Aktualności

2024-01-04

Zakleksowane przysłowia

Uczniowie klasy 5 wykonali dziś następne zadanie w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Polak ma essę!" Zadanie polegało na odszyfrowaniu kleksów, dzięki temu poznali nowe przysłowia i przekonali się, że  prawdą jest powiedzenie, że: „Przysłowia są mądrością narodu”. Była to też dobra okazja do przypomnienia omawianej rok wcześniej lektury "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy.

2024-01-04

„Kartka lub stroik świąteczny”

Tuż przed świętami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym konkursie plastycznym pt.: „Kartka lub stroik świąteczny” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem – wpłynęło łącznie 120 prac z 7 szkół z gminy Nowa Wieś Lęborska i Lęborka. W ostatnim dniu szkoły przez świętami odwiedziła nas pani Magdalena Downar – Zapolska z Gminnego Ośrodka Kultury i wraz z dyrektorem naszej szkoły podczas świątecznego apelu wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

2024-01-04

Warsztaty pieczenia pierników

Tuż przed świętami klasa 2 wybrała się do Łeby do piekarni Manufaktura Płotka na warsztaty pieczenia pierników. Przed przyjściem do piekarni podziwialiśmy świąteczne ozdoby w mieście. Następnie nasz spacer zakończył się w małej, niezwykle klimatycznej piekarni pana Henryka Płotki. Pan Henryk przywitał nas bardzo serdecznie, opowiedział o piekarni, o swojej pasji, czyli pracy i zaprezentował sprzęty, które kiedyś ułatwiały pracę piekarza, a dziś są już elementami dekoracyjnymi. Później każdy uczeń miał możliwość przygotowania swoich własnych pierników. Uczniowie ochoczo zabrali się do pracy. Wałkowali ciasto, wycinali wzory, następnie lukrowali i ze smakiem jedli zrobione przez siebie pierniki. Każdy uczeń był bardzo zadowolony i dumny z efektów swojej pracy. Warsztaty wprowadziły uczniów w świąteczny klimat i upewniły w przekonaniu, że swoją pasją można i należy się dzielić z innymi.

2024-01-04

Mikołaj w przedszkolu

22 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał do naszego przedszkola Święty Mikołaj, bo uwielbia odwiedzać dzieci na całym świecie. Dzieci nasłuchiwały i czekały z utęsknieniem na dzwoneczki, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nie kto inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie.  Wszystkie dzieci starały się być grzeczne przez cały rok, dlatego były bardzo zadowolone z prezentów.

2024-01-03

Święta w przedszkolu

Święta to magiczny czas - pełen uroku, tradycji i zapachu choinki. Nie ominął także naszego przedszkola.  Wiele radości sprawiło dzieciom wystrojenie drzewka świątecznego, na którym powiesiły ozdoby i wspólnie zrobiony łańcuch z kolorowego papieru. 22 grudnia przedszkolaki odwiedził niezwykły gość co roku bardzo wyczekiwany przez dzieci, gość z białą brodą i workiem pełnym prezentów - Mikołaj. Mimo złej pogody nie zawiódł. Pozostawił po sobie nie tylko prezenty, ale wielką radość i uśmiech na twarzach dzieci. A wszystko to działo się w Wigilię, podczas której dzieci podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia.

2024-01-02

WIELOLETNI RZĄDOWY PROGRAM „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2019 - 2023

Moduł 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019 – 2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu   otrzymała   z budżetu państwa na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu  „Posiłek w szkole i w domu” dotację celową w wysokości 80.000 zł z przeznaczeniem  na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej (własnej kuchni i jadalni). Całkowity koszt zadania wyniósł 100 000 zł, z czego 80 000 zł stanowiła dotacja, a 20 000 zł wkład własny szkoły. 

2023-12-29

Projekt "Wzrost kompetencji dzieci z terenu Gminy Nowa Wieś Lęborska w zakresie bezpieczeństwa na drodze poprzez budowę miasteczek ruchu drogowego i montaż radarowego wyświetlacza prędkości"

Gmina Nowa Wieś Lęborska zrealizowała projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wzrost kompetencji dzieci z terenu Gminy Nowa Wieś Lęborska w zakresie bezpieczeństwa na drodze poprzez budowę miasteczek ruchu drogowego i montaż radarowego wyświetlacza prędkości”. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska.

2023-12-24

Świąteczne życzenia

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
wielu głębokich i radosnych przeżyć,
wewnętrznego spokoju,
zadumy nad płomieniem świecy,
zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.
życzy Dyrektor wraz z całą społecznością Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu

2023-12-22

Wyniki Konkursu na Najpiękniejszy list do Świętego Mikołaja

Jak co roku w naszej szkole, na początku grudnia, został ogłoszony dla uczniów klas I - VIII Konkurs na „Najpiękniejszy list do Świętego Mikołaja”. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie pięknego listu do Świętego Mikołaja. Każdy list musiał być napisany samodzielnie i starannie.

Wpłynęło bardzo dużo listów. W życzeniach dzieci pojawiały się prośby o pokój, prezenty dla najbliższych oraz aby cała rodzina mogła być razem w te święta. Jury konkursowe miało naprawdę trudne zadanie.

Komisja konkursowa po długich naradach postanowiła przyznać następujące nagrody i podziękowania za udział.

2023-12-22

Konkurs kolęd i pastorałek

W piątek 22 XII 2023r. odbył się Szkolny Konkurs ,,Kolęd i pastorałek” dla uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział po dwoje uczniów z każdej klasy. Uczestnicy wykonywali przygotowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Celem konkursu było podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie uczniom prezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegł w miłym i świątecznym nastroju. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców i wyróżniła wykonawców.

2023-12-22

Jest taki dzień…

Święta tuż, tuż. Tradycją ostatniego dnia w naszej szkole jest wspólne spotkanie całej społeczności szkolnej. Uroczystość rozpoczęliśmy od wręczenia nagród za konkursy. Odwiedziła nas Pani Magdalena Downar – Zapolska z Gminnego Ośrodka w Nowej Wsi Lęborskiej, która wręczyła nagrody za Gminny Konkurs pt. „Kartka świąteczna”. Konkurs cieszył się w naszej szkole dużym powodzeniem, ponad 30 uczniów wzięło w nim udział. Następnie wręczone zostały nagrody za Konkurs na „Najpiękniejszy list do Św. Mikołaja”. Przyszła pora na życzenia świąteczne. Piękne życzenia wszystkim zgromadzonym złożyli Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Kusznierewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Emilia Stanuch i Pan Dyrektor Krzysztof Wojtysiak. Następnie każda klasa zaprezentowała przygotowaną wcześniej kolędę lub pastorałkę, do występów dołączyli wszyscy nauczyciele i chętni uczniowie. W tym świątecznym nastroju  uczniowie wraz z wychowawcami udali się na Wigilie klasowe.

2023-12-22

„DZIKI ZACHÓD”, „DWA BIEGUNY” - spektakle profilaktyczne

21 grudnia gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa ze spektaklami profilaktycznymi dla uczniów klas 0-III „Dziki zachód” oraz uczniów klas IV-VIII „ Dwa bieguny”.

Uczniowie klas starszych poznali historię szkolnych przyjaciół o zupełnie różnych charakterach: Pauliny - wrażliwej i wygadanej nastolatki oraz Rafała - notorycznie komplikującego swoje życie, wpadający w kłopoty. Empatia, wrażliwość na krzywdę i bezinteresowną pomoc w obliczu zagrożenia zdrowia i życia drugiego człowieka, radzenie sobie z negatywnymi emocjami oraz zrachowaniami agresywnymi w domu i szkole to główne wartości wychowawczo – profilaktyczne, jakie ukazuje przedstawienie.  Poza tym spektakl uświadomił uczniom zagrożenia dla zdrowia wynikające z biernego palenia i alkoholizmu jako jednostki chorobowej mającej destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie człowieka i rodziny.

2023-12-21

„Co to jest ten śnieg?” - zajęcia w bibliotece

20 grudnia dzieci z przedszkola kolejny raz odwiedziły bibliotekę. Tym razem zostały zabrane w podróż do krainy świętego Mikołaja, czyli Laponii. Szukały tego miejsca na globusie i na mapie, w książkach i we wspomnieniach. Z uwagą obejrzały prezentację  o zimowej krainie, opowiadały o upragnionych prezentach, a także wysłuchały czytania książek zakupionych w ramach Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa, np.: „Co to jest ten śnieg?”

2023-12-21

DRUGI MIKOŁAJKOWY TOR PRZESZKÓD

Samorząd Uczniowski i UKS Libero w Łebieniu po raz drugi zorganizowali dla uczniów naszej szkoły Mikołajkowy Tor Przeszkód.  Sala gimnastyczna na cały dzień zmieniła się w tor, na którym królowały przeróżne przeszkody. Żeby pokonać tor, uczniowie musieli wykazać się zwinnością, siłą i wytrzymałością. Zabawy było co niemiara, a główny cel: integracja uczniów i dobra sportowa zabawa - zostały osiągnięte, czego dowodem jest radość, uśmiechy na twarzach uczniów pokonujących tor.

Dziękujemy serdecznie szkolnym wolontariuszom, którzy pomogli w organizacji toru i czuwali nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę. Uczniowie czekają z niecierpliwością na kolejny tor przeszkód.

2023-12-21

Świąteczny Siatkarski Turniej Rodzinny

20 grudnia odbył się w naszej szkole II Świąteczny Siatkarski Turniej Rodzinny, który przeszedł nasze oczekiwania. Do rozgrywek zgłosiły się 22 rodzinne pary, co było niesamowicie pozytywnym zaskoczeniem dla organizatorów imprezy.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: młodszą i starszą. W młodszej rywalizowało 10 rodzin.

2023-12-21

Turniej w Człuchowie

17 grudnia w Człuchowie miał miejsce kolejny świetny występ najmłodszych zawodniczek UKS Libero Łebień!   

W II Turnieju Rozstawieniowym do wojewódzkiej ligi minisiatkówi Kinder Joy of Moving nasza dwójka ponownie zagrała świetne mecze. Na tym etapie nie było to łatwe zadanie. Za rywalki mieliśmy tylko zespoły z trzech czołowych grup po pierwszym turnieju. Dziewczęta wygrały 4 spotkania, przegrały tylko jedno. Ostatecznie wywalczyły miejsce w pierwszej lidze i do rywalizacji przystąpią w gronie 6 najlepszych dwójek w województwie pomorskim. Pozostałe nasze dwójki zaczną rywalizację w 2024 roku w IX lidze. Trener Michał Górski podkreśla, że są to głównie młodsze dziewczyny z rocznika 2014 i zbierają cenne doświadczenie.