Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Utworzono: 22-04-2024

19 kwietnia 2024 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczestników i Gości Turnieju powitał dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu Krzysztof Wojtysiak.

W turnieju uczestniczyły 4 trzyosobowe drużyny starsze ze szkoły z Redkowic, Nowej Wsi Lęborskiej, Garczegorza i Łebienia  oraz 2 czteroosobowe drużyny młodsze ze szkół z Nowej Wsi  Lęborskiej i Łebienia.

Test teoretyczny oraz praktyczny tor przeszkód oceniała komisja w składzie:

podkomisarz Arkadiusz Loda – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku – sędzia główny Turnieju

Kinga Powideł– Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej - członek

Dorota Studzińska – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu – członek

Praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oceniała:

Iwona Stawarz - pielęgniarka środowiska szkolnego

Po trzech etapach (test z przepisów ruchu drogowego, tor przeszkód i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej) Komisja przedstawiła wyniki eliminacji powiatowych:

Drużyny młodsze:

zespołowo:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Drużyny starsze

zespołowo:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu

III miejsce -  Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. TOW „Gryf Pomorski” w Redkowicach

Wyniki Indywidualne:

Drużyny młodsze:

1. Jaskulska Julia -  Zespół Szkół w Łebieniu

2. Wilga Aleksander - Zespół Szkół w Łebieniu

3. Kusznierewicz Michał - Zespół Szkół w Łebieniu

Drużyny starsze:

1. Witusińska Weronika – Zespół Szkół w Łebieniu

2. Okrój Oskar – Zespół Szkół w Garczegorzu

3. Napieraj Dawid – Zespół Szkół w Garczegorzu

Komisja potwierdziła bardzo wysoki poziom Turnieju oraz bardzo dobre przygotowanie uczniów, podziękowała opiekunom poszczególnych drużyn za ogrom prac związanych z przygotowaniem uczniów do Turnieju i propagowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody i upominki dzięki finansowemu wsparciu wójta gminy Nowa Wieś Lęborska Pana Zdzisława Chojnackiego .

Organizatorzy bardzo dziękują Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku , w szczególności Panu podkomisarzowi Arkadiuszowi Lodzie ,pielęgniarce Pani Iwonie Stawarz za pomoc w organizacji eliminacji gminnych.

Już w najbliższym czasie tj. 24 kwietnia 2024 roku drużyny: młodsza ( Folga Olivia, Jaskulska Julia, Kusznierewicz Michał i Wilga Aleksander) i starsza  ( Jarmuła Błażej, Flisikowski Filip i Weronika Witusińska) z Zespołu Szkół w Łebieniu będą reprezentowały naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się również  w Łebieniu. Życzymy uczestnikom turnieju powodzenia.

rozpoczęcie turnieju
uczestnicy turnieju rozwiązują testy