Aktualności

2023-10-30

Nasza szkoła i przedszkole włączyły się do akcji "Lęborskie Pola Nadziei "

Otwarci na pomoc drugiemu człowiekowi przystąpiliśmy do akcji zainicjowanej przez Lęborskie Hospicjum Stacjonarne pod nazwą „Lęborskie Pola Nadziei”. Czujemy, że jest naszym obowiązkiem kierować nasze serca ku potrzebującym, a szczególnie ku chorym.

2023-10-30

Uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia

30 października 2023 r. odbyło się uroczyste PASOWANIE NA UCZNIA. Uczniowie z klasy I a i I b w obecności Dyrekcji Szkoły i Rodziców złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i upominki.

2023-10-26

Uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły.

26 października 2023 r. obchodziliśmy 17 rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II.  To  bardzo ważne święto szkoły.

2023-10-25

Gminne Zawody w Unihokeja

W dniu 25.10.2023 w hali sportowej Zespołu Szkół w Łebieniu odbyły się gminne zawody w unihokeju dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej  . Najlepiej spisała się nasza reprezentacja dziewcząt . Dziewczyny z Łebienia pokonały Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Lęborskiej 4:2 oraz Szkołę Podstawową w Garczegorzu 2:0 i wywalczyły sobie awans na finał powiatowy . Bardzo blisko awansu byli nasi chłopcy , zabrakło nam jednej bramki . Trzy drużyny miały taki sam bilans punktowy . Ostatecznie jedną bramką lepsi okazali się chłopcy z SP Nowa Wieś Lęborska . Drugie miejsce przypadło naszej drużynie , a trzecie SP w Garczegorzu .

2023-10-17

Absolwentki naszej szkoły otrzymały stypendium dla uzdolnionych uczniów

            Zofia Brokowska i Katarzyna Klawikowska otrzymały stypendium dla uzdolnionych uczniów Szkoły Podstawowej od Rady Gminy Nowej Wsi Lęborskiej. Nasze absolwentki zapracowały na stypendium osiągając wysokie średnie na świadectwie w roku szkolnym 2022/2023. Obie uczennice wielokrotnie reprezentowały naszą szkołę w konkursach, zawodach sportowych, zajmując w nich wysokie miejsca.

Gratulujemy zasłużonej nagrody i życzymy wielu sukcesów w nowej szkole.

2023-10-17

Lekcja z panią fotograf

Z okazji Dnia Dziewczynki uczniowie klasy 2.  mieli możliwość poznać pracę fotografa. Odwiedziła nas pani Ewa Wieczorkiewicz, która podczas spotkania opowiedziała o swojej pracy i zaprezentowała sprzęt fotograficzny. Każdy uczeń stał się na chwilę fotografem wykonując zdjęcia swoim koleżankom i kolegom. Przygodę z fotografowaniem zakończyła sesja wykonana przez panią Ewę.
Jesienne zdjęcia uczniów bez wątpienia staną się piękną pamiątką, a wprowadzenie uczniów w świat fotografii niezapomnianą lekcją.

2023-10-17

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

11 października– Międzynarodowy Dzień Dziewczynek – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego, październikowego święta w naszej szkole pojawiają się życzenia, upominki, i słodki poczęstunek dla dziewczynek i koleżanek z klasy. Każda klasa świętowała na swój sposób, chłopcy mieli różne pomysły na to, aby dziewczynki w tym dniu czuły się wyjątkowo. Cały dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze. Dziękujemy chłopcom za pamięć oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego miłego dnia.

2023-10-13

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2023r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej - szczególny dzień dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Jest to świetna okazja do wyrażenia wdzięczności za trud wychowania i pracę z dziećmi. Uczniowie klasy 3 przygotowali występ artystyczny, który był podziękowaniem dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.  W części oficjalnej głos zabrał dyrektor Krzysztof Wojtysiak, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych ludzi. Życzenia wszystkim pracownikom złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców pani Emilia Stanuch. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

2023-10-13

Rewia na lodzie

10 października uczniowie klas 1 – 3 wraz z opiekunami wybrali się do Gdańska Oliwy na halę widowiskowo-sportową Olivia , aby zobaczyć rewię na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądali lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana.

Jazda figurowa na lodzie, wymagająca lat treningu oraz talentu niezwykła umiejętność, której towarzyszy wykonywanie skomplikowanych figur i piruetów budziła podziw oraz zainteresowanie młodej  publiczności. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe, bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna, która budowała niesamowite napięcie.

2023-10-12

Bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Polak ma essę”!

Uczniowie klasy 5 wraz z nauczycielką języka polskiego biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Polak ma essę”. Celem projektu jest utrwalenie zdobytej wiedzy z języka polskiego i historii oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów. Polega na wykonaniu zadań i publikację ich efektów na oficjalnej stronie Projektu i szkoły.

W środę wykonaliśmy zadanie, które nazywało się „Angielska herbatka anagramowa”. Uczniowie wyjaśniali przy pomocy Internetu i słowników znaczenie anglicyzmów i ich rolę w języku polskim. Następnie poznali pojęcie anagram i tworzyli nowe słowa, które mimo tego że pochodzą z języka angielskiego, to na dobre zagościły w naszym języku ojczystym.

2023-10-11

Dzień Gier Planszowych

10 października to Dzień Gier Planszowych, coroczne święto miłośników planszówek. Uczniowie mogli zagrać w ulubione gry, których mamy duży wybór w bibliotece. Mieli także okazję przekonać się, że to nie tylko świetna zabawa, ale  też lekcja przewidywania, planowania, spostrzegawczości, zręczności, liczenia i zasad fair play. Gry planszowe są świetnym sposobem spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim alternatywą dla smartfona, komputera, telewizji. Uczą też właściwego funkcjonowania w grupie, radości ze zwycięstwa, a także godzenia się z przegraną. Zatem grajmy w planszówki!

2023-10-10

Gminna Liga Minisiatkówki

9 października Uczniowski Klub Sportowy Libero Łebień odniósł kolejny sukces. Prezes UKS Libero Marcin Dawidowski oraz przedstawicielka spółki Polskie Elektrownie Jądrowe Angelika Brun w obecności dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu Krzysztofa Wojtysiaka podpisali umowę o przekazaniu darowizny finansowej w ramach wsparcia projektu „Gminna Liga Minisiatkówki”. Projekt przewiduje organizację cyklu turniejów minipiłki siatkowej dla najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Nowa Wieś Lęborska. Pierwszy turniej odbędzie się w Łebieniu już w październiku. Patronat nad Gminną Ligą Minisiatkówki wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska Zdzisław Chojnacki, a głównym patronem będą właśnie Polskie Elektrownie Jądrowe. Szczegóły już niebawem.      

 

2023-10-10

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Celem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. W ramach Priorytetu 3 Programu wsparcie mogą otrzymać m. in. placówki wychowania przedszkolnego – na zakup książek dla dzieci oraz działania promujące czytelnictwo.

Nasz wniosek został oceniony pozytywnie. Otrzymane środki finansowe przeznaczone zostały na zakup książek oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Udało nam się zakupić wiele interesujących książek, które są ciekawe dla dzieci (np. sensoryczne – dotykowe, z okienkami), ale także przydatne dla rodziców (np. te uczące pozytywnych emocji).

2023-10-10

Piknik integracyjny i Dzień Chłopaka w klasie 1b i 2

Uczniowie klasy 1b i 2 korzystając z pięknej jesiennej pogody oraz zaproszenia Rodziców Marysi i Olka wybrali się na piknik integracyjny. Był to wspaniały czas zabawy i odpoczynku, podczas którego nikt się nie nudził. Uczniowie korzystali z zabaw na świeżym powietrzu, wykazując się dużą pomysłowością. Była to doskonała okazja do wzmocnienia więzi koleżeńskich, rozmów oraz spontanicznych zabaw. Rodzice przygotowali kiełbaski z ogniska oraz frytki. Podczas pikniku swoje święto obchodzili także chłopcy, którzy zostali obdarowani drobnymi upominkami. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tak wyjątkowego dnia pełnego atrakcji.

2023-10-09

Warsztaty tańca kaszubskiego

7 października do biblioteki przybyli uczniowie uczący się w naszej szkole języka kaszubskiego. Głównym celem sobotniego spotkania była nauka i doskonalenie kroków tańca kaszubskiego oraz integracja uczniów. Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości p. Marty Szczupaczyńskiej - instruktora tańca.
Wszyscy chętnie uczestniczyli ucząc się kroków tańca nazywanego „Kowal”. Uczniowie dość szybko opanowali układ kroków i przekonali się, że taniec to ciężka praca wymagająca dużego wysiłku, koordynacji ruchów, wytrwałości.

2023-10-09

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, by pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. Zgodnie z tym założeniem ostatniego dnia września obchodziliśmy w naszym przedszkolu dzień, na który doczekać się nie mogli przede wszystkim chłopcy - Dzień Chłopaka.  Było mnóstwo zabaw, prezentów, a nawet słodki poczęstunek. Dziewczynki najpiękniej jak umiały zaśpiewały również chłopcom „Sto lat”.  Wszyscy starali się, by w tym dniu chłopcy z naszych grup czuli się wyróżnieni, a uśmiech nie schodził z ich twarzy. We wszystkich grupach to był dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy. Wszystkim chłopcom życzymy mnóstwa radości i uśmiechu na co dzień.