AKTUALNOŚCI

2022-10-06

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców „Wychowywać to kochać i pomagać”

W październiku 2022r. w naszej szkole odbędą się pierwsze zajęcia  w ramach programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.

Jest  to program dla osób szukających sposobu  na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi: 

2022-10-05

Program Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości udowadniają, że nauka nie musi ograniczać się do książek. Uczniowie klasy 7 podczas lekcji chemii poznawali Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz PRO. Dzięki okularom VR te wyjątkowe zajęcia uczniowie zapamiętają na długo.

2022-10-05

Wycieczka klasy VI do Malborka

27 września klasa VI miała okazję przenieść się w czasie i poczuć jak w średniowieczu dzięki jednodniowej wycieczce do Malborka. Skoro świt nasi szóstoklasiści  wraz z wychowawcą Elżbietą Laskiewicz oraz z panią Eweliną Gaffka wyruszyli w podróż. Od samego początku wśród młodzieży panowała świetna atmosfera i droga minęła niezwykle szybko. Rozpieściła nas również piękna jesienna aura pogodowa. Na miejscu czekał już przewodnik, który wprowadził nas w pełen tajemnic zamek-  jedną z najwspanialszych twierdz średniowiecznej Europy. Rezydencja wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego onieśmiela swoją wielkością i nic dziwnego.

2022-10-03

Grupa "Słoneczka" przywitała jesień.

Jesień przywitała nas pięknymi kolorami na drzewach. Nie mogliśmy ominąć tego widoku, więc wybraliśmy się na spacer. Podziwialiśmy kolorowe liście, jabłka, jarzębinę oraz stworzyliśmy piękny, barwny bukiet, który stał się ozdobą naszego przyrodniczego kącika.
Z zebranych liści stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną" Jesienne drzewo".

2022-10-03

Dzień Chłopaka.

30 września chłopcy z naszej szkoły obchodzili swoje święto – Dzień Chłopaka.

Uczennice klas 1 – 3 stanęły na wysokości zadania  i postarały się, aby ten dzień na długo pozostał w pamięci ich kolegów. Zaśpiewały sto lat, złożyły życzenia i obdarowały chłopców prezencikami. Wspólne świętowanie bez wątpienia  umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  

Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

2022-10-03

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

        30 września „Słoneczka”, „Króliczki”, „Mróweczki” i „Jeżyki” obchodziły Dzień Chłopaka. Nasze dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in. kolorowe krawaty, wręczyły także upominki. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci.

2022-09-30

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w naszej szkole

W tym dniu przedszkolaków, uczniów i nauczycieli obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia, m.in.: „Ruchowy plan lekcji”, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy, wspólne „zumbowanie” z p. Izą Michalską, gimnastyka i sportowa rozgrzewka nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach historii, języka polskiego czy matematyki. Tego dnia dzieciom naszego Zespołu Szkół zagwarantowano ponad 120 minut aktywności fizycznej, a wszystko to w imię zdrowego stylu życia.
   

2022-09-30

Wybór Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski zaczyna pracę w nowym roku szkolnym. Tradycją naszej szkoły stały się  wrześniowe wybory.

Uczniowie zdecydowali:

Przewodnicząca:

2022-09-30

"Sprzątanie świata"

Akcja miała na celu rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja rozpoczęła się w klasie, gdzie podczas lekcji uczniowie utrwalili informacje o segregacji śmieci i dbałości o naszą planetę. Następnie zaopatrzeni w gumowe rękawice i worki wyruszyli, aby sprzątnąć teren szkoły i boiska. Każdy uczeń uczestniczył w akcji z wielkim zaangażowaniem i zapałem, dzięki czemu worki były pełne. Bez wątpienia udział w tej akcji utwierdził każdego ucznia, że należy dbać o swoje środowisko i czystość otoczenia.

2022-09-28

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

2022-09-28

Innowacja pedagogiczna w nauczaniu języka angielskiego z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu InstaLing

Innowacja oparta na InstaLing dotyczy zmian w procesie uczenia się w zakresie stosowania nowej metody pracy z uczniem, utrwalania, sprawdzania wiadomości i umiejętności uczniów oraz monitorowania ich pracy. Dzięki tej innowacji nauczyciel ma możliwość systematycznego sprawdzania efektywności nauczania oraz kontrolowania osiągnięć uczniów na bieżąco. Innowacja ta polega na korzystaniu ze strony WWW.instaling.pl do nauki słówek z języka angielskiego. Nauczyciel, po zarejestrowaniu uczniów, przydziela im słówka z przerabianego na lekcjach materiału, a następnie uczniowie powtarzają je w domu i w szkole. Nauczyciel i  rodzice otrzymują szczegółowe raporty o systematyczności pracy uczniów. Uczestnictwo w programie InstaLing jest bezpłatne.

2022-09-26

Uroczystość patriotyczna w Krępie Kaszubskiej

25 września 2022 roku  - zgodnie z tradycją - w ostatnią niedzielę września na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające Męczenników Marszu Śmierci - więźniów KL Stutthof. Po wprowadzeniu kompanii honorowej  44. Bazy Lotnictwa Morskiego Marynarki Wojennej w Siemirowicach , pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu, została odprawiona Msza Święta w intencji Ofiar Marszu Śmierci przez proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Białogardzie ks. Krzysztofa Kozakiewicza i ks. Prałata Alfonsa Formelę

2022-09-26

Bezpieczna droga do szkoły

23 września przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Tematem było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci w formie praktycznej przypomniały sobie m.in. podstawowe zasady zachowania podczas przejścia przez jezdnię. Policjanci – ku wielkiej radości dzieci – zaprezentowali również sygnał syreny policyjnej oraz radiowóz. Uczniowie i przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. W spotkaniu przedszkolaków i uczniów klas 1-4 uczestniczyli przedstawiciele Policji i przesympatyczna Mrówka - maskotka PSB Mrówka w Lęborku, która podarowała dzieciom kamizelki odblaskowe. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły zaproszonym gościom podziękowania.

 

2022-09-22

„Szkoły pełne talentów”

Nasz szkoła przystąpiła  do akcji „Szkoły pełne talentów” i od 5 września do 13 listopada 2022 r. można papierowe karty nazwane na potrzeby akcji Talenciakami – z indywidualnym kodem QR  przekazywać na rzecz naszej szkoły lub wrzucić do specjalnej skrzynki znajdującej się w szkole. Zebrane Talenciaki będziemy mogli wymienić na nagrody, które będą służyć odkrywaniu i rozwojowi pasji naszych uczniów.

2022-09-21

"Krajobraz górski" - zajęcia w klasie trzeciej

Uczniowie klasy III podczas tygodniowych zajęć mieli okazję poznać piękno polskich gór. Zapoznali się z położeniem geograficznym Tatr, kulturą i historią Podhala. Najwięcej radości sprawiła możliwość zaprezentowania się w stroju górala i góralki. Podczas zajęć zgromadziliśmy piękne pamiątki. Obejrzeliśmy zdjęcia, magnesiki, albumy, a podsuwaniem było wykonanie i zaprezentowanie pracy plastycznej "Krajobraz górski".

2022-09-21

Dzień Przedszkolaka

        20 września to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka uczęszczającego do przedszkola. To Dzień Przedszkolaka, w którym jak co roku jeszcze bardziej niż zwykle jest kolorowo i wesoło. Dzieci spędzają mile chwile na zabawie w pięknie udekorowanej sali. Czas między zabawą, śpiewaniem piosenek i innymi rozrywkami  umila im słodki poczęstunek, który zawsze wywołuje radość na twarzach dzieci.