Aktualności

2024-04-03

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W roku szkolnym 2023/2024 klasa 1a i 1b przystąpiła do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. To ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu sferach: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami.

Pierwszaki z wielkim zaangażowaniem wykonują różne zadania i z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć. Na każdych zajęciach poznają innego bohatera i otrzymują kolejną ikonę ”supermocy” wklejając ją do swojej książeczki.Nauka połączona z zabawą to dobry sposób na przyswajanie wiedzy

2024-04-02

19. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II patrona naszej szkoły

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1946 roku. Poeta i poliglota, a także aktor, dramaturg, pedagog i kapłan. W 1958 roku został biskupem, a w czerwcu 1967 roku kardynałem. Uczestniczył we wszystkich sesjach Soboru Watykańskiego Drugiego.

16 października 1978 roku został wybrany na papieża. Swój pontyfikat rozpoczął 22 października. Sześć lat po śmierci został beatyfikowany. Jego proces beatyfikacyjny był jednym z najkrótszych w historii Kościoła, rozpoczął się miesiąc po pogrzebie, a zakończył się sześć lat po śmierci, zaś proces kanonizacyjny zakończył się trzy lata po beatyfikacji, dziewięć lat po śmierci: w 2014 roku wraz z Janem XXIII, został uznany za świętego.

2024-04-02

Konkurs matematyczny Kangur

21 marca  uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2024”. Udział w nim jest już tradycją naszej szkoły. Przystąpiło do niego 17 uczniów  z klasy II, IV, V, VI. Przyszło im zmierzyć się z zadaniami o różnym stopniu trudności, czasami dość trudnymi. Na wyniki konkursu musimy zaczekać do maja, ale i tak cieszymy się z tego, że mamy grupę uczniów lubiących matematykę i zainteresowanych pogłębianiem wiedzy w tym zakresie.

2024-04-02

Konkurs Matematyczny „Mathman”

Udział uczniów w etapie rejonowym II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mathman” w Redkowicach
22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rejonowym etapie II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „MATHMAN”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Redkowicach. Z klas II – III naszą szkołę reprezentował Aleksander Bartnik, z klas IV – VI Maciej Mielewczyk, a z klas VII – VIII Julia Folga.

2024-03-30

Życzenia

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni Wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Dyrektor wraz z całą społecznością
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu

2024-03-28

Zajęcia w klasie Ia

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. W klasie I a również czuć świąteczną atmosferę. Na zajęciach nie zabrakło ciekawostek o zwyczajach i symbolach towarzyszących Świętom Wielkiej Nocy. Każdy uczeń wykonał ciekawe zadania, prace plastyczne. Na koniec dzieci otrzymały słodkie upominki od.... Zajączka

2024-03-27

Misterium Męki Pańskiej

         W Wielką Środę uczniowie kl. IV, V, VII i VIII przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Janusz Góra, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Emilia Stanuch i cała społeczność szkolna mogła zobaczyć przedstawienie przypominające ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa. Przeżywamy je co roku, ale zawsze jakby to było pierwszy raz. Uczniowie doskonale wcielili się w biblijne postaci. Wymowna dekoracja, stroje i odpowiednio dobrane wielkopostne pieśni  potęgowały poważny nastrój. Oglądany spektakl spotkał się z uznaniem oglądających i nagrodzony gromkimi brawami. Pan Dyrektor Krzysztof Wojtysiak podziękował uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali to ważne wydarzenie sprzed 2000 lat oraz złożył życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Ksiądz proboszcz Janusz Góra również podziękował za głębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Postu. Nawiązał do Triduum Paschalnego, czyli „świętych dni”. Każdy uczeń otrzymał od księdza proboszcza słodki upominek. W świątecznym nastroju rozeszliśmy się do klas.

2024-03-27

Podsumowanie wielkanocnego konkursu

Organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej konkurs na najpiękniejszą pisankę lub stroik wielkanocny od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Uczniowie naszej szkoły wykonali wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. A oto wyniki:

2024-03-27

DZIEŃ BEZ DZWONKA

Szkolny dzwonek na lekcję i na przerwę to od wieków symbol szkoły. Jednak w naszej szkole 27 marca 2024r. dzwonek ogłaszający czas na lekcję lub przerwę nie zabrzmiał. DZIEŃ BEZ DZWONKA, to pierwszy taki dzień w Zespole Szkół im. Jana Pawła II  w Łebieniu. Aby uczniowie mogli kontrolować czas i punktualnie stawiać się na zajęcia, w widocznych miejscach na korytarzach umieszczone zostały zegary oraz  kartki z informacją, o której dokładnie rozpoczynają się i kończą przerwy. Nad czasem trwania lekcji czuwali prowadzący je nauczyciele. Z informacji uzyskanych od uczniów i nauczycieli wynika, że było wiele obaw, które szybko się rozwiały. Lekcje odbywały się zgodnie z planem, natomiast było ciszej i przyjemniej na korytarzach. Wyłączenie dzwonków ma przede wszystkim uczyć gospodarowania czasem, kształtować odpowiedzialność,  cierpliwość i punktualność. Z pewnością w najbliższym czasie w naszej szkole powtórzymy DZIEŃ BEZ DZWONKA.

2024-03-25

14 rocznica posadzenia Dębu Katyńskiego

25 marca 2024 roku minęła 14 rocznica posadzenia Dębu Katyńskiego obok szkoły. Dzień ten został uczczony poprzez zapalenie zniczy pod Dębem, który poświęcony jest pamięci Pana Stanisława Szeflera aspiranta policji osadzonego w obozie w Ostaszkowie, zamordowanego w Twerze w 1940 roku. Znicze zapalili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z dyrektorem szkoły Krzysztofem Wojtysiakiem oraz  wicedyrektorem Marzeną Łapa. Dąb posadzony został przed naszą szkołą w ramach ogólnopolskiego programu „Katyń... Ocalić od zapomnienia”.

2024-03-25

KIERMASZ WIELKANOCNY

Powiew wiosny można było wyczuć w  piątkowe popołudnie 22 marca 2024 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu za sprawą zorganizowanego Kiermaszu Wielkanocnego. Przygotowania do kiermaszu trwały długie tygodnie. Rodzice, dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły pracowicie się do niego przygotowywali wykonując  ozdoby wielkanocne, dekoracje, część artystyczną. Każda klasa zadbała wraz z rodzicami i wychowawcą o swoje stoiska, na których zagościły prawdziwe dzieła sztuki. Posilić się można było wypiekami, goframi, żurkiem, a o  „strawę duchową” zadbali uczniowie i rodzice występujący w części artystycznej.  Podziękowaniem dla nich były gromkie oklaski. Całość dopełniła wiosenna dekoracja, którą przygotowali nauczyciele i pracownicy pod kierunkiem Pani Doroty Studzińskiej. Jak zawsze można było liczyć na naszą społeczność lokalną, która po brzegi wypełniła salę gimnastyczną. Wśród gości nie zabrakło wójta gminy Nowa Wieś Lęborska Zdzisława Chojnackiego, zastępcy wójta Moniki Włusek i proboszcza parafii Łebień Ks. Janusza Górala i przedstawicieli rad sołeckich.

Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromne  zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły. Środki zebrane z kiermaszu przeznaczono na potrzeby każdej klasy i grupy przedszkolnej ( organizację wycieczki, warsztatów itp.).

2024-03-21

Uczniowskie pomysły, czyli dzień Samorządności w naszej szkole

W tym roku szkolnym dziecięca radość, entuzjazm i kreatywność zostały wykorzystane do  przygotowania wielkiego wydarzenia, jakim jest Dzień Samorządności. Trójki klasowe miały za zadanie organizację tego dnia na własnych zasadach, realizując własne pomysły. Odbyło się tyle wydarzeń, ile klas w naszej szkole. I tak kolejno:

- Uczniowie klas I-III - połączyli siły i wybrali się na wycieczkę do parku trampolin. Zabawy było co nie miara, o czym świadczył nieustający tego dnia uśmiech na twarzach dzieci.

- Uczniowie klasy IV-  zaprojektowali i wykonali „Drzewko pozytywnych myśli” na szkolnym holu oraz zorganizowali wiosenny piknik, na którym miło spędzili czas przy wspólnych pogaduchach.

2024-03-21

Polak ma essę! Niezwykła uczta u Wierzynka

Kolejne zadanie wykonane! Na lekcji języka polskiego klasa 5 wykonała kolejne zadanie z Projektu "Polak ma essę". Tym razem uczniowie zmierzyli się z zadaniem "Uczta u Wierzynka". Poznaliśmy wielu wspaniałych i wyśmienitych gości, przeżyliśmy doniosłe wydarzenie, poszerzyliśmy wiedzę historyczną i plastyczną. Uczniowie obejrzeli film dla dzieci (Bajanie na ścianie): Uczta u Wierzynka według książki "Trzaska i Zbroja" A. Domańskiej, zapoznali się z prezentacją i ciekawostkami tego średniowiecznego zdarzenia. Kolejnym krokiem było wykonanie zadania, czyli twórcze podejście w przygotowaniu Wierzynkowego menu. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Każdy z dostojników, gdyby dostał kartę stworzoną specjalnie pod jego preferencje żywieniowe, miałby twardy orzech do zgryzienia. Dania – iście królewskie, a szata graficzna kart wspaniała. Było smakowicie i pomysłowo.

2024-03-18

Kinder Joy of Moving

16 marca miał miejsce w sobotę kolejny dobry występ zawodników UKS Libero Łebień w wojewódzkiej lidze minisiatkówki w ramach rozgrywek Kinder Joy of Moving. Do rywalizacji  przystąpiły „dwójki”, czyli najmłodsza kategoria wiekowa.  W zawodach brało udział aż 6 naszych par. Najlepiej spisał się zespół UKS Libero III, który wygrała wszystkie swoje spotkania i awansował do IX ligi. Pozostałe zespoły utrzymały się w swoich ligach.
W niedzielę w Starogardzie Gdańskim wystąpiły „trójki”. Nasz zespół przegrał tylko jedno spotkanie, a 4 wygrał, dlatego awansował do III ligi.
Wyjazd do Starogardu Możliwy był dzięki dofinansowaniu z Gminy Nowa Wieś Lęborska.
 

2024-03-18

Turniej Gminnej Ligi Minisiatkówki.

9.03.2024 w hali sportowej Zespołu Szkół w Łebieniu odbył się kolejny turniej Gminnej Ligi Minisiatkówki.

Tym razem spotkaliśmy się w mniejszym gronie niż zwykle,  co było spowodowane odbywającymi się w tym samym czasie zawodami strażackimi w Cewicach. Jednak zawodnicy i zawodniczki , którzy postanowili w tym dniu zagrać w siatkówkę, stawili się rano w naszej hali sportowej .

W tym dniu nie wyniki były najważniejsze, ale dobra, sportowa zabawa. Także i tym razem nie była prowadzona żadna klasyfikacja punktowa. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci słodkiego poczęstunku. Bardzo się cieszymy, że do naszego grona dołączyły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mostach.
 Tradycyjnie w zawodach brały udział dzieci z szkół podstawowych w Łebieniu i Garczegorzu . Organizatorem ligi jest UKS Libero Łebień, Gmina Nowa Wieś Lęborska oraz Polskie Elektrownie Jądrowe.