PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Program LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki wnioskowaniu o udzielenie wsparcia otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 000zł. Kwota ta została  przeznaczona na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych uczniów.  Doposażyliśmy naszą szkołę w Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz PRO – Pakiet Premium, drukarkę 3D, laptopa, roboty edukacyjne, sprzęt audio – wizualny. Program Laboratoria Przyszłości,  to inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły  w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).