Aktualności

2024-06-11

„Bieg po zdrowie”

Głównymi celami projektu są:

  • opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
  • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
  • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.
2024-06-07

Wirtualna rzeczywistość (VR) na lekcjach chemii #Laboratoria Przyszłości

Podczas lekcji chemii nt. "Etyn - budowa, właściwości i zastosowania”  w klasie VIII wykorzystano wirtualne laboratorium EMPIRIUSZ z goglami VR zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie badali właściwości etynu wykorzystując wirtualne laboratorium EMPIRIUSZ z użyciem gogli VR. Uczniowie na podstawie obserwacji opisywali właściwości fizyczne i chemiczne (spalanie, przyłączanie bromu) etynu; wyszukiwali  informacje na temat jego zastosowań i je wymieniali. Uczniowie przeprowadzali doświadczenie pozwalające odróżnić węglowodory nasycone od nienasyconych.

2024-06-06

Wycieczka przedszkolaków do Tajnej Bazy Pirackiej w Grąbkowie.

W poniedziałek 3 czerwca br. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Tajnej Bazy Pirackiej w Grąbkowie koło Potęgowa. Po przyjeździe na miejsce dzieci przywitali bajkowi bohaterowie z „Psiego Patrolu” - Sky, Marshall i Chase. Razem z nimi dzieci wykonały ciekawe zadania, korzystały z wielu atrakcyjnych zabaw, które oferowała  piracka przystań, przeżyły wiele przygód. Wiele radości sprawiły m.in. dmuchańce, zabawy na statku pirackim, jazda po torze elektrycznymi samochodzikami, zabawa na placu zabaw. Na koniec przedszkolaków zaproszono na piracki bal, gdzie wspólnie  z bohaterami bajki śpiewali pirackie piosenki. Było głośno i wesoło. Na koniec uczestnicy otrzymali dyplomy i medale za wzorowe  wykonanie pięciu zadań. W dobrych humorach, lecz nieco zmęczeni wrócili do przedszkola. 

2024-06-04

„ Empatia wokół nas”

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w IV edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Emp@tyczna Klasa, którego celem jest kreowanie postawy współpracy i pomocy innym, rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych drugiego człowieka. Uczniowie realizowali MISJE. Ostatnią było stworzenie filmu pt. „Empatia wokół nas”. Oto co w myśl „Razem możemy więcej” dokonaliśmy:

2024-06-04

Dzień Dziecka w Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej

3 czerwca 2024 r. nasi uczniowie gościli  w Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej. Z okazji Dnia Dziecka Wójt Gminy pan Szymon Medalion zaprosił  uczniów z wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Celem wizyty było zwiedzenie budynku, a przede wszystkim zapoznanie się z pracą urzędu i urzędników. W gabinecie pana Wójta mieli okazję zasiąść za biurkiem i podpisywać dokumenty. W oczekiwaniu na wejście do Sali Sesyjnej był popcorn i gwarne rozmowy uczniów. W Sali Sesyjnej na uczniów czekała niespodzianka – posiedzenie Okolicznościowej Młodzieżowej Sesji Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska. Młodzi radni w tajnym głosowaniu wybrali spośród siebie przewodniczącego oraz jego  zastępców. Przewodniczącym został nasz uczeń  Paweł Cieszkowski,

2024-05-28

Projekt Szkolnego Klubu Wolontariatu zyskał grant na realizację.

Nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu we współpracy z UKS Libero Łebień sfinalizują swój projekt dzięki uzyskanemu grantowi. Niebawem dzięki szkoleniu poszerzymy nasz warsztat pracy o nowe umiejętności oraz wzbogacimy się w nowe gadżety do zabaw animacyjnych. Dziękujemy za grant!

Stowarzyszenie EDUQ Lębork https://www.facebook.com/StowarzyszenieEDUQ

Fundusz Akumulator Społeczny https://www.facebook.com/akumulatorspoleczny

 

2024-05-27

Etap wojewódzki-Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

24 maja br. odbył się 45. Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

w Małej Szkole w Szopie koło Sierakowic.

Powiat lęborski reprezentowali w dwóch grupach wiekowych uczniowie z naszej szkoły, którzy okazali się najlepsi na etapie powiatowym.

Młodszą grupę reprezentowali po raz pierwszy:

2024-05-24

Sadzenie drzewek z "Mrówką"

W czwartek, 23 maja 2024 r. nasza Mrówka uczestniczyła w sadzeniu krzewów ozdobnych na terenie szkoły. Tego dnia pogoda dopisywała, a nastroje dzieci były wyjątkowo radosne. Pod czujnym okiem wychowawczyń i z profesjonalną pomocą pracowników marketu Mrówka oraz oczywiście pracowitej Mrówki, sadzenie szło sprawnie i szybko. Na koniec spotkania Mrówka wszystkim dzieciom wręczyła upominki.

2024-05-23

Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiosna i lato wierszem malowane”

23 maja br. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiosna i lato wierszem malowane”

Celem konkursu była popularyzacja poezji polskiej, upowszechnienie kultury żywego słowa, kształtowanie wrażliwości literackiej i językowej, a także przezwyciężenie obaw przed publicznymi wystąpieniami.

Uczniowie prezentowali swoje umiejętności przed publicznością, czyli uczniami z klasy IV.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

2024-05-22

„Gang śmieciaków” - spektakl profilaktyczny

22 maja dzieci z zerówki i uczniowie klas 1-4 mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny pod tytułem „Gang śmieciaków” prezentowany przez grupę teatralną Fundacja Grupa T z Olsztyna.

Tematyka przedstawienia nastawiona była na promowanie postawy ekologicznej, sposobów dbania
o środowisko w myśl zasady „zero waste” oraz promowania zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień,  tj.: alkoholu, nikotyny, napojów energetycznych.

2024-05-20

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach – wycieczka w ramach zajęć z języka kaszubskiego

17 maja br. uczniowie uczący się w naszej szkole języka regionalnego – kaszubskiego, wybrali się wraz z opiekunami do Kluk – Skansenu i Muzeum Wsi Słowińskiej. Miejsce to zdaje się być zaklęte w czasie. Pozwala przenieść się tam, gdzie czas płynął zgodnie z naturą, z dala od zgiełku miasta. Uczniowie mogli poznać życie codzienne dawnych mieszkańców, poczuć atmosferę przygotowując  dla całej grupy posiłek według oryginalnych receptur uzyskanych od byłych mieszkańców wsi słowińskiej.

Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy i ruszyliśmy na zwiedzanie. Jedna z lekcji muzealnych, w której braliśmy udział, poświęcona była kuchni i potrawom gotowanym na wsi słowińskiej i pomorskiej na przełomie XIX i XX wieku. Dzięki bardzo miłym i wyrozumiałym Paniom gospodyniom dzieci poznały sposoby przyrządzania chleba, formowały bochny chlebowe, które potem upiekły się w rozgrzanym piecu. Kolejnym zadaniem było wspólne przygotowywanie kartoflanki, masła i maślanki. Rodzice! Musicie wiedzieć, że macie w domu zdolnych pomocników! Dzieci wspaniale radziły sobie z obieraniem i krojeniem warzyw do zupy. Przy wspólnej pracy słuchali o kuchni regionalnej, tej codziennej i świątecznej.

2024-05-17

Konkurs "Życie Karola Wojtyły – Wielkiego Polaka"

Z okazji 25 - lecia pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Pelplinie Wydział Duszpasterski wraz z Wydziałem Katechetycznym zaprosili naszą szkołę do udziału w konkursach papieskich. 13 maja odbył się konkurs wiedzowy i konkurs plastyczny. W konkursie wiedzowym   pt. „Życie Karola Wojtyły – Wielkiego Polaka” uczestniczyło 12 uczniów. Był to pierwszy etap konkursu, a finał konkursu odbędzie się 6 czerwca w Pelplinie.

2024-05-16

Dyżur wakacyjny w Przedszkolu w Łebieniu

Informujemy, że w miesiącu lipcu 2024r.  Przedszkole w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu będzie pełnić wakacyjny dyżur.

Pierwszeństwo w korzystaniu z dyżuru wakacyjnego mają dzieci, których obydwoje rodzice pracują i w tym czasie nie korzystają z urlopu.

Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły.

2024-05-16

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami bardzo ważne wydarzenie – pierwszy poważny egzamin – egzamin ósmoklasisty.

Każdemu z Was życzymy osiągnięcia jak najlepszych wyników.  Niech towarzyszy Wam spokój, skupienie oraz wiara we własne siły i wiedzę. Niech spełnią się Wasze oczekiwania i każdy z Was dostanie się do wymarzonej szkoły.

Trzymamy za Was mocno kciuki i życzymy powodzenia!!!

2024-05-15

Egzamin Ósmoklasisty

W dniach 14, 15 i 16 maja 2024r. odbywał się Ogólnopolski Egzamin Ósmoklasisty.   W tych dniach uczniowie klasy ósmej po raz pierwszy w życiu przystąpili do pierwszego, poważnego egzaminu.

 14 maja odbył się egzamin z języka polskiego, 15 maja z matematyki a 16 maja z języka angielskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki za naszych uczniów.