Choć Dzień Dziecka już minął, świętowanie w naszym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu trwało nadal. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska pana Szymona Medaliona nasze przedszkolaki i uczniowie otrzymali pyszną lodową niespodziankę, która sprawiła im wiele radości.
Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grup „Lemurki" i „Pszczółki" wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku. To wyjątkowe miejsce związane tematycznie z fauną i florą mórz w ciekawy sposób łączy naukę z zabawą. Największą atrakcją naszej wyprawy było fokarium, gdzie mogliśmy podziwiać pokazy fok oraz uchatek kalifornijskich.
Z okazji Dnia Dziecka najmłodsze grupy przedszkolne wyruszyły na niezwykłą piracką przygodę. Korzystając z mapy, dzieci poszukiwały wskazówek i wykonywały różnorodne zadania prowadzące do ukrytego skarbu. Mali piraci śpiewali i tańczyli przy dźwiękach szant, pokonywali przeszkody wśród groźnych rekinów oraz ćwiczyli celność, rzucając kulami armatnimi do celu.
Uśmiechy dzieci, mnóstwo atrakcji, sportowa rywalizacja, świetna zabawa i ogrom pozytywnej energii – tak właśnie świętowaliśmy Dzień Dziecka w Łebieniu!
W dniach 29–31 maja 2026 roku w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbył się Finał Centralny 48. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Uczniowie klasy I przygotowali wyjątkową pracę – robota „Pisarka”. Jest to bohater, który tworzy piękne dzieła plastyczne, inspiruje do twórczego działania i sprawia, że nauka staje się ciekawą przygodą. Projekt został wykonany wspólnie przez całą klasę, a jego pomysłowość, estetyka oraz zgodność z tematyką konkursu zostały wysoko ocenione przez jury.
26 maja 2026r. uczniowie z klas: II, IIIa, IIIb i IV uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego uczestniczyli w wycieczce do Stryszej Budy. Odwiedzili tam trzy Kaszubskie Parki: Miniatur, Gigantów i Gracik.W Parku Miniatur podziwiali wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski i świata. Modele znanych kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli wykonane zostały w skali 1:25.
25 maja br. uczniowie klasy 5a wzięli udział w wyjątkowej lekcji biologii, która odbyła się w naszym przyszkolnym sadzie. Tematem zajęć był przegląd roślin nagonasiennych i okrytonasiennych, a nauka w terenie okazała się nie tylko ciekawa, ale i bardzo angażująca.
26 maja br. Ostatni akcent szkolnego sportu w tym roku szkolnym. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się zawody gminne w siatkówce plażowej. Nasi uczniowie dzielnie walczyli i zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt zdobyli 2. miejsce.
21 maja br. w MDK w Lęborku odbyły się eliminacje 55 Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Poziom tegorocznych recytacji był imponujący. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała uczennica klasy VII Oliwia Ulidowska. W przerwie wydarzenia wystąpił zespół regionalny „Frantóweczki”. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łebieniu z ogromnym zaangażowaniem, klasą i sportowym duchem reprezentowali naszą placówkę podczas Finału Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W skład drużyny weszli: Jakub Kaczkowski, Witold Kusznierewicz, Lena Ulidowska oraz Amelia Zawadzka.
W dniu 20 maja 2026 r. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu miał zaszczyt być gospodarzem XV Diecezjalnego Zjazdu Szkół im. Jana Pawła II. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło społeczności szkolne z różnych zakątków diecezji, które noszą imię świętego papieża – Jana Pawła II: Szkołę Podstawową Nr 1 w Damnicy, Katolicką Szkołę Podstawową w Kartuzach, Szkołę Podstawową w Gowidlinie, Szkołę Podstawową Nr 2 w Koronowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Lęborku, Szkołę Podstawową w Mściszewicach, Społeczną Szkołę Podstawową w Niepoględziu, Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie, Zespół Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie oraz gospodarze czyli Zespół Szkół w Łebieniu.
W naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia, podczas których wykorzystano innowacyjne urządzenie Knowla Box. Uczniowie mieli okazję brać aktywny udział w grach i ćwiczeniach edukacyjnych wyświetlanych bezpośrednio na podłodze.
Z dumą ogłaszamy, że fotografie naszych uczennic zostały docenione w II edycji wojewódzkiego konkursu „Zielony Maj 2026”, organizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka w Wejherowie. Do ścisłego finału wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gmina Nowa Wieś Lęborska to organizatorzy konkursu plastycznego „Mówimy NIE przemocy". Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział osiągając bardzo wysokie wyniki.
Szczególnie cieszy fakt, że zainteresowanie konkursem wśród naszych uczniów było bardzo duże – wpłynęło wiele prac, a zaangażowanie dzieci i młodzieży w podjęcie tak ważnej tematyki zasługuje na uznanie.