Aktualności

2023-12-20

FINAŁ KONKURSU Méster Bëlnégò Czëtaniô

15 grudnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej w Wejherowie odbył się finał konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô. W tym roku naszą szkołę reprezentował uczeń klasy drugiej Franciszek Gierszewski. Poziom konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany. Franek godnie reprezentował naszą szkołę, gminę i powiat. Jesteśmy dumni, że mamy takich uczniów, którzy pomimo wielu zajęć poznają  i krzewią kulturę kaszubską.

Gratulujemy i dziękujemy.

2023-12-18

Spotkanie opłatkowe

Przygotowania do spotkania opłatkowego trwały już od listopada. Dzieci i młodzież pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali część artystyczną, dekoracje pod bacznym okiem Pani Doroty Studzińskiej nabierały świątecznego kształtu, a w kuchni pracownicy razem z nauczycielami przygotowywali pierogi i paszteciki, a w domach mamy zastanawiały się, co upiec dla gości.

2023-12-13

Wigilijne spotkanie opłatkowe

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski zapraszają na

„Wigilijne spotkanie opłatkowe”

15 grudnia 2023 r. godzina 16:30

2023-12-13

Zalety czytania

Książka to najlepszy prezent pod choinkę.
Zwykle dzieci piszą listy do Mikołaja. Tym razem bibliotekarki i polonistki napisały list do rodziców dzieci z przedszkola, w którym wskazały na zalety i korzyści wynikające z czytania książek. Oto niektóre z nich:

2023-12-12

Urodzinowa Kartka dla Liliany

8 grudnia trzecie urodziny obchodziła Lilianna Przymęcka.  Dziewczynka od urodzenia choruje na mukowiscydowę. Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję „Kartka dla Liliany”. Uczniowie z klas I -IV podczas lekcji wykonali kartki urodzinowe z życzeniami. Przygotowaliśmy też prezent. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w ten wyjątkowy dzień wybrały się do małej Lilianki, śpiewając głośne sto lat wręczyły urodzinowe kartki z życzeniami i prezencik.

2023-12-12

Nowe koszulki

Tak się będą prezentować nasi uczniowie, którzy należą do szkolnego klubu wolontariatu.  Te piękne koszulki zostały zakupione w ramach realizacji programu Ministerstwa Sportu i Turystyki, czyli Mikrogranty 2.0. Operatorem programu Orły Sportu. W ramach realizacji projektu UKS Libero Łebień „Minisiatkarz z Małej Wsi” wolontariusze pomagali w realizacji zajęć sportowych oraz wspomagali organizację i przebieg naszych wszystkich imprez siatkarskich.

2023-12-11

Wspólne ubieranie choinki

Grudniowe ubieranie choinki to już nasza łebieńska tradycja zapoczątkowana przez proboszcza księdza Janusza Górala. Rada Sołecka Łebień rokrocznie organizuje ją wspólnie z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu, Kołem Gospodyń Wiejskich z Łebienia oraz Samorządem Uczniowskim. 

8 grudnia 2023 roku w mroźne popołudnie przybyli mieszkańcy Łebienia i pobliskich miejscowości, aby w świątecznym nastroju dekorować choinkę. Gdy nastąpił czas oświetlenia drzewka, radość dzieci i dorosłych była ogromna. Wspólnymi brawami i śpiewem przywitaliśmy naszą choinkę.

2023-12-11

Jesienne zadania z projektu Kreatywna Matematyka

Uczniowie klasy 2 zrealizowali dwa jesienne moduły w ramach projektu „Kreatywna matematyka”. Pierwszy moduł pod hasłem „Matematyka w przyrodzie” zakładał szukanie darów jesieni i stworzenie z nich symetrycznej kompozycji. Idealne stały się mandale tworzone na bazie koła. Drugi moduł to „Matematyka wokół nas”, gdzie celem było rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia. Uczniowie dorysowywali brakującą część liścia w oparciu o oś symetrii.

2023-12-11

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

Jak co roku w naszej szkole uczniowie klas V-VIII podczas lekcji biologii zapoznawali się z wiedzą na temat HIV/ AIDS, poznając fakty, obalone zostały mity na temat tej choroby. Na holu szkoły powstała gazetka i  kącik informacyjny, w którym prezentowane były lapbooki autorstwa uczniów. Dodatkowo został przeprowadzony konkurs wiedzy na temat: „Co o HIV i AIDS wiedzieć należy”, udział w nim wzięli uczniowie klas VII- VIII.

Miło nam poinformować, że na podium stanęło, aż 6 osób, które wykazały się sporą wiedzą o HIV/AIDS.

2023-12-07

„Ożywione dzieło”

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły- Filip Flisikowski zajął III miejsce w III Powiatowym Konkursie Fotograficznym pt. „Ożywione dzieło”. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Lęborku. Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii odtwarzającej jedno z wybranych dzieł wielkich mistrzów sztuki współczesnej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Filip wybrał dzieło polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego pt. „ Widmowa huśtawka”.

Gratulujemy pomysłowości i kreatywności przy odwzorowaniu dzieła.

2023-12-07

Powiatowy Konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô

29 uczniów wzięło udział w Powiatowym Konkursie "Méster Bëlnégò Czëtaniô".

Uczeń naszej szkoły Franciszek Gierszewski z klasy II zajął II miejsce.

15 grudnia zmierzy się z innymi mistrzami kaszubskiego czytania w finale konkursu, który odbędzie się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie.

Życzymy mu powodzenia.

2023-12-07

Magia Świąt, czyli mikołajki w I klasie

6 grudnia 2023r. to data, którą zna każde dziecko: mikołajki. Tego dnia świąteczny nastrój zagościł wśród pierwszaków i jak co roku nie zabrakło radości  ze znalezionych pod choinką prezentów. Wszyscy pojawili się w czerwonych czapkach oddając się wspaniałej zabawie plastyczno - sensorycznej, czyli malowaniu na podświetlonej folii stretch. Magiczna zabawa, w której dzieci uczestniczyły z wielką uciechą, przekształciła się w wielozmysłowe pole doświadczalne oraz była okazją do artystycznych uniesień. Uczniowie niezwykle twórczo oddawali się natchnieniu, co zaowocowało pięknym dziełem artystycznym. Dodatkowo muzyka świąteczna wzmocniła odczucia atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

2023-12-06

Zimowe stwory ze śniegu

Zimowe stwory ze śniegu obległy Łebień i wiele innych pobliskich miejscowości. Taki jest rezultat konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Przedszkolaki,  uczniowie wspólnie z rodzicami, rodzeństwem pracowali nad przeróżnymi postaciami, rzeźbiąc w śniegu nawet przez kilka godzin. Pracy było co nie miara, efekty są zaskakujące. Najważniejszy cel spełniony: duża dawka dobrej zabawy, spędzonej w gronie najbliższych i na świeżym powietrzu.

2023-12-05

SMACZNE ANDRZEJKI

Rada Rodziców zorganizowała dla społeczności szkolnej kiermasz pod hasłem „Smaczne andrzejki”. Podczas kiermaszu można było zakupić smaczne i zdrowe pyszności, które przygotowali  rodzice naszych przedszkolaków i uczniów. Skoro andrzejki, to nie mogło zabraknąć wróżb przepowiadających przyszłość - życzymy wszystkim, by się ziściły.

Zebraną kwotę przekazano na doposażenie Szkolnej Strefy Gier, zakup plastikowych naczyń i sztućców na spotkanie opłatkowe i na dalsze inicjatywy Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację kiermaszu „Smaczne andrzejki” i finansowe wsparcie Szkolnej Strefy Gier.

2023-12-05

Andrzejki u Jeżyków

            Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. Sala Jeżyków zamieniła się w ten dzień w magiczne miejsce pełne księżniczek, wróżek i czarodziejów. Nie zabrakło też przeróżnych postaci z dziecięcych bajek. Były tańce przy ulubionej muzyce, wróżby oraz słodki poczęstunek. Dużo radości sprawił dzieciom taniec z miotłą. Dzięki wróżbom dowiedziały się m. in.,  jaki zawód będą wykonywać w przyszłości oraz jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Chociaż dzieci zdawały sobie sprawę, że to tylko andrzejkowe żarty chętnie brali udział w różnego rodzaju wróżbach i zabawach. Nikt z magicznego miejsca nie wychodził ze smutną miną, wszyscy świetnie się bawili.