Aktualności

2024-04-15

Realizacja scenariusza w ramach projektu "Sztuka. Skąd artyści czerpią inspiracje?". Jak namalować pejzaż? – klasa 3

Akwarela to technika malarska wykonywana farbami wodnymi. Plamy farby akwarelowej są przejrzyste, niekryjące, lekkie. Widać przez nie wcześniej położone kolory.  Wymagają innego podejścia niż najbardziej popularne, czyli szkolne “plakatówki”. Uczniowie klasy 3 rozpoczęli zajęcia zabawą plastyczną. Malując farbami po bardzo mokrym podłożu eksperymentowali  i  tworzyli nowe, niebanalne kolory. Zainspirowani  filmem “Dlaczego artyści malują pejzaże?”  stworzyli swoje własne obrazy wykorzystując akwarele .

2024-04-15

Bajkowe piątki

Bajkowe piątki to wieloletnia tradycja biblioteki w Łebieniu. Tym razem dzieci opuściły swą salę, aby w bibliotece posłuchać opowieści i piosenek o tym, co dzieje się na wsi. Starsza grupa wysłuchała czytaną przez panią Kasię historię Misia Tulisia, który bawi się w chowanego. Wszyscy uczestnicy spotkania chętnie oglądali książki, z których największą popularnością cieszyły się te, które mają koła, okienka, pachną i świecą.

2024-04-12

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Luty i marzec w naszej szkole poświęciliśmy zagadnieniu związanym z bezpiecznym korzystaniem z zasobów Internetu oraz promocji jego pozytywnego wykorzystania. Aktywność ta związana była z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadał 6 lutego, ale wszelkie związane z nim  inicjatywy realizowane były do końca marca.

2024-04-11

Ortografii można się uczyć na różne sposoby - ortoobrazki

Piątoklasiści na lekcji języka polskiego ponownie pracowali nad zadaniem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę!”. Tym razem utrwalali zasady ortograficzne, tworząc ortoobrazki. Dzieci losowały wyraz z trudnością ortograficzną, następnie tworzyli, według własnego pomysłu, ortoobrazki. Rysowali kształt przedmiotu np. góra, drzwi, kożuch. Wnętrze przedmiotu uczniowie wypełniali wielokrotnie zapisanym wyrazem. To była ciekawa i inspirująca zabawa, w którą wszyscy się zaangażowali.

2024-04-10

NAUKA PŁYWANIA

8 kwietnia klasy I a i  I b rozpoczęły Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Zajęcia odbywają się w Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku.

Program powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. 

 

2024-04-08

Realizacja scenariusza w ramach projektu "Sztuka. Skąd artyści czerpią inspiracje?" . Jak narysować drogę?-klasa 3

Zajęcia rozpoczął miniwykład, z którego uczniowie klasy 3 dowiedzieli się, czym jest perspektywa. Zainspirowani filmem stworzyli własne fotografie, na których wykorzystali złudzenia optyczne, by zaskoczyć widza. Następnie obejrzeli gotowe zdjęcia i omówili uzyskane efekty. W ramach pracy plastycznej poznali zastosowanie perspektywy jednozbiegowej i narysowali pejzaż, którego głównym motywem była droga. Zajęcia podobały się dzieciom.

2024-04-03

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W roku szkolnym 2023/2024 klasa 1a i 1b przystąpiła do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. To ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu sferach: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami.

Pierwszaki z wielkim zaangażowaniem wykonują różne zadania i z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć. Na każdych zajęciach poznają innego bohatera i otrzymują kolejną ikonę ”supermocy” wklejając ją do swojej książeczki.Nauka połączona z zabawą to dobry sposób na przyswajanie wiedzy

2024-04-02

19. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II patrona naszej szkoły

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1946 roku. Poeta i poliglota, a także aktor, dramaturg, pedagog i kapłan. W 1958 roku został biskupem, a w czerwcu 1967 roku kardynałem. Uczestniczył we wszystkich sesjach Soboru Watykańskiego Drugiego.

16 października 1978 roku został wybrany na papieża. Swój pontyfikat rozpoczął 22 października. Sześć lat po śmierci został beatyfikowany. Jego proces beatyfikacyjny był jednym z najkrótszych w historii Kościoła, rozpoczął się miesiąc po pogrzebie, a zakończył się sześć lat po śmierci, zaś proces kanonizacyjny zakończył się trzy lata po beatyfikacji, dziewięć lat po śmierci: w 2014 roku wraz z Janem XXIII, został uznany za świętego.

2024-04-02

Konkurs matematyczny Kangur

21 marca  uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2024”. Udział w nim jest już tradycją naszej szkoły. Przystąpiło do niego 17 uczniów  z klasy II, IV, V, VI. Przyszło im zmierzyć się z zadaniami o różnym stopniu trudności, czasami dość trudnymi. Na wyniki konkursu musimy zaczekać do maja, ale i tak cieszymy się z tego, że mamy grupę uczniów lubiących matematykę i zainteresowanych pogłębianiem wiedzy w tym zakresie.

2024-04-02

Konkurs Matematyczny „Mathman”

Udział uczniów w etapie rejonowym II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mathman” w Redkowicach
22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rejonowym etapie II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „MATHMAN”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Redkowicach. Z klas II – III naszą szkołę reprezentował Aleksander Bartnik, z klas IV – VI Maciej Mielewczyk, a z klas VII – VIII Julia Folga.

2024-03-30

Życzenia

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni Wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Dyrektor wraz z całą społecznością
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu

2024-03-28

Zajęcia w klasie Ia

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. W klasie I a również czuć świąteczną atmosferę. Na zajęciach nie zabrakło ciekawostek o zwyczajach i symbolach towarzyszących Świętom Wielkiej Nocy. Każdy uczeń wykonał ciekawe zadania, prace plastyczne. Na koniec dzieci otrzymały słodkie upominki od.... Zajączka

2024-03-27

Misterium Męki Pańskiej

         W Wielką Środę uczniowie kl. IV, V, VII i VIII przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Janusz Góra, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Emilia Stanuch i cała społeczność szkolna mogła zobaczyć przedstawienie przypominające ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa. Przeżywamy je co roku, ale zawsze jakby to było pierwszy raz. Uczniowie doskonale wcielili się w biblijne postaci. Wymowna dekoracja, stroje i odpowiednio dobrane wielkopostne pieśni  potęgowały poważny nastrój. Oglądany spektakl spotkał się z uznaniem oglądających i nagrodzony gromkimi brawami. Pan Dyrektor Krzysztof Wojtysiak podziękował uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali to ważne wydarzenie sprzed 2000 lat oraz złożył życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Ksiądz proboszcz Janusz Góra również podziękował za głębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Postu. Nawiązał do Triduum Paschalnego, czyli „świętych dni”. Każdy uczeń otrzymał od księdza proboszcza słodki upominek. W świątecznym nastroju rozeszliśmy się do klas.

2024-03-27

Podsumowanie wielkanocnego konkursu

Organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej konkurs na najpiękniejszą pisankę lub stroik wielkanocny od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Uczniowie naszej szkoły wykonali wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. A oto wyniki:

2024-03-27

DZIEŃ BEZ DZWONKA

Szkolny dzwonek na lekcję i na przerwę to od wieków symbol szkoły. Jednak w naszej szkole 27 marca 2024r. dzwonek ogłaszający czas na lekcję lub przerwę nie zabrzmiał. DZIEŃ BEZ DZWONKA, to pierwszy taki dzień w Zespole Szkół im. Jana Pawła II  w Łebieniu. Aby uczniowie mogli kontrolować czas i punktualnie stawiać się na zajęcia, w widocznych miejscach na korytarzach umieszczone zostały zegary oraz  kartki z informacją, o której dokładnie rozpoczynają się i kończą przerwy. Nad czasem trwania lekcji czuwali prowadzący je nauczyciele. Z informacji uzyskanych od uczniów i nauczycieli wynika, że było wiele obaw, które szybko się rozwiały. Lekcje odbywały się zgodnie z planem, natomiast było ciszej i przyjemniej na korytarzach. Wyłączenie dzwonków ma przede wszystkim uczyć gospodarowania czasem, kształtować odpowiedzialność,  cierpliwość i punktualność. Z pewnością w najbliższym czasie w naszej szkole powtórzymy DZIEŃ BEZ DZWONKA.

2024-03-25

14 rocznica posadzenia Dębu Katyńskiego

25 marca 2024 roku minęła 14 rocznica posadzenia Dębu Katyńskiego obok szkoły. Dzień ten został uczczony poprzez zapalenie zniczy pod Dębem, który poświęcony jest pamięci Pana Stanisława Szeflera aspiranta policji osadzonego w obozie w Ostaszkowie, zamordowanego w Twerze w 1940 roku. Znicze zapalili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z dyrektorem szkoły Krzysztofem Wojtysiakiem oraz  wicedyrektorem Marzeną Łapa. Dąb posadzony został przed naszą szkołą w ramach ogólnopolskiego programu „Katyń... Ocalić od zapomnienia”.