Aktualności

2024-04-23

Gminna Liga Minisiatkówki

Gminna Liga Minisiatkówki to doskonała okazja do aktywnie spędzanego  czasu w gronie rodziny i przyjaciół, zdobywania nowych umiejętności oraz wspólnego kibicowania swoim pociechom.  Czekają na Was niezapomniane emocje i radość z gry w piłkę siatkową!

Serdecznie zapraszamy do udziału w rozgrywkach i wspólnego tworzenia sportowej atmosfery podczas Gminnej Ligi Minisiatkówki w Łebieniu!

2024-04-23

Szkolny Konkurs Recytatorski „Rodnô Mòwa”

22 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Rodnô Mòwa”.
Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także ma wpływ na pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej.

Po wysłuchaniu recytacji uczestników biorących udział w konkursie komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

Kategoria klas II-III:

2024-04-22

„Jestem AS – Akceptuję Siebie".

W roku szkolnym 2023/2024 klasa piąta realizuje ogólnopolski projekt pod nazwą „Jestem AS – Akceptuję Siebie”. Cele projektu to: lepsze poznanie siebie, samoakceptacja siebie, uświadomienie uczniom ich piękna, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku. Symbolem tego projektu jest karta AS - jedna z najlepszych  i najkorzystniejszych kart znajdujących się w każdej talii kart do grania. Każdy uczeń może być jak AS – Akceptować Siebie.

Zadania projektowe uczniowie realizują podczas godzin wychowawczych pod okiem wychowawcy Justyny Syldatk oraz psychologa szkolnego – Łukasza Nowotki.

2024-04-22

#LęborskiePolaNadziei,

Nasi szkolni wolontariusze wraz z opiekunami wzięli udział w akcji #LęborskiePolaNadziei, organizowanej w powiecie lęborskim po raz ósmy. Od samego rana kwestowali przy kościele w Łebieniu oraz Tawęcinie.

Wszystkim, którzy wsparli akcję finansowo, serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy, że „nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz".

2024-04-22

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

19 kwietnia 2024 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczestników i Gości Turnieju powitał dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu Krzysztof Wojtysiak.

W turnieju uczestniczyły 4 trzyosobowe drużyny starsze ze szkoły z Redkowic, Nowej Wsi Lęborskiej, Garczegorza i Łebienia  oraz 2 czteroosobowe drużyny młodsze ze szkół z Nowej Wsi  Lęborskiej i Łebienia.

Test teoretyczny oraz praktyczny tor przeszkód oceniała komisja w składzie:

2024-04-22

Akcja Żonkile

19 kwietnia szkoła w Łebieniu przystąpiła po raz kolejny do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Każdy uczeń i pracownik szkoły przypiął żonkila na znak, że łączy nas pamięć o bohaterach powstania w getcie warszawskim. Przeżyło niewielu Żydów. Wśród nich był Marek Edelman. Każdego roku, 19 kwietnia, składał pod pomnikiem Bohaterów Getta żółte kwiaty, najczęściej żonkile – stąd wziął się symbol akcji.

         Żonkile nawiązują właśnie do tej tradycji. Nosząc je, pokazujemy, że łączy nas pamięć o walczących, a także około pięćdziesięciu tysiącach cywilów ukrywających się w ruinach getta w 1943 roku. Są wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo.

2024-04-22

"Kubeczkowy zawrót głowy" w klasie Ia

"Kubeczkowy zawrót głowy" dotarł także do klasy 1 a. Na zajęciach z edukacji matematycznej uczniowie wykorzystali kolorowe kubeczki do zdobywania i rozwijania różnych kompetencji, tj. logiczne myślenie, precyzja, koncentracja uwagi. Zadaniem dzieci było ułożenie kolorowych wież obliczając wynik dodawania i odejmowania.

Pierwszaki z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z kolorowymi kubeczkami.

2024-04-17

"Pola nadziei"

"Pola nadziei" to program, który ma na celu pomoc osobom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom, a także edukację społeczną w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej.
Każda cebulka jest symbolem nadziei  dla osoby chorej i jej bliskich. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, organizowane są zbiórki pieniędzy na rzecz hospicjów. „Pola nadziei” to nie tylko sposób na pozyskanie środków w finansowych dla hospicjów, ale także na budowanie społecznej solidarności i wrażliwości na potrzeby człowieka cierpiącego. To także okazja do promowania wartości życia, godności i nadziei.

2024-04-17

JESTEŚMY WYNALAZCAMI

 Uczniowie klasy 3 zajmowali się ostatnio odkrywcami i wynalazkami. Zainspirowani wymyślili swoje wynalazki. Zaprojektowali wynalazki przyszłości. Wykonali m.in. śmieciucha, recyklobota, ecorobota, oczyszczacza powietrza, utylizatora 2024,  przyjaciela domowego. Dowiedzieli się, że każdy wynalazek korzystnie wpływa na zdrowie i życie człowieka.  Zabawa dostarczyła trzecioklasistom wiele radości, a projekty ich wynalazków może kiedyś zostaną wykonane i zmienią świat na lepszy i bezpieczniejszy.

2024-04-17

Jeżyki w programie - „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

Jeżyki wzięły udział w programie ekologiczno - edukacyjnym pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Program jest bardzo wartościowy, ponieważ właśnie okres przedszkolny jest etapem intensywnego rozwoju dziecka, a przy tym kształtowania jego postaw, w tym  zdrowego stylu życia.  Podczas realizacji projektu dzieci dowiedziały się, jakie produkty spożywcze są najlepsze dla naszego zdrowia, jak dbać o higienę i jak ważny w życiu człowieka  jest ruch i aktywność fizyczna. Dzieci poznały znaczek produktów ekologicznych,  obejrzały prezentację multimedialną o pochodzeniu ekologicznej żywności. Poznały  piramidę zdrowego żywienia, którą  następnie same wykonały. W ramach programu  Jeżyki przyrządziły pyszną, kolorową i pełną cennych witamin sałatkę owocową, którą wspólnie skonsumowały.

Wszystko po to, by kształtować zdrowe nawyki żywieniowe, które decydować będą o późniejszym stylu życia, bo według łacińskiej sentencji „Dobre zdrowie jest ważniejsze niż największe bogactwo”.  

2024-04-15

Realizacja scenariusza w ramach projektu "Sztuka. Skąd artyści czerpią inspiracje?". Jak namalować pejzaż? – klasa 3

Akwarela to technika malarska wykonywana farbami wodnymi. Plamy farby akwarelowej są przejrzyste, niekryjące, lekkie. Widać przez nie wcześniej położone kolory.  Wymagają innego podejścia niż najbardziej popularne, czyli szkolne “plakatówki”. Uczniowie klasy 3 rozpoczęli zajęcia zabawą plastyczną. Malując farbami po bardzo mokrym podłożu eksperymentowali  i  tworzyli nowe, niebanalne kolory. Zainspirowani  filmem “Dlaczego artyści malują pejzaże?”  stworzyli swoje własne obrazy wykorzystując akwarele .

2024-04-15

Bajkowe piątki

Bajkowe piątki to wieloletnia tradycja biblioteki w Łebieniu. Tym razem dzieci opuściły swą salę, aby w bibliotece posłuchać opowieści i piosenek o tym, co dzieje się na wsi. Starsza grupa wysłuchała czytaną przez panią Kasię historię Misia Tulisia, który bawi się w chowanego. Wszyscy uczestnicy spotkania chętnie oglądali książki, z których największą popularnością cieszyły się te, które mają koła, okienka, pachną i świecą.

2024-04-12

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Luty i marzec w naszej szkole poświęciliśmy zagadnieniu związanym z bezpiecznym korzystaniem z zasobów Internetu oraz promocji jego pozytywnego wykorzystania. Aktywność ta związana była z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadał 6 lutego, ale wszelkie związane z nim  inicjatywy realizowane były do końca marca.

2024-04-11

Ortografii można się uczyć na różne sposoby - ortoobrazki

Piątoklasiści na lekcji języka polskiego ponownie pracowali nad zadaniem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę!”. Tym razem utrwalali zasady ortograficzne, tworząc ortoobrazki. Dzieci losowały wyraz z trudnością ortograficzną, następnie tworzyli, według własnego pomysłu, ortoobrazki. Rysowali kształt przedmiotu np. góra, drzwi, kożuch. Wnętrze przedmiotu uczniowie wypełniali wielokrotnie zapisanym wyrazem. To była ciekawa i inspirująca zabawa, w którą wszyscy się zaangażowali.

2024-04-10

NAUKA PŁYWANIA

8 kwietnia klasy I a i  I b rozpoczęły Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Zajęcia odbywają się w Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku.

Program powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. 

 

2024-04-08

Realizacja scenariusza w ramach projektu "Sztuka. Skąd artyści czerpią inspiracje?" . Jak narysować drogę?-klasa 3

Zajęcia rozpoczął miniwykład, z którego uczniowie klasy 3 dowiedzieli się, czym jest perspektywa. Zainspirowani filmem stworzyli własne fotografie, na których wykorzystali złudzenia optyczne, by zaskoczyć widza. Następnie obejrzeli gotowe zdjęcia i omówili uzyskane efekty. W ramach pracy plastycznej poznali zastosowanie perspektywy jednozbiegowej i narysowali pejzaż, którego głównym motywem była droga. Zajęcia podobały się dzieciom.