Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Utworzono: 12-04-2024

Luty i marzec w naszej szkole poświęciliśmy zagadnieniu związanym z bezpiecznym korzystaniem z zasobów Internetu oraz promocji jego pozytywnego wykorzystania. Aktywność ta związana była z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadał 6 lutego, ale wszelkie związane z nim  inicjatywy realizowane były do końca marca.

Podczas tegorocznych obchodów w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne i lekcje online. Na szkolnych korytarzach wisiały gazetki tematyczne przybliżające dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie na plakat promujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Na konkurs wpłynęło łącznie 30 prac, z których 12 zostało nagrodzonych. Uczniowie klas IV-VIII sprawdzili swoją wiedzę w szkolnym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. Udział wzięło 29 uczniów, a mistrzynią wiedzy w tej dziedzinie została: Julia Jaskulska. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W klasach VII i VIII odbyła się także lekcja profilaktyczna z funkcjonariuszem KPP w Lęborku Andrzejem Płatkiem, który przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz  o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócił również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Policjant radził, także jak postąpić będąc świadkiem hejtu oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Wszystkie te działania miały na celu promowanie bezpiecznych zasad korzystania z sieci i przestrzec internautów przed czyhającymi na nich zagrożeniami. Organizowane w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet".

Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy organizatorami lokalnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2024. Dołożymy wszelkich starań, by nasza młodzież bezpiecznie korzystała z komunikatorów i Internetu.

uczniowie oglądają film edukacyjny
uczeń wykonuje lapbooka
uczeń prezentuje wykonany plakat
uczeń odbiera nagrodę i dyplom