AKTUALNOŚCI

2023-09-22

III Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Lęborskiego

 Samorząd Uczniowski naszej szkoły miał okazję po raz trzeci uczestniczyć  w Forum Samorządów Uczniowskich, które odbyło się  w Szkole Podstawowej w Redkowicach. Reprezentanci samorządu prezentowały wszelkie ekologiczne działania podjęte przez uczniów w roku szkolnym 2022/2023

Odbyły się warsztaty, których tematem była  „Rola Samorządu Uczniowskiego w integracji społeczności szkolnej”. Powstała cała gama pomysłów. Niektóre z nich nasz Samorząd Uczniowski zamierza zrealizować w roku szkolnym 2023/2024.

Dziękujemy organizatorom ze Podstawowej w Redkowicach za możliwość uczestniczenia w tak ważnym przedsięwzięciu, podczas którego możliwa jest wymiana doświadczeń i współpraca między uczniami różnych szkół powiatu lęborskiego.

2023-09-22

Katarzyna Klawikowska najlepszą absolwentką Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu w roku szkolnym 2022/2023

W dniu 31 sierpnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych absolwentów szkół podstawowych roku szkolnego 2022/2023 przez Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Pana Zdzisława Chojnackiego. Nagrodę otrzymała absolwentka naszej szkoły Katarzyna Klawikowska, która uzyskała najwyższą średnią na świadectwie ukończenia klasy 8. Uczennica osiągnęła też najwyższe wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszej szkole.

Gratulujemy dyplomu i nagrody, życzymy wielu sukcesów naszej absolwentce w nowej szkole.

2023-09-22

Zbiórka dla podopiecznych ze schroniska.

Samorząd Uczniowski rozpoczyna charytatywną zbiórkę dla podopiecznych ze schroniska.

2023-09-22

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Już 29.09.2023r. nasza szkoła, po raz drugi weźmie udział w EUROPEJSKIM DNIU SPORTU SZKOLNEGO.

#ESSD2023

2023-09-19

Wycieczka do Grąbkowa

13 września uczniowie klasy VII pojechali na wycieczkę do Tajnej Bazy Pirackiej w Grąbkowie. Wycieczka była nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie EKODZIEŁO: „DRZEWKO SZCZĘŚCIA”. Uczniowie miło spędzili czas na świeżym powietrzu i skorzystali ze wszystkich zorganizowanych atrakcji, a były to m.in.: warsztaty ekologiczne, orkiestra recyklingowa, oczyszczanie wody, przygotowanie ekologicznych toreb na zakupy oraz tory przeszkód.

2023-09-18

Odkrywamy talenty – Szkolne Drzewo Talentów

15 września w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Międzynarodowy  Dzień Kropki - dzień kreatywności i odnajdowania talentów.

Celem tego dnia jest uświadamianie dzieciom, że każdy ma swój talent, warto go znaleźć i pielęgnować. To idealny dzień na wyzwalanie drzemiącej w człowieku kreatywności i wzmacnianie własnej samooceny.

2023-09-18

Dzień Kropki w przedszkolu

Choć w Dniu Kropki często skupiamy się na kolorowych kropkach na swoim stroju, to nie o to chodzi tego dnia. Jest on idealną okazją do rozmów o talentach i umiejętnościach, a także czas, w którym możemy się skupić na małych i dużych zdolnościach. Dlatego w naszym przedszkolu było mnóstwo kropkowych zadań, każdy przedszkolak mógł się wykazać swoim talentem, co wywoływało wiele emocji i sprawiało dzieciom radość.

2023-09-18

KONCERT WERONIKI KORTHALS

11 września uczniowie klasy V i VI uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego wzięli udział w koncercie muzycznym Weroniki Korthlas, który odbył się w kinie „Fregata” w Lęborku. Można było usłyszeć utwory w języku kaszubskim i polskim. Uczniowie zaproszeni zostali do śpiewania i grania na instrumentach. Wspólne wykonanie sprawiło im ogromną radość i było dla nich niesamowitym przeżyciem. Świetny godzinny występ minął niepostrzeżenie. Pani Weronika śpiewając teksty kaszubskich twórców promuje bogatą kulturę naszego regionu.  
Koncert był wyjątkowy, jak go określiła publiczność, a wykonawcy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.

2023-09-13

12. edycja Narodowego Czytania

9 września 2023 roku odbyła się 12. edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Z tej okazji w pierwszym tygodniu nauki uczniowie klas 4-8, na lekcjach języka polskiego, zostali zapoznani z powieścią Elizy Orzeszkowej, poznali jej fabułę, czas i miejsce akcji oraz głównych bohaterów. Aby lepiej poznać tę ciekawą powieść uczniowie w grupach wykonali plakaty, albumy i makiety. Dzieci i młodzież wykazali się dużą kreatywnością i chętnie wykonali powierzone im zadanie.

2023-09-04

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Punktualnie o godzinie 8.00 proboszcz Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Łebieniu ks. Janusz Góral, mszą świętą w kościele parafialnym, zainaugurował rok katechetyczny i rok szkolny. W trakcie mszy świętej ksiądz proboszcz życzył wszystkim dobrego startu i wytrwałości. Apel inauguracyjny odbył się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu o godz. 9.00. Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu Krzysztof Wojtysiak powitał uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególnie ciepło i serdecznie zostali powitani nowi członkowie społeczności szkolnej – uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Łebieniu i nauczyciele rozpoczynający pracę w szkole ( Michał Górski nauczyciel biologii i Piotr Neumiller nauczyciel historii).

2023-08-30

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 r. ( poniedziałek ) uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:

8:00 msza święta w kościele parafialnym w Łebieniu (uczniowie dojeżdżający udają się z nauczycielami spod szkoły, a mieszkający w Łebieniu bezpośrednio do kościoła)

9:00 uroczysty apel rozpoczynający rok szkolny – sala gimnastyczna

dowóz zapewniony przez PKS Gdynia według rozkładu podanego  na stronie szkoły

odwóz uczniów około godziny 10.30  spod szkoły.

Uwaga! Odwóz dzieci z przedszkola (dotyczy Lędziechowa, Rekowa, Karlikowa, Tawęcina i Bąsewic) o 13.25.

2023-07-10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023r. zakończyliśmy rok  szkolny 2022/2023. Na uroczysty apel  przybyli uczniowie, ich rodzice, nauczyciele , pracownicy szkoły  oraz zaproszeni goście.  Dyrektor szkoły Krzysztof Wojtysiak powitał wszystkich przybyłych. Podziękował uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich sumienną i rzetelną pracę, za wytrwałość, serce, zaangażowanie i cierpliwość w podejmowaniu wyzwań edukacyjnych. Szczególne podziękowania złożył  rodzicom i osobom, dzięki którym udało się zrealizować wiele działań na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Swoje słowa skierował również do uczniów. Życzył im udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

2023-07-07

Logopedyczny konkurs recytatorski

Na początku czerwca odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Logopedyczny organizowany przez Szkołę Podstawową w Garczegorzu. Z każdej placówki można było wytypować dwóch uczestników. Należało wysłać filmik z recytującymi uczniami. Mogły to być tylko dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne. Wytypowane uczennice klasy 0 - Hanna Jaskulska oraz Wiktoria Lica - zajęły I miejsce. Gratulujemy dziewczynkom zajętego miejsca oraz talentu! Cieszymy się z ich sukcesu i życzymy kolejnych! 

2023-07-06

Wycieczka do Zoo w Gdańsku

21 czerwca przedszkolaki wybrały się autokarem na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku. Z wielkim zaciekawieniem obserwowały egzotyczne i dzikie zwierzęta, których nie można zobaczyć na co dzień.  Widok dużych zwierząt słoni, żyraf i lwa, który donośnie zaryczał  przysporzył najwięcej emocji. Wiele wrażeń dostarczyło oglądanie pozostałych zwierząt, małp i przede wszystkim egzotycznych ptaków.

Ogród  zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do domów, obiecując wcześniej zwierzętom z gdańskiego zoo, że jeszcze tu wrócą w czasie letnich wakacji.     

2023-06-28

Udział "Jeżyków" w projektach edukacyjnych "Gramy w zielone " oraz "Z darami natury świat nie jest ponury!"

Grupa „Jeżyki” w bieżącym roku wzięła udział w dwóch projektach o wydźwięku ekologicznym tj. „Gramy w zielone” oraz „Z darami natury świat nie jest ponury”. Zadania, które wykonały dzieci były ściśle związane z dbaniem o przyrodę i swój drugi dom jakim jest planeta Ziemia. Wiele zajęć poświęconych było nauce segregowania śmieci oraz wykorzystywania surowców wtórnych, a co za tym idzie zmniejszania ilości śmieci. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i dowiedziały się, że każdy z nich może przyczynić się do wielkiej misji jaką jest czysta Ziemia. Wszystkie zadania wyznaczone w projekcie zostały wykonane, czego dowodem są otrzymane za udział certyfikaty.