Polak ma essę! Niezwykła uczta u Wierzynka

Utworzono: 21-03-2024

Kolejne zadanie wykonane! Na lekcji języka polskiego klasa 5 wykonała kolejne zadanie z Projektu "Polak ma essę". Tym razem uczniowie zmierzyli się z zadaniem "Uczta u Wierzynka". Poznaliśmy wielu wspaniałych i wyśmienitych gości, przeżyliśmy doniosłe wydarzenie, poszerzyliśmy wiedzę historyczną i plastyczną. Uczniowie obejrzeli film dla dzieci (Bajanie na ścianie): Uczta u Wierzynka według książki "Trzaska i Zbroja" A. Domańskiej, zapoznali się z prezentacją i ciekawostkami tego średniowiecznego zdarzenia. Kolejnym krokiem było wykonanie zadania, czyli twórcze podejście w przygotowaniu Wierzynkowego menu. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Każdy z dostojników, gdyby dostał kartę stworzoną specjalnie pod jego preferencje żywieniowe, miałby twardy orzech do zgryzienia. Dania – iście królewskie, a szata graficzna kart wspaniała. Było smakowicie i pomysłowo.

uczennice pracują nad wykonaniem zadania
uczennice pracują nad zadaniem
uczennice wykonują zadanie