III miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce ręcznej zajęły dziewczęta z Łebienia. Zawody odbyły się w Baninie. W rywalizacji z klubami sportowymi z Banina i Wejherowa nasze zawodniczki nie miały większych szans, ale już w ostatnim meczu z piłkarkami ze Szkoły Podstawowej w Leśniewie nasze dziewczyny mogły powalczyć i wygrały 8 : 6. Ten wynik pozwolił na zdobycie brązowego medalu.
Klasyfikacja końcowa:
11 marca grupa uczniów uczących się języka kaszubskiego, wzięła udział w przeglądzie piosenek kaszubskich pt: ,, Mòtilkòwô ùczba w Lãbòrgù ''. Zaprezentowali przygotowaną pod kierunkiem p. Doroty Klawikowskiej piosenkę pt: ,,Bindówka ''.
Wszystkich uczestników, którzy przybyli z całego niemal powiatu, a nawet spoza niego oceniało jury w składzie: Weronika Ceynowa, Tadeusz Korthals, Eugeniusz Pryczkowski. Występ naszych uczniów ocenili bardzo pozytywnie przyznając „motylkowe” oceny. Pochwalono naszych uczniów za bardzo dobrą wymowę. Dyplomy wręczał uczestnikom prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego pan Jan Wyrowiński.
Za nami kolejny turniej Kinder Joy of Moving "dwójeczek". Tym razem nasze najmłodsze zawodniczki przystąpiły do rywalizacji w Gdańsku. Były, jak zwykle, wygrane i przegrane. Ale z meczu na mecz dziewczęta notują coraz większe postępy, a szczególnie dziewczyny z rocznika 2014, które
rywalizują z dziewczętami o rok starszymi.
Przypominamy, że UKS Libero Łebień reprezentują uczennice z Zespołu Szkół w Łebieniu i Szkoły Podstawowej w Garczegorzu, a wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z dotacji Gminy Nowa Wieś Lęborska.
W finale powiatowym nasze dziewczęta nie miały konkurencji . Wygrały wszystkie spotkania z drużynami powiatu lęborskiego:
SP Łebień - SP Szczenurze 5:0
SP Łebień - SP Cewice 6:1
SP Łebień - SP 5 Lębork 7:3
21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO. Święto to ma przypominać wszystkim narodom, że ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. W naszej szkole też uczciliśmy ten dzień, który jest dobrą okazją do propagowania poprawności językowej, organizując Tydzień Języka Ojczystego. Codziennie uczniowie otrzymywali zadanie do wykonania. W tym roku zadania dotyczyły głównie ortografii. Oto szkolna złota dziesiątka:
26 lutego przypada Dzień Dinozaura. Świat dinozaurów fascynuje nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Tego dnia dzieci z grupy „Jeżyki” poznały ciekawostki na temat tych wyjątkowych gadów, z wielkim zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną. Choć świat dinozaurów jest tak odległy, okazało się, że dzieci posiadają ogromną wiedzę na ich temat. Dużo emocji przysporzyły ilustracje bajkowych bohaterów - tych zazwyczaj gigantycznych stworów. Dzieci odnalazły także wszystkie jajka dinozaurów schowane w naszej sali. Pokonały ścieżkę dinozaurów, a to wymagało wykonania wielu zadań, w tym ćwiczeń fizycznych. Bawiąc się w paleontologów pomogły poskładać fragmenty kości w szkielet prehistorycznego gada. Obejrzały ilustracje przedstawiające dinozaury i ich świat przyrody w okularach 3D. Same zrobiły masę solną, z której ulepiły figury przeróżnych dinozaurów.
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka” uczniowie klasy 2 zrealizowali kolejny moduł - matematyczne układanki. Tworzyli płaskie oraz przestrzenne prace plastyczne z wykorzystaniem figury geometrycznej. Zadanie to z pewnością rozbudziło kreatywność i twórcze myślenie w realizacji działania.
W piątek podczas lekcji wychowawczych uczennice: Zuzanna Stanuch, Michalina Gafk, Julia Jeka i Wiktoria Kusznierewicz zorganizowały dla swoich koleżanek i kolegów z klasy 7 i 8 zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczennice są druhnami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, dzięki czemu zagadnienia z udzielania pierwszej pomocy nie są im obce. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ po omówieniu zagadnienia od razu przechodzili do części praktycznej. Uczniowie po tych zajęciach z pewnością wiedzą jak rozpoznać zatrzymanie krążenia, jak zadzwonić po pomoc, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową, co to jest AED i jak się go używa. Na koniec prowadzące przeprowadziły test sprawdzający wiedzę uczniów. Całe zajęcia odbyły się pod czujnym okiem opiekuna MDP Radosława Gafk. Bardzo cieszy nas fakt, iż uczniowie naszej szkoły posiadają tak ogromną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i chcą się nią dzielić z innymi. Dziękujemy opiekunowi MDP za sprzęt i poświęcony czas.
25 lutego br. Za nami kolejny turniej. Tym razem w Gdańsku do rywalizacji przystąpiły „trójki”. Nasza pierwsza drużyna była bardzo blisko awansu do najwyższej pierwszej ligi. Zabrakło jednego punktu, ale swą grą, umiejętnościami dziewczęta udowodniły, że są stanie rywalizować z czołowymi zespołami województwa pomorskiego.
Druga drużyna przegrała tylko jedno spotkanie w ósmej lidze i wywalczyła awans do ligi wyższej.
24 lutego w sobotę w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata" odbyło się wręczenie Sportowych Laurów Powiatu Lęborskiego. Nagrodzeni i wyróżnieni zostali najlepsi sportowcy naszego regionu w 2023 r.
Tytuł Trener Roku Gier Zespołowych otrzymał nasz nauczyciel wychowania fizycznego p. Marcin Dawidowski. Prowadzone przez niego drużyny zdobyły laury w kategorii Drużyna Roku Młodzik.
21 lutego to kolejny dzień rozgrywek w piłce ręcznej, które odbyły się w naszej szkole. Tym razem w zawodach gminnych uczestniczyły dziewczęta. Do sportowej rywalizacji przystąpiły dwie drużyny. Oprócz naszej na boisku pojawiła się grupa reprezentująca Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Lęborskiej i to ten zespół wynikiem 8 : 6 uzyskał awans do zawodów powiatowych.
Za nami gminne zawody w minipiłce ręcznej chłopców. Tym razem do hali sportowej w Łebieniu przyjechały drużyny z Garczegorza i Nowej Wsi Lęborskiej. Po trzech meczach okazało się, że najlepiej przygotowany do gry był zespół nowowiejski i to on będzie reprezentował naszą Gminę w zawodach na szczeblu powiatowym.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Nowa Wieś Lęborska
II miejsce - Łebień
III miejsce – Garczegorze.
15 lutego br. nasi utalentowani matematycznie uczniowie z wszystkich klas wzięli udział w konkursie "MATHMAN". To II edycja wojewódzkiego konkursu, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Redkowicach.
Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się Aleksander Bartnik z klasy II, Maciej Mielewczyk z klasy V, Julia Folga z klasy VIII. Gratulujemy!
Grupa Jeżyki wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Podaj dalej dobro”. Głównym zadaniem projektowym jest wyjście z grupą przedszkolną na spacer i rozdanie osobom spotkanym podczas spaceru uśmiechu i serduszek z wypisanym miłym życzeniem np. „Miłego dnia”, „Uśmiechnij się”. Podczas akcji dzieci przekonały się, że niewiele trzeba zrobić, by sprawić drugiemu człowiekowi radość i by na jego twarzy zagościł uśmiech. Dzielenie się uśmiechem i dobrym słowem uczy empatii i życzliwości do świata oraz zauważania każdego człowieka, którego spotykamy na swojej drodze. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w projekcie, a rozdawanie czerwonych serduszek sprawiło napotkanym osobom wiele radości, co widać po ich miłych, spontanicznych reakcjach. Jak widać w codziennym zabieganym życiu każdemu człowiekowi potrzeba takich chwil, w których na pierwszym planie jest uwaga i życzliwość.