Jeżyki w programie - „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

Utworzono: 17-04-2024

Jeżyki wzięły udział w programie ekologiczno - edukacyjnym pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Program jest bardzo wartościowy, ponieważ właśnie okres przedszkolny jest etapem intensywnego rozwoju dziecka, a przy tym kształtowania jego postaw, w tym  zdrowego stylu życia.  Podczas realizacji projektu dzieci dowiedziały się, jakie produkty spożywcze są najlepsze dla naszego zdrowia, jak dbać o higienę i jak ważny w życiu człowieka  jest ruch i aktywność fizyczna. Dzieci poznały znaczek produktów ekologicznych,  obejrzały prezentację multimedialną o pochodzeniu ekologicznej żywności. Poznały  piramidę zdrowego żywienia, którą  następnie same wykonały. W ramach programu  Jeżyki przyrządziły pyszną, kolorową i pełną cennych witamin sałatkę owocową, którą wspólnie skonsumowały.

Wszystko po to, by kształtować zdrowe nawyki żywieniowe, które decydować będą o późniejszym stylu życia, bo według łacińskiej sentencji „Dobre zdrowie jest ważniejsze niż największe bogactwo”.

znaczek produktów ekologicznych
sałatka owocowa zrobiona przez dzieci
produkty na sałatkę owocową
makieta piramidy żywienia