AKTUALNOŚCI

2023-01-09

MAŁA FABRYKA EKSPERYMENTÓW

Mróweczki systematycznie realizują zadania z projektu „Mała Fabryka Eksperymentów”. Uczą się prowadzenia obserwacji oraz kształtują umiejętność myślenia przyczynowo - skutkowego. Projekt pomaga rozwijać kreatywne myślenie, wyobraźnię, a przede wszystkim zachęca do czerpania radości płynącej z odkrywania nieznanych właściwości przedmiotów i zjawisk.

      Dzieci bardzo polubiły ten projekt i nie mogą doczekać się kolejnych eksperymentów, aby w dalszym ciągu odkrywać tajemniczy świat doświadczeń.

2023-01-04

Mała książka Wielki człowiek

Uczniowie klasy pierwszej otrzymali wyprawki czytelnicze w ramach akcji „Mała książka – Wielki człowiek”.

2023-01-04

Gminny Konkurs Kartka lub Stroik Świąteczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie „Kartka lub stroik świąteczny” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy. Oto wyniki konkursu:

2023-01-04

Akcja „Magia Świąt”

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim ogłosili akcję „Magia Świąt”. Każda klasa i grupa przedszkolna miała za zadanie przygotować świąteczny wystrój swojej sali lekcyjnej, tj. gazetka ścienna, dekoracja okien       i parapetów, ubranie choinki we własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe.

Wszystkie sale lekcyjne bardzo szybko zostały ustrojone. Przewodnicząca Rady Rodziców wraz z nauczycielami uznali, że uczniowie włożyli ogromny trud i zaangażowanie. Dekoracje zachwycały oryginalnością i pomysłowością, dlatego też za udział w akcji każdej klasie przyznano bon świąteczny na kwotę 100 złotych.

2022-12-30

Wyniki Szkolnego Konkursu na “Najpiękniejszy list do Świętego Mikołaja”

Z radością przedstawiamy wyniki konkursu na „Najpiękniejszy list do św. Mikołaja”.

Mikołaj uporał się z przeczytaniem wszystkich listów, z niewielką pomocą organizatorek konkursu. Wszystkie listy zrobiły na Św. Mikołaju duże wrażenie, niektóre rozbawiły, inne poruszyły troską o los drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że w tym roku Wasze marzenia się spełnią!

2022-12-29

Konkurs kolęd i pastorałek

Tradycją naszej szkoły jest szkolny konkurs kolęd i pastorałek, który odbywa się w ostatnim dniu przed przerwą świąteczno – noworoczną. Uczniowie klas I – III pięknie wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Celem konkursu było podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie uczniom prezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegł w miłym i świątecznym nastroju. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminna Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jury biorąc pod uwagę poprawność melodyczną, interpretację i dobór utworu przyznali następujące miejsca:

2022-12-29

Konkurs- "Ożywione dzieła"

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI - Filip Flisikowski zajął drugie miejsce w II edycji Powiatowego Konkursu "Ożywione dzieła". 

Konkurs ten organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 8 w Lęborku, pod patronatem Starosty Powiatu Lęborskiego, Burmistrza Miasta Lęborka, Sportexu i FarmFrites International.  W tej edycji poprzeczka postawiona była wysoko, gdyż można było wybrać dzieło tylko z epoki romantyzmu. Filip poradził sobie z tym wyzwaniem, czego bardzo mu gratulujemy!

2022-12-27

Ruszyły zapisy na XVI Zimowy Rajd Pomorski PTTK STOLEMY

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze Oddział im. dr. Jerzego Szukalskiego w Gdańsku, Klub Turystów Pieszych "Bąbelki" oraz mini-Klub Rodzinny Turystyki Wszelkiej "Rzułf" zapraszają na XVI Zimowy Rajd Pomorski PTTK STOLEMY.
Patronat honorowy nad rajdem objęli: Starosta Lęborski Pani Alicja Zajączkowska oraz Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska Zbigniew Chojnacki

Rajd odbędzie się w dniach 03-05 lutego 2023 r. (3 dni, piątek- niedziela).

2022-12-27

Pierniki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym jesteśmy szczególnie wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. Wówczas rodzi się w nas dodatkowa chęć niesienia pomocy innym.

I tak zrodziła się myśl, żeby obdarować świątecznymi upominkami Seniorów z Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku.

Pomysł ten spotkał się z dużym entuzjazmem wśród pracowników naszej szkoły, którzy po skończonych zajęciach ochoczo przystąpili do wspólnego pieczenia i dekorowania pierników. Upominki z życzeniami, ku uciesze wszystkich, trafiły do pensjonariuszy jeszcze przed pierwszą gwiazdką

2022-12-27

Wycieczka do kina

16 grudnia klasa 1, 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do kina „Fregata” w Lęborku na film pt. „Dziwny Świat”. Oryginalna i pełna akcji produkcja Walta Disneya opowiada o rodzinie odkrywców o nazwisku Clade, która trafia do niezbadanej, zdradzieckiej krainy wraz z dziwną paczką, do której należą psotna klucha, trójnogi pies i liczna wygłodniałe stworzenia. Film dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń, a wycieczka wzbogaciła ich o nowe i ciekawe doświadczenia oraz wywołała wiele pozytywnych emocji. Uczniowie kształtowali nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i w środkach transportu.

2022-12-22

Jasełka

         Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. „On jest królem” – to tytuł przedstawienia, które zaprezentowali uczniowie z klasy drugiej, trzeciej, czwartej i szóstej. Mali artyści odgrywali różne sceny przybliżające dzieciom dzieje narodzin Pana Jezusa. Każda scena zakończona była kolędą lub pastorałką. Piękny śpiew, bogata dekoracja i nastrojowe oświetlenie wprowadziły nas w klimat zbliżających się świąt. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i pracowników szkoły.

2022-12-19

„Projekt Pocztówka”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8 Zofia Brokowska zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym  – „Projekt Pocztówka” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku . Na konkurs wpłynęło 277 prac, wszystkie bardzo ładne i pomysłowo wykonane. Gratulujemy bardzo i życzymy kolejnych sukcesów.

2022-12-16

Spotkanie opłatkowe

15 grudnia 2022 roku miało miejsce w sali gimnastycznej spotkanie opłatkowe dla społeczności Łebienia. Siarczysty mróz oraz śnieg  wprowadziły  już świąteczny nastrój, a dopełnieniem była dekoracja na sali gimnastycznej. Wszystkich gości powitał dyrektor szkoły Krzysztof Wojtysiak. Wśród obecnych nie zabrakło wójta gminy Zdzisława Chojnackiego, wicewójt  Moniki Włusek, księdza Janusza Górala proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łebieniu, sołtysa Ryszarda Mataka, przedstawicieli rad sołeckich i  kół gospodyń wiejskich z Łebienia i Karlikowa.

2022-12-16

Piernikowe wyroby w grupie Słoneczka

16 grudnia najmłodsza grupa przedszkolaków pomagała w wykonaniu pierniczkowych ciasteczek. Zrobiliśmy pierniczkowe aniołki, serduszka, dzwoneczki oraz gwiazdki. Wszystkie pierniczki ozdobimy wspólnie z rodzicami we wtorek.

2022-12-14

„Pomorskie młyny i tartaki dawniej i dziś"

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 8 Mikołaj Konysz  zdobył I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Pomorskie młyny i tartaki dawniej i dziś" zorganizowanym wspólnie przez Fundację Muzeum Światowego Dziedzictwa i Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej. Do organizatorów konkursu wpłynęło aż 115  pięknych prac, a jury przyznało I miejsce w kategorii wiekowej VII- VIII Mikołajowi. Bardzo się cieszymy i życzmy dalszych sukcesów.