach. Nie obyło się bez niespodzianki, czyli uwielbianych przez wszystkich lodów. Uczniowie mieli także okazję poznać pasję pani Leny, mamy Nikodema, która opowiedziała o karate, pokazała certyfikaty, dyplomy i puchary oraz poprowadziła mały trening, za co serdecznie dziękujemy.

Mile spędzony czas potwierdzają uśmiechy uczniów.

2023-06-02

GIGA Laurka dla Strażników Lasu - Certyfikat

Uczniowie z klas 1 – 3 otrzymali certyfikaty za udział w akcji „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”.  W ramach tej akcji uczniowie wykonali w formie laurki podziękowania dla Strażników Lasów, czyli Leśników i Strażaków. W akcji wzięło udział 3 165 placówek edukacyjnych z całej Polski. Dzieci ze wszystkich placówek namalowały łącznie 25 920 laurek.

2023-06-02

Podsumowanie konkursu Mój wirtualny świat - bezpieczni w sieci

Wręczenie nagród i dyplomów za udział w wojewódzkim konkursie plastycznym na plakat promujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu „Mój wirtualny świat - bezpieczni w sieci”,  zorganizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

I miejsce przyznane przez jury oraz I miejsce w głosowaniu internetowym zajął Franciszek Gierszewski. III miejsce przyznane przez jury oraz II miejsce w głosowaniu internetowym zajęła Roksana Konysz. Wyróżnienia otrzymały: Milena Kusznierewicz, Ewa Morawska i Julia Browarczyk.

Ogromne gratulacje!

2023-06-01

Dzień Rodziny w przedszkolu

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, na które dzieci czekają z wypiekami na twarzy i do których wszystkie przygotowują się bardzo solidnie.
Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców, jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

2023-06-01

„Moje hobby”

„Moje hobby” to temat ostatnich lekcji w klasie 1. Podczas wystąpień na forum klasy uczniowie opowiadali o swoich ulubionych zajęciach i zainteresowaniach. Każdy bardzo chętnie dzielił się z resztą klasy informacjami na temat swoich pasji. Uczniowie przygotowali rysunki, filmiki i przynieśli swoje kolekcje i gadżety.

Warto mieć zainteresowania i poszerzać swoje horyzonty!

2023-05-31

Godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2022/2023

Od 1 września 2022 r. w szkołach obowiązują  tzw. godziny dostępności dla ucznia i rodzica. Nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze godzin  musi przeznaczyć jedną godzinę w tygodniu na konsultacje, natomiast nauczyciel zatrudniony na niepełny etat,  jedną godzinę na dwa tygodnie. W czasie dostępności w szkole, odpowiednio do potrzeb, nauczyciel będzie prowadził konsultacje dla uczniów lub wychowanków lub ich rodziców.

Podstawa prawna: art. 42 ust. 2f ustawy - Karta Nauczyciela (tekst ujednolicony   Dz. U.   z 2021 r. poz. 1762 oraz z 2022 r. poz. 935, 1116, 1700 i 1730).

2023-05-30

XVII Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „Morze moje morze”

29 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Wicku hucznie obchodzono Dzień Patrona szkoły, którym jest Jan Brzechwa. Po części artystycznej zostały wręczone nagrody dla uczniów biorących udział w wojewódzkim konkursie plastycznym. Do szkoły wpłynęło ponad 200 prac.  Miło nam poinformować, że jury doceniło dwie prace uczennic z naszej szkoły. Nagrodę za swoją pracę otrzymała:  Zofia Brokowska z klasy VIII oraz wyróżnienie Julia Folga z klasy VII. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

2023-05-30

Siatkarze na medal

29 maja br. w Siemirowicach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
Mikołaj Konysz w parze z Wiktorem Zienke wywalczyli 2. miejsce w Finale
Powiatowym w Siatkówce Plażowej.

2023-05-30

XXIV WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W INDYWIDUALNEJ LEKKIEJ ATLETYCE dziewcząt i chłopców

26 maja br. miało miejsce ważne sportowe wydarzenie: rewelacyjny występ na finale wojewódzkim w Słupsku naszych uczniów. Michał Twardowski został mistrzem województwa pomorskiego w rzucie oszczepem, a Anna Sysik wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą. Ten występ na stadionie 650-lecia w Słupsku można śmiało nazwać historycznym.

2023-05-30

Zawodnicy UKS Libero Łebień zakończyli w dobrym stylu rozgrywki Kinder Joy of Moving

27 maja br. zawodnicy UKS Libero Łebień w doskonałym stylu zakończyli tegoroczne rozgrywki wojewódzkie w minisiatkówce Kinder Joy of Moving . W ostatnim turnieju , który się odbył w sobotę w Malborku, nasi chłopcy wygrali wszystkie swoje spotkania w V lidze i ostatecznie kończą rozgrywki w środku stawki ligowej tabeli. Biorąc pod uwagę , że w całym cyklu brało udział prawie 60 "dwójek" z całego województwa pomorskiego można ten wynik uznać za spore osiągnięcie. Skład drużyny : Aleksander Wilga , Kacper Zimoląg, Korneliusz Zienke.

2023-05-26

Międzyszkolny konkurs wiedzy ekologicznej „Śladami naszych odpadów”

Uczniowie klas IV-VIIIwzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej pt. „Śladami naszych odpadów” zorganizowanym przez Zakład Zagospodarowania Odpadów Czysta Błękitna Kraina w Czarnówku.  Konkurs polegał na zapoznaniu się z materiałem edukacyjnych przesłanym przez organizatora i rozwiązaniu online testu dotyczącego wiedzy ekologicznej.  Nasi uczniowie poradzili sobie z testem znakomicie zyskując nagrodę dla szkoły – EkoStacje. Dodatkowo wszyscy uczniowie klasy V zostali nagrodzeni ekogadżetami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom dużej wiedzy ekologicznej.

2023-05-26

Szkolne konkursy ekologiczne

W ramach obchodów Dnia Ziemi, Samorządu Uczniowski we współpracy z nauczycielką biologii panią Hanną Szweda zorganizował dwa konkursy plastyczne:
- konkurs na plakat nawiązujący do tegorocznego hasła Dnia Ziemi pt. „Zainwestuj w naszą Planetę” skierowany dla uczniów klas VII-VIII,
-  konkurs na lapbooka dotyczącego zachowań ekologicznych adresowany do uczniów klas IV-VI.

2023-05-26

Certyfikat

Certyfikat za udział w piątej edycji akcji "Sprzątamy Dla Polski"