NAUKA PŁYWANIA

Utworzono: 10-04-2024

8 kwietnia klasy I a i  I b rozpoczęły Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Zajęcia odbywają się w Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku.

Program powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.

Głównym celem tego programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez nie podstawowych umiejętności pływania, przeciwdziałanie i korygowanie wad postawy.

Upowszechnianie aktywności fizycznej, usportowienie dzieci, popularyzacja sportu, to bardzo istotne i skuteczne elementy procesu edukacji i wychowania młodego pokolenia.

dziewczynki siedzą w autobusie w drodze na basen
uczniowie z trenerem podczas zajęć na basenie
uczniowie wchodzą do szatni
uczniowie siedzą na krzesłach