AKTUALNOŚCI

2023-04-10

Życzenia

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju,

2023-04-07

Wielkanocny Escape Room

Zagadki i łamigłówki to bez wątpienia coś, co dzieci bardzo lubią. Uczniowie klasy pierwszej mieli okazję sprawdzić swoje możliwości i umiejętności w zabawie „Wielkanocny escape room”. Klasa stała się miejscem pełnym ukrytych wskazówek i zadań. Uczniowie otrzymali list od wielkanocnego zajączka, który zapomniał, jakie życzenia chciał im złożyć i poprosił o pomoc. Każdy z wielkim zaangażowaniem szukał wskazówek i zadań. Poprawne rozwiązane zdanie zawierało słowa, które utworzyły hasło końcowe. Po zatwierdzeniu przez wszystkich uczniów hasła, uczniowie zdzwonili do zająca, aby zameldować wykonanie zadania. Za pełną zaangażowania wspólną zabawę, która była także świetną okazją do integracji klasy, zajączek przysłał pełen koszyk jajek z niespodziankami.

2023-04-06

Wielki Post

W Środę Popielcową rozpoczął się okres Wielkiego Postu. W tych szczególnych dniach roku, kierujemy wzrok  na  Jezusa Chrystusa, który oddał za nas życie na krzyżu, przez co udowodnił jak bardzo nas kocha. W Wielkim Tygodniu uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację, która wprowadziła nas w głębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Postu. Na uroczystym apelu gościliśmy księdza proboszcza Janusza Górala, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Emilię Stanuch, Dyrekcję oraz pracowników szkoły. Na zakończenie spotkania Pan Dyrektor Krzysztof Wojtysiak podziękował uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali uroczystość oraz złożył  całej społeczności szkolnej  życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Ksiądz proboszcz również podziękował za głębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Postu.

Każdy uczeń otrzymał od księdza słodki wielkanocny upominek. 

2023-04-06

Śladami zajączka

Poszukiwanie wielkanocnego zająca w grupie Króliczków odbyło się na świeżym powietrzu na terenie szkoły. Dzieci uczestniczyły w licznych konkurencjach i zabawach ruchowo-tanecznych. Co chwilę otrzymywały wiadomość od zająca ze wskazówkami. Dużym zainteresowaniem okazała się gra w kółko krzyżyk. Dzieci świetnie się bawiły, zdarzyło się też parę remisów.

2023-04-04

Gminny Konkurs Plastyczny Pisanka lub Stroik Wielkanocny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym

PISANKA lub STROIK WIELKANOCNY

zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.

Oto lista nagrodzonych:

Kategoria: PISANKA WIELKANOCNA

2023-04-04

JASTRË - CZYLI WIELKANOC NA KASZUBACH

Wielkanocne zwyczaje na Kaszubach rozpoczynają się od Niedzieli Palmowej. Dziś w kościołach święci się bogato zdobione palmy, dawniej przynoszono gałązki wierzby. Palmy potem zatykano za ramy obrazów, gałązki wkładano też do stodół i chlewa, by od nieszczęśliwych zdarzeń chronić całe gospodarstwo. Bazie kotki też proszkowano i spożywano jako środek leczniczy na ból gardła. Dawniej wierzono, że Wielki Czwartek to dobry okres na przesadzanie kwiatów, sadzenie drzew, malowano wtedy pnie białym wapnem.  W Wielki Piątek Kaszubi smagali się gałązkami agrestu na znak pokuty i cierpienia Pana Jezusa. Jeden z najbardziej znanych zwyczajów, dziś już niekultywowany związany był z Wielką Sobotą, która miała też wymiar magiczny. Nocą lub nad ranem chodzono nad rzeki i strumyki i tam obmywano twarz wodą, wierzono bowiem, że ma ona magiczną, uzdrowicielską moc. Niektórzy zabierali nawet wodę z sobą do domów. Tradycja ta dotyczyła zwłaszcza dziewcząt, które wierzyły, że woda wpływa cudownie na urodę. Bardzo ważne, by wracając potem do domu nie oglądać się za siebie.

2023-04-04

Drugi etap Konkursu Matematycznego "Mathman"

24 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Redkowicach odbył się drugi etap Konkursu Matematycznego "Mathman".  Uczennica naszej szkoły Hanna Klawikowska              z klasy III zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman".   

2023-04-04

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

3 kwietnia 2023 r. Mróweczki i Jeżyki obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki założyły ubrania w kolorze niebieskim na znak solidarności  z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

2023-04-03

Jakie właściwości ma metal?

Podczas kolejnej lekcji projektowej “Uniwersytetu Dzieci” uczniowie klasy pierwszej badali właściwości metali. Lekcję rozpoczęła prezentacja, w której ekspert opowiedział, jak i skąd wydobywa się metal. Wykonując doświadczenia, każdy uczeń sprawdzał, jakie właściwości ma metal. Potwierdzili, że metal jest wytrzymały, przewodzi ciepło, odbija światło i przewodzi prąd elektryczny.

2023-04-03

„Grosz do grosza, a będzie…” - GÓRA GROSZA

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „GÓRA GROSZA” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest pomoc psychologiczna, rzeczowa oraz specjalistyczna opieka dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

Uczniowie każdej klasy zbierali grosze w swoje klasowe skarbonki, następnie posegregowali monety wg nominału. Samorząd Uczniowski, wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pod opieką opiekunów ważyli i pakowali zgromadzone środki. Wszystkie monety ważyły ponad 60kg, zostały przekazane organizatorom za pośrednictwem Poczty Polskiej. Łączna kwota przekazana na zbiórkę „Góra Grosza” to 521,45 zł.

2023-04-03

Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów

Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na problem pożarów leśnych i podziękować Strażnikom Lasów, czyli Strażakom i Leśnikom za codzienną ochronę naszych polskich lasów przed pożarami. Każdy uczeń ochoczo zabrał się do pracy, dzięki czemu powstały piękne laurki, które wspólnie z innymi pracami nadesłanymi z całej Polski stworzą jedną wielka GIGA Laurkę. Ta wielka, interaktywna laurka z okazji Dnia Strażaka i Leśnika zostanie rozesłana do wszystkich placówek Straży Pożarnej i Nadleśnictw na terenie Polski.

2023-04-03

"Daj ciepło Ukrainie"

W naszej szkole zorganizowaliśmy kolejną akcję pomocową. Przez parę tygodni zbieraliśmy opróżnione, czyste  metalowe puszki po produktach spożywczych i resztki świec. Chcemy dołączyć do akcji, pod hasłem: „Daj ciepło Ukrainie”. Z zebranych rzeczy będą robione nowe świece, które trafią do ukraińskich żołnierzy ciężko walczących w okopach o swoją wolność.

2023-04-03

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

DBI 2023 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas tegorocznych obchodów w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne stacjonarnie i lekcje online. Nauczyciele poprzez webinaria zaznajomili się z problematyką bezpieczeństwa online. Na szkolnych korytarzach wisiały gazetki tematyczne przybliżające dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie klas I-III wzięli udział w wojewódzkim konkursie na plakat promujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu pt.: „Mój wirtualny świat - bezpieczni w sieci”, organizowanym przez Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Uczniowie klas IV-VIII sprawdzili swoją wiedzę w szkolnym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie. Udział wzięło 29 uczniów, a mistrzyniami wiedzy w tej dziedzinie zostały:
Nikola Kowalska, Wiktoria Szafoni i Weronika Witusińska.

2023-04-03

Dni otwarte w lęborskich szkołach średnich

30 marca br. szkoły średnie z Lęborka w swoje mury zaprosiły ósmoklasistów z terenu naszego powiatu na dni otwarte. Uczniowie tych placówek wspólnie z dyrekcją i nauczycielami przygotowali szereg atrakcji, by jak najlepiej zaprezentować zadania i specyfikę szkoły. Przedstawiono również ofertę edukacyjną każdej z nich na rok szkolny 2023/2024. Przed ósmoklasistami ważne decyzje związane z wyborem swojej przyszłości. Może uzyskali jakąś podpowiedź?

2023-04-03

Konkurs- MISTRZ DAT- klasy IV- V

W miesiącu marcu w naszej szkole odbył się Konkurs- MISTRZ DAT dla uczniów klasy IV i V . Z przyjemnością ogłaszamy wyniki:

 Mistrzem dat  został Michał Antczak z klasy IV

Tytuł wicemistrza zdobył Paweł Cieszkowski z klasy V

Trzecie miejsce zajęła Julia Jaskulska z klasy IV

IV miejsce- Mateusz Jarmuła z klasy v

Wyróżnienie- Dominik Bakalarski

Wyróżnienie- Zuzanna Bakalarska