AKTUALNOŚCI

 

 

2026-05-18

„Mówimy NIE przemocy"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gmina Nowa Wieś Lęborska to organizatorzy konkursu plastycznego „Mówimy NIE przemocy". Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział osiągając bardzo wysokie wyniki.
      Szczególnie cieszy fakt, że zainteresowanie konkursem wśród naszych uczniów było bardzo duże – wpłynęło wiele prac, a zaangażowanie dzieci i młodzieży w podjęcie tak ważnej tematyki zasługuje na uznanie.

2026-05-17

Wojewódzkie Eliminacje Konkursu „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W sobotę, 16 maja, odbyły się eliminacje województwa pomorskiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w których udział wzięli najlepsi młodzi znawcy zasad bezpieczeństwa pożarowego z całego regionu. Konkurs, organizowany we współpracy z jednostkami straży pożarnej, ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, pierwszej pomocy oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia. 

2026-05-14

Dyżur wakacyjny w Przedszkolu w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu

Informujemy, że w miesiącu lipcu 2026r.  Przedszkole w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu będzie pełnić wakacyjny dyżur.

2026-05-11

Lekcja historii

4 maja 2026 r. nasza szkoła ponownie gościła Bractwo Historyczne KERIN. Tym razem uczniowie mieli możliwość przenieść się do czasów II wojny światowej. To była wyprawa w trudny i smutny czas.

2026-05-07

„Słowa mają moc” – spotkanie z policją w klasach 1-3

... Głównym tematem prelekcji było bezpieczeństwo w szkole i poza nią, ze szczególnym uwzględnieniem problemu przemocy słownej. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o tym, jak wielką wagę mają wypowiadane słowa...

2026-05-06

Wiwat maj, 3 maj...

30 kwietnia br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Była to wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie znaczenia tego aktu oraz wartości, jakie niesie ze sobą patriotyzm i troska o ojczyzn

2026-05-06

UKS Libero Łebień podwójnym laureatem konkursu grantowego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”

Uczniowski Klub Sportowy Libero Łebień został podwójnym laureatem prestiżowego konkursu grantowego „Wzmocnij Swoje Otoczenie” (Edycja 2026). Dzięki determinacji i świetnie przygotowanym projektom, do społeczności trafi łącznie 48 000 złotych, które odmienią lokalną przestrzeń.

2026-04-30

Wystawa - Franciszka Majkowska

29 kwietnia br. uczniowie klas: V, VII i VIII uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego mieli okazję obejrzeć w świetlicy w Czarnówku wystawę o hafcie kaszubskim pani Franciszki Majkowskiej. O wystawie opowiadała pani Benita Grzenkowicz - Ropela - kustosz Działu Sztuki i Etnografii z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie.

2026-04-29

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

28 kwietnia 2026 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu  odbyły się  eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla powiatu lęborskiego .

2026-04-29

Sukcesy naszych uczniów

 25.04.2026 uczniowie Szkoły Podstawowej w Łebieniu reprezentowali Klub Tradycyjnego Okinawa Goju Ryu Karate Do Wicko i wzięli udział w X Ogólnopolskim Turnieju  Karate w Gdyni osiągając wysokie wyniki. Franciszek Myszkowski   zdobył dwa złote medale oraz puchar  w konkurencjach sumo oraz tarcze. Antonina Myszkowska zdobyła srebro w konkurencji tarcze .

2026-04-28

„Umiem pływać”.

Uczniowie klasy I naszej szkoły biorą udział w Programie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać". Zajęcia finansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Pomorskiego, a ich realizacją zajmuje się Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dodatkowe wsparcie zapewnia Urząd Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, który dofinansowuje naukę pływania oraz pokrywa koszty transportu uczniów na zajęcia.

2026-04-24

Spektakl teatralny: „Historia Misia Wojtka”

23 kwietnia 2026r. uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spektaklu pt. „Historia Misia Wojtka”. To poruszające widowisko umożliwiło przeniesienie nas do czasów II wojny światowej i wędrówkę śladami 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Władysława Andersa.

2026-04-23

Gminny Konkurs Recytatorski „RodnôMòwa”

22 kwietnia br. w świetlicy w Czarnówku  odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô  Mòwa”. Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej.

2026-04-23

Międzynarodowy Dzień Ziemi w przedszkolu

22 kwietnia 2026r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, segregowały odpady do właściwych koszy, poznały zasady recyklingu oraz dowiedziały się, jak ważne jest to dla naszego środowiska.

2026-04-20

Nasza szkoła na 9. edycji „Lęborskich Pól Nadziei”!

Jako szkoła z dumą włączyliśmy się w pomoc dla Hospicjum im. Świętego Józefa w Pogorzelicach. Nasi wolontariusze wraz z opiekunami, ubrani w charakterystyczne żółte kamizelki, zbierali środki podczas żonkilowej kwesty. Dziękujemy każdemu, kto dołączył do zbiórki zarówno przed kościołem w Łebieniu, jak i w Tawęcinie.
Razem mamy wielką moc!

#LeborskiePolaNadziei #PolaNadziei #SzkolnyWolontariat #Lębork
#Hospicjum #Pomagamy