AKTUALNOŚCI

2023-02-07

Kolejny sukces naszego ucznia w informatyce

Nasz uczeń Kacper Bala kolejny raz potwierdził, że informatyka jest jego pasją. Tym razem zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego zdobywając 95 % poprawnych odpowiedzi ( drugi wynik). Kacper przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela informatyki Marka Klicha. Jesteśmy dumni z Kacpra i życzymy mu dalszych sukcesów.

2023-02-07

XVI Zimowy Rajd Pomorski PTTK „STOLEMY”

W dniach 3-5 lutego 2023 roku na terenie powiatu lęborskiego odbył się XVI Zimowy Rajd Pomorski PTTK „STOLEMY” zorganizowany przez PTTK Oddział im. dra J.Szukalskiego w Gdańsku. Honorowy patronat na imprezą objęli starosta lęborski Alicja Zajączkowska i wójt gminy Nowa Wieś Lęborska Zdzisław Chojnacki. Ponad 130 osobowa grupa uczestników rajdu przez 3 dni miała możliwość zwiedzania obiektów historycznych i geograficznych na terenie powiatu lęborskiego. Trasy rajdu wiodły przez następujące miejscowości: Lębork, Wilkowo Nowowiejskie, Obliwice, Nowa Wieś Lęborska, Garczegorze, Łebień, Lędziechowo, Zdrzewno, Kopalino, Maszewko, Roszczyce, Sarbsk, Ulinia, Nowęcin, Łeba, Wicko, Gęś, Charbrowo, Wrzeście, Krępa Kaszubska. Uczestnicy rajdu mogli skorzystać z przygotowanych przez kadrę rajdu tras pieszych, rowerowych, kajakarskich i górskich oraz imprez na orientację.

2023-02-06

Dzień Puzzla

3 lutego, ostatni dzień pierwszego tygodnia po feriach zimowych, uczniowie naszej szkoły spędzili na układaniu kawałków puzzli w jedną całość.

Tego dnia na szkolnym holu emocji i uśmiechów nie było końca. Udało się ułożyć 15 wzorów puzzli różnego rodzaju trudności, tym samym ustaliliśmy pierwszy szkolny rekord, który za rok będziemy chcieli pokonać!. Układanie puzzli to jedna z ciekawszych propozycji spędzania wolnego czasu z wieloma walorami edukacyjnymi. Zabawa nimi rozwija zdolność analizy i syntezy wzrokowej, stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje także wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Dodatkową zaletą układania puzzli jest zmniejszanie poziomu stresu.

2023-02-06

Projekt "Poznaj Polskę" - wyjazd do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

3 lutego uczniowie klasy pierwszej i drugiej `mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Centrum Nauki Experyment w Gdyni zupełnie za darmo! Wszystko dzięki projektowi „Poznaj Polskę” ( całość tj. bilety, autobus i prowiant sfinansowane z funduszy gminnych z inicjatywy wójta gminy Nowa Wieś Lęborska ). Dzieci z klasy pierwszej wzięły udział w zajęciach pt. „Misja na Marsie”. Poznali produkty, które zostały stworzone na potrzeby misji kosmicznych, a następnie weszły do codziennego użytku każdego z nas. Uczyli się również rozpoznawać minerały, a także sterować robotami.

2023-02-06

Wycieczka do lęborskiego kina Fregata na spektakl „Piotruś Pan”

                3 lutego 2023 r. dzieci z grup przedszkolnych Jeżyki i Mróweczki wraz ze starszymi kolegami z klasy trzeciej wybrały się do kina na spektakl teatralny pt.: „Piotruś Pan”. Razem z pięknie i kolorowo przebranymi aktorami ze sceny przenieśli się do krainy Nibylandii. Podczas spektaklu aktorzy skutecznie angażowali do pomocy  dzieci,  zadając im pytania.  Młodzi widzowie  chętnie  odpowiadali  i pomagali  sympatycznym postaciom.  Na sali wrzało od śmiechu dzieci i gromkich braw za piękny śpiew i występ aktorów.  Na koniec spektaklu dzieci pożegnały bohaterów przedstawienia  i zadowolone  bezpiecznie wróciły do szkoły.

2023-02-06

Sukces naszego ucznia w konkursie „Pomorska Liga Zadaniowa Zdolni z Pomorza 2022/2023”

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że  uczeń z klasy VIII Kacper Bala  zakwalifikował się  do  kolejnego etapu konkursu „Pomorska  Liga Zadaniowa  Zdolni z Pomorza 2022/2023” – etapu wojewódzkiego z  przedmiotu informatyka.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

2023-02-06

„DŻUNGLA”- BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

     2 lutego  w czwartek i 3 lutego w piątek w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

Tegorocznym tematem przewodnim była dżungla. Na parkiecie pojawiły się dzieci, nauczyciele, pracownicy przedszkola przebrani za dzikie zwierzęta: pantery, tygrysy, lwy, zebry, małpy, słonie i krokodyle. Nie zabrakło też bajecznie kolorowych ptaków i owadów.

       Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, tańców afrykańskich oraz przebojów znanych dzieciom. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i dżunglowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.

      Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie fantastycznych przebrań na bal oraz za dostarczenie mnóstwa pysznych smakołyków.

2023-02-06

Bal karnawałowy

Zgodnie z tradycją tuż przed feriami uczniowie klas 1 – 3 bawili się wspólnie na balu karnawałowym.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Na szkolnym korytarzu można było spotkać wróżki, księżniczki, piłkarzy, policjantów oraz wiele innych barwnych postaci. Przy dźwiękach muzycznych hitów uczniowie bawili się znakomicie. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

            Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, co było głównym celem balu. Kolejny już za rok.

2023-02-02

Tydzień pod hasłem Stop przemocy!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trwającej tydzień akcji pod hasłem „Stop przemocy!”. W każdej klasie odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące zjawiska przemocy w tym cyberprzemocy, na którą współczesne dzieci są w szczególności narażone. Uczniowie spotkali się z funkcjonariuszami policji z Powiatowej Komendy Policji z Lęborka. Pani policjantka szczegółowo przedstawiła uczniom konsekwencje prawne stosowania przemocy oraz wskazała instytucje, numery telefoniczne organizacji udzielającej wsparcia i pomocy w sytuacji doznania przemocy.

W szkole zorganizowano kącik informacyjny, z którego do woli mogli korzystać uczniowie. Odbył się również konkurs profilaktyczny dla klas IV-VIII na plakat pt. „Przemocy mówimy NIE!” 

 

2023-01-30

Podsumowanie akcji charytatywnej ,,Podaj mydło”, „Kup Pan szczoteczkę”.

            Była to kolejna akcja w naszej szkole, która zakończyła się sukcesem. Był on możliwy dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, za co serdecznie dziękujemy.

A teraz tak krótko dla zobrazowania, jak wiele dobra uczyniliście już jedną kostką mydła.

„W Kamerunie kostka mydła kosztuje czasem tyle, ile wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli uda mu się znaleźć pracę. Dur brzuszny, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób brudnych rąk. Można ich uniknąć poprzez mycie. Zebrane przez Was mydło trafi do naszych lekarzy w Afryce.”

2023-01-17

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

W życiu każdego dziecka jest kilka wyjątkowych i ważnych osób. Tuż za rodzicami najważniejsza jest dla nich Babcia i Dziadek. To dla nich w naszym przedszkolu  17 stycznia  odbyła się piękna  uroczystość. Dzieci długo uczyły się  różnego rodzaju tańców, piosenek  oraz   przydzielonych im ról, by właśnie tego dnia zaprezentować  się najpiękniej jak potrafią. Wszystko po to, by wyrazić swoją miłość do swoich Babć i Dziadków oraz  radość z tak licznego ich przybycia.

2023-01-16

Noc w szkole

13-14 stycznia z piątku na sobotę uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego pod opieką nauczycieli spędzili noc w szkole.

Podczas „nocki w szkole” dzieci poznały ją od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom spojrzeć życzliwiej na szkołę i nawiązać bliższe więzi z rówieśnikami.

Zaczęliśmy od zabaw i gier muzyczno-ruchowych, czyli „Piżama party”.

2023-01-16

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W każdej klasie na godzinach wychowawczych odbyły się zajęcia pod hasłem: Ferie zimowe –czas taki wesoły. Spędź je bezpiecznie by wrócić do szkoły! Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie, jak należy bezpiecznie spędzać czas wolny, tworzyli lapbooki i plakat z zasadami bezpiecznych ferii. Dodatkowo uczniów klas I-III odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Lęborka

2023-01-16

Po co nam emocje?

Uczniowie klasy pierwszej brali udział w lekcji projektowej Uniwersytetu Dzieci pt.” Po co nam emocje?”

Zajęcia rozpoczęły się od nazywania i pokazywania emocji gestami i mimiką twarzy. Następnie uczniowie dopasowywali twarze ludzi do towarzyszących im emocji. Podczas lekcji poznaliśmy historię Królestwa Elwiry, w którym wszyscy poddani byli bardzo szczęśliwi, do momentu, aż pojawił się Pustak – wiatr, który okrył Królestwo obojętnością – brakiem emocji. Uczniowie mieli za zadanie uratować Królestwo wykonując kilka zadań: taniec szczęścia, radosna piosenka, rysunek przywołujący uśmiech oraz radosny wierszyk. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w ratowaniu Królestwa, a wykonywane zadania sprawiły im dużo radości i wywołały uśmiechy na twarzach.

2023-01-16

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Zima to najtrudniejszy czas dla ptaków zimujących w naszej strefie klimatycznej. Chodź śnieżna i mroźna zima jeszcze nie nadeszła, to i tak uczniowie klasy pierwszej postanowili im pomóc. Podczas lekcji poznali ptaki, które odlatują do ciepłych krajów, te, które zostają, a także takie, które na zimę do nas przylatują.

            Wykonali samodzielnie dwa karmniki, które powiesili na drzewach w szkolnym sadzie. Następnie uczniowie zadbali o napełnienie karmników odpowiednim pożywieniem. Zawiesili na gałęziach także inne smakołyki dla ptaków.

            Podczas tej lekcji uczniowie uświadomili sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć w warunkach zimowych. Jednocześnie jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

2023-01-12

NABÓR - SZKOŁA DLA RODZICÓW III 2023- PCPR LĘBORK

Rekrutację uczestników prowadzi PCPR w Lęborku -  w dni robocze w godzinach 7:30-15:30, budynek Starostwa Powiatowego w Lęborku, ul. Czołgistów 5, II piętro pokój 233 do dnia 23.01.2023