Rada Rodziców, Uczniowski Klub Sportowy Libero oraz Samorząd Uczniowski postanowili nagrodzić wspólnym wyjazdem najbardziej aktywnych uczniów w roku szkolnym 2023/2024. Wyróżnieni zostali uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce, z wysokimi osiągnięciami w sporcie oraz uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza aktywnie angażujący się w działalność na rzecz szkoły i poza nią. Uczniowie klas IV – VIII wybrali się do Gniewina, gdzie czekały na nich tory bowlingowe, stoły bilardowe, a na koniec pyszna pizza.
Gratulujemy wszystkim najaktywniejszym uczniom.
18.06. br. uczniowie klasy III spotkali się na klasowym pikniku, aby wspólnie spędzić czas na zabawie. Na dzieci czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez mamy uczniów. Były skoki na trampolinach, gra w piłkę, w badmintona. Na preferujących spokojny wypoczynek czekały ciekawe gry planszowe. Dodatkową atrakcją były pyszne przekąski: lody ,babeczki, deserki i owoce. Nie zabrakło również kiełbasek z grilla. Dzieci wspaniale spędziły czas, świetnie bawiły się w swoim towarzystwie.
Uczniowie oraz wychowawca pragną serdecznie podziękować za zorganizowanie tej wspaniałej imprezy. Dziękujemy Państwu Karolinie i Adamowi Kaczkowskim oraz paniom Brygidzie Witusińskiej i Joannie Przymęckiej. To było naprawdę świetne spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas pierwszych razem z klasą III uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „KAMELEON”. Zajęcia edukacyjne przebiegały w trochę mniej standardowej formie. Szkolna ławka zamieniona została na las, łąkę, ogród czy plac zabaw. Projekt składał się z 12 zadań do wykonania, podczas których zawsze towarzyszył nam KAMELEON LEON!
Podczas tegorocznego VIII Pikniku Sportowo – Rodzinnego, który odbył się przy Centrum Sportowo – Rekreacyjnym w Łebieniu 15 czerwca 2024 roku jak zwykle dopisała pogoda. Organizatorzy Pikniku sołtys Łebienia Ryszard Matak wraz z Radą Sołecką w Łebieniu, Radą Sołecką w Karlikowie, Radą Sołecką w Lędziechowie, Kołem Gospodyń Wiejskich w Łebieniu, Kołem Gospodyń Wiejskich w Karlikowie , Kołem Gospodyń Wielskich w Lędziechowie, OSP w Łebieniu i OSP w Tawęcinie, Filią Biblioteki Publicznej w Łebieniu, GOK w Nowej Wsi Lęborskiej, Kołem Wędkarskim ‘Marzenie” w Łebieniu, Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną , Samorządem Uczniowskim, pracownikami, Uczniowskim Klubem Sportowym „Libero” i Kołem Wolontariatu Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu przygotowali mnóstwo atrakcji. Odbyły się turnieje minipiłki siatkowej i plażowej, rodzinne zmagania sportowe, zmagania wędkarskie, strażacki tor przeszkód, potyczki bilioteczne, zabawy z animatorami. Celem Pikniku było zintegrowanie społeczności lokalnej oraz pokazanie form aktywnego spędzania czasu. Dla uczestników przygotowano kiełbaski, gofry, popcorn, frytki,lody i mnóstwo nagród. Wszystko to mogło się odbyć dzięki długiej liście sponsorów. Kolejny raz organizatorzy dowiedli, że wspólna praca przynosi wspaniałe rezultaty, a podziękowaniem dla organizatorów i sponsorów była radość i uśmiech uczestników.
4 czerwca br. w przedszkolu odbył się Dzień Rodziny.
Ach cóż to był za dzień! Przedszkolaki śpiewały, tańczyły i mówiły piękne wierszyki. A wszystko to dla Mamy i Taty. Rodzice tłumnie odpowiedzieli na zaproszenie. W tym roku nie zapomniano także o tak ważnym dniu, jakim jest Dzień Dziecka. Rodzice pięknie zaśpiewali swoim pociechom „Sto lat” i podziękowali brawami za piękny występ. Po słodkim poczęstunku wszyscy razem bawili się w przeróżne zabawy i brali udział w nietypowych konkurencjach.
W 5 turniejach rozgrywek uczestniczyło łącznie 250 zawodników ze szkół podstawowych w Łebieniu, Garczegorzu , Mostów oraz Redkowic. Odbyło się 5 turniejów w hali Zespołu Szkół w Łebieniu. Organizatorzy nie prowadzili ogólnej klasyfikacji, bo najważniejsza była dobra zabawa i przygoda z siatkówką. Po zakończeniu każdego turnieju wszystkie dzieci otrzymywały słodkie nagrody niespodzianki. Wszyscy zawodnicy i zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki. W nagrodę za udział w Gminnej Lidze Minisiatkówki szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, a uczestnicy symboliczne złote medale. Dyrektorzy szkół z rąk przedstawiciela Polskich Elektrowni Jądrowych odebrali pakiet sprzętu sportowego z przeznaczeniem do użytku podczas lekcji wychowania fizycznego. Po części oficjalnej wszyscy mogli przystąpić do wspólnej zabawy na pikniku. Były dmuchańce, animacje, konkursy oraz rodzinny turniej siatkówki plażowej.
Uczniowie klasy Ia i Ib zakończyły Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Zajęcia odbywały się w Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku. Program powszechnej nauki pływania był propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.
Głównym celem tego programu było upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez nie podstawowych umiejętności pływania, przeciwdziałanie i korygowanie wad postawy. Uczestnictwo w programie zachęci do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Mali pływacy mają lepszą koordynację ruchową, są bardziej sprawni, wykazują większą odwagą od niepływających rówieśników.
Należy podkreślić, że dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.
12 czerwca br. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs „Mam Talent”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje hobby, pasje i uzdolnienia. Konkurs miał na celu odkrywanie i promowanie nowych talentów w środowisku szkolnym, reklamowanie nowatorskich form spędzania czasu wolnego oraz budowanie pozytywnego klimatu szkoły. Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy dali wspaniały popis umiejętności tanecznych, wokalnych, aktorskich, sportowych i plastycznych. Tego dnia każdy uczestnik miał swoje „5 minut” sławy. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała. Publiczność żywiołowo oklaskiwała kolejnych uczestników doceniając ich talent, zaangażowanie i odwagę. Wysoki poziom konkursu sprawił, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie jury ogłosiło wyniki konkursu:
Uczniowie klasy III zakończyli, trwający od września projekt w ramach Uniwersytetu w klasie: Sztuka. Skąd artyści czerpią inspiracje?
Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie rozwinęli swoją wrażliwość estetyczną i wyobraźnię. Poznali nowe techniki plastyczne i wykonali serię prac. W czasie zajęć uczniowie poznali tajniki pracy ilustratorki książek i wielu malarzy. Inspirowani martwą naturą, krajobrazem i wyobraźnią tworzyli na lekcjach własne dzieła z różnych dziedzin sztuki. Na zakończenie projektu każdy uczeń otrzymał dyplom.
Certyfikat udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EMP@TYCZNA KLASA
Uczniowie klasy 2 otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Wymarzony EKOzwierzak” zorganizowanym przez portal dla nauczycieli Zmalujmy Razem. Celem konkursu było spopularyzowanie wiedzy o ochronie środowiska i recyklingu wśród przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych na terenie całej Polski. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu z materiałów recyklingowych wymarzonego zwierzaka. Efektem końcowym wspólnej pracy uczniów była urocza żyrafa. Uczniowie otrzymali wyróżnienie oraz dyplom i nagrody rzeczowe. Udział w takich konkursach nie tylko pobudza kreatywność uczniów, ale jest idealnym narzędziem do integracji klasy.
7 czerwca uczniowie z klas 1 -3 wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji “Dzień Pustej Klasy”. Uczniowie tego dnia spędzili lekcje na świeżym powietrzu uczestnicząc w różnych zajęciach edukacyjnych. Stworzyli kwiatowe laurki i koktajle łąkowe. Dzięki wnikliwej obserwacji przyrody poznali cuda mikroświata. Tego dnia nie zabrakło także czasu na wspólną integrację na placu zabaw. Ten dzień bez wątpienia przepełniony był radością.
Uczniowie klasy 2 ukończyli Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywna Matematyka”. Głównym celem tego projektu było innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych. Zadania realizowane podczas projektu rozbudzały w uczniach kreatywność oraz twórcze myślenie. Dodatkowym aspektem korzyści płynących z udziału w projekcie była aktywizacja i integracja klasy, a także kształtowanie samooceny ucznia oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości.
6 czerwca br. uczniowie z klas 1 – 3 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę na Półwysep Helski. Jednak pierwszym miejscem wyprawy był Skwer Kościuszki w Gdyni. Uczniowie mieli okazję podziwiać zacumowane statki i okręty w porcie. Podziwiając miasto spacerkiem udaliśmy się do Sali Zabaw Amazonia. Przepiękne, kolorowe miejsce z mnóstwem atrakcji dostarczyło naszym dzieciom wiele radości i rozrywki. Różnorodne zjeżdżalnie, trampoliny, baseny wypełnione piłeczkami zajmowały dzieci bez reszty. Tam też zjedliśmy pizzę, a następnie udaliśmy się do portu, gdzie czekał na nas rejs statkiem na Hel. Podczas podróży dzieci podziwiały widok na Zatokę Pucką i na Półwysep Helski, który prezentował się w całej okazałości.
6 czerwca 2024r. o godzinie dziesiątej z okazji 25 - lecia pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Pelplinie odbył się finał konkursu wiedzowego pt. „Życie Karola Wojtyły – Wielkiego Polaka”. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, które jako patrona wybrały Jana Pawła II, a pozostałe grupy oglądały „Balladynę” w wykonaniu uczniów Collegium Marianum. O godzinie jedenastej w Bazylice Katedralnej rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny oraz biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja. Koncelebrowało prawie stu księży. We Mszy św. wzięli udział przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, instytucji, służb mundurowych, organizacji i stowarzyszeń, a także delegacje szkół imienia św. Jana Pawła II. W homilii biskup Kasyna nawiązał do pobytu Ojca św. Jana Pawła II w Pelplinie oraz podkreślił, że uroczystości rocznicowe są po to, „by dziękować Panu Bogu za dar życia, obecności i pontyfikatu Jana Pawła II, ale również by zaczerpnąć siłę do zmagań z samym sobą o nowego człowieka w nas” oraz żebyśmy „podążali śladem Jana Pawła II, gdyż święci wychowują świętych”. Homilię kończył biskup modlitwą do św. Jana Pawła II za Kościół, za diecezję, za Ojczyznę, za rodziny, za dzieci i młodzież. Na zakończenie Mszy św. wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym oraz podsumowano finał konkursu wiedzy. Nasze uczennice nie zawiodły i powtórzyły scenariusz z etapu szkolnego. Wygrały diecezjalny konkurs Życie Karola Wojtyły – Wielkiego Polaka.
Wymarzona pogoda, dobre nastroje i pozytywna energia towarzyszyła uczniom klas 1 - 3 oraz ich rodzinom na turnieju sportowym zorganizowanym z okazji Dnia Rodziny, który odbył się 28 maja br.
W tym szczególnym dniu dzieci wyraziły swoją miłość i wdzięczność za trud i wychowanie. Przygotowały tańce, piosenki oraz samodzielnie wykonane upominki.