AKTUALNOŚCI

2022-11-04

Gminny konkurs ekologiczny Eko - Cudak

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym Eko – Cudaki.

2022-11-04

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, ale także uczą, rozwijają wyobraźnię, pamięć, wzbogacają słownictwo. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, wolontariusze i samorząd uczniowski postanowili przeobrazić naszą szkołę w bajkową krainę. W tym dniu zainteresowani uczniowie wszystkich klas przebrali się za dowolną postać z wybranej przez siebie bajki. Na korytarzach szkolnych można było podziwiać Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Elzę, Smerfetkę, Strażaka Sama, Harrego Pottera, Minionka i wiele innych bajkowych postaci.
           Od pierwszej przerwy uczestnicy aktywnie brali udział  w zabawach zorganizowanych na szkolnym holu m.in. ścieżka sensoryczna Czerwonego Kapturka, animacyjne buty Kota w Butach, przewlekanie makaronu Śpiącej Królewny, łowienie złotych rybek, układanie guzików na szlakach powrotnych Jasia i Małgosi, lepienie Olafa z masy śnieżnej, pomoc Kopciuszkowi w segregowaniu grochu i ryżu.

2022-11-04

Profilaktyka szkolna- Światowy Dzień Mycia Rąk

O tym, że higiena rąk jest bardzo ważna słyszał chyba każdy, dlatego tak ważne jest ich regularne  mycie, co stanowi kluczowy element profilaktyki. Co roku w październiku obchodzi się Światowy Dzień Mycia Rąk i jest to świetna okazja do uświadomienia dzieciom konieczności dbania o higienę rąk. W tym roku w ramach zajęć przeprowadzonych przez wychowawców, pedagoga, psychologa dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i uświadomiły sobie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Uczniowie obejrzeli informacyjno-edukacyjną prezentację multimedialną, wykonali doświadczenie z wykorzystaniem mydła, wody i pieprzu, omówili schemat mycia rąk oraz zastosowali go w praktyce.

2022-11-03

Zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;

Nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Jan Paweł II

2022-11-02

Henryk VIII i jego 6 żon na zajęciach historycznych

W ramach zajęć historycznych uczniowie klasy VI wcielili się w postać króla Anglii-Henryka VIII i jego sześciu żon.Nie zabrakło też córki pary królewskiej,Papieża oraz malarza... Tematyka powstania anglikanizmu zainteresowała naszą młodzież do tego stopnia,  że przygotowali oni małe przedstawienie. Było bardzo kreatywnie i z pewnością taka lekcja historii utkwi młodym artystom na długo w pamięci.

2022-11-02

XVII Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki w Tomaszowie Mazowieckim

29 października br.  najmłodsze dziewczęta z UKS Libero Łebień uczestniczyły w  Ogólnopolskim Turnieju Minipiłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki w kategorii  "2". Zawody odbywały się w odległym Tomaszowie Mazowieckim. W nowych strojach, z nowym trenerem ( Michał Górski)  oraz nowymi zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej w Garczegorzu  dziewczęta stoczyły wiele zaciętych spotkań z drużynami z takich klubów jak MOS Wola Warszawa czy Joker Tomaszów Mazowiecki.

2022-11-02

Gminne zawody w unihokeju dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci

W październiku w hali sportowej Zespołu Szkół w Łebieniu odbyła się seria  gminnych zawodów w unihokeju.
      W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej najlepiej spisała się drużyna dziewcząt, która wywalczyła 1. miejsce i będzie reprezentować Gminę Nowa Wieś Lęborska na szczeblu powiatowym. Reprezentacja chłopców wywalczyła 3. miejsce.
      W Igrzyskach Dzieci  drugie miejsce wywalczyła reprezentacja chłopców. Dziewczęta zostały sklasyfikowane na 3. miejscu. Warto podkreślić, że nasze młodsze reprezentacje szkół wystąpiły w nowych strojach z pięknym logiem szkoły oraz Gminy Nowa Wieś Lęborska.

2022-10-31

#SzkołaPamięta2022

  Uczniowie naszej szkoły i wychowankowie przedszkola wraz z nauczycielami kolejny raz przystąpili do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

W ramach tej akcji uczniowie i nauczyciele odwiedzili cmentarze, na których znajdują się groby byłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, a  także  osób, które zapisały się w historii lokalnej: sołtysi, strażacy, pracownicy administracji samorządowej. Na znak pamięci, uczniowie zapalili symboliczne znicze.

2022-10-31

DZIEŃ DYNI W MRÓWECZKACH I JEŻYKACH

Tego dnia podczas zajęć dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Odbyły się dyniowe zabawy: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń i wiele innych.  Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne

2022-10-28

Pomorska Liga Zadaniowa Zdolni z Pomorza

Nasi uczniowie  po raz kolejny  wzięli udział w  konkursie  organizowanym  w ramach projektu Zdolni z Pomorza. Organizatorem konkursu jest Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

2022-10-28

REALIZUJEMY PROGRAM „AKTYWNA TABLICA”

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu przystąpiła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów  i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024. Dzięki wnioskowaniu o udzielenie wsparcia otrzymała dofinansowanie w wysokości 35 000 zł. Kwota ta wraz z wkładem własnym  wyniosła 43 750 zł. została  przeznaczona  na zakup pomocy dydaktycznych, narzędzi do terapii wykorzystujących TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) oraz specjalistycznego oprogramowania dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

2022-10-25

ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PATRONA

Od szesnastu lat imię Jana Pawła II nosi zaszczytnie nasza szkoła. Z tej okazji 24 października 2022r. odbyła się w naszym kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski Msza święta, której przewodniczył ksiądz proboszcz Janusz Góral. Przed Mszą został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewaliśmy hymn szkoły. Uczniowie wzięli czynny udział w Eucharystii czytając modlitwy wiernych, śpiewając psalmy i niosąc dary do stołu pańskiego. Podczas Mszy świętej uczniowie pieśnią i słowem przybliżyli sylwetkę Patrona Szkoły, wprowadzając zebranych w chwilę zadumy nad słowami Ojca Świętego.

2022-10-24

Udział naszych uczniów w grze terenowej- "AKTYWNI WOBEC NIEPODLEGŁEJ

Przygoda rozpoczęła się na Placu Pokoju w Lęborku, gdzie uczniowie zostali podzieleni na patrole. Każdy z nich otrzymał mapę Lęborka oraz kartę patrolową z zadaniami do wykonania.  Każda grupa udała się w innym kierunku, poznając przy okazji miasto. Wśród miejsc do odnalezienia był m.in. pomnik gen. Sosabowskiego, Hufiec Lębork, dom Hazuki na ul. Targowej, Zamek Krzyżacki i wiele innych. Przygodę z historią uczniowie  zakończyli wizytą w muzeum, gdzie wysłuchali prelekcji m.in. o  Szczepanie Graczu- działaczu narodowym, założycielu Powiatowej Rady  Ludowej w Lęborku w 1919roku oraz Stefanie Hazuce- pionierze walki o przyłączenie Ziemi Lęborskiej do odradzającej się Polski w latach 1918- 1919. 

2022-10-24

Smaczny piątek w naszej szkole

Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu zorganizowała w piątek 21 października 2022 roku  akcję pod nazwą  „zdrowy piątek”.

Stoisko ze zdrowymi owocami, galaretkami i ciastkami było oblegane przez wszystkie przerwy.

Powodzeniem cieszyły się sałatki owocowe, szaszłyki, ciastka i lemoniady naturalne i soki. Dziękujemy rodzicom za wspaniały pomysł. Podziękowania składamy również właścicielowi sklepu „Minutka 8” za bezinteresowny dar w postaci owoców. Oby takich piątków w ciągu roku było więcej.

2022-10-24

Światowy Dzień Owoców i Warzyw w grupie "Słoneczka".

"Kto jada truskawki - nie miewa czkawki!”
„Kto chrupie ogórki - szybko zjeżdża z górki!"
"Żeby zdrowym być - trzeba soki pić!"
"Do śniadania ogóreczki, no a w szkole - marcheweczki."