AKTUALNOŚCI

2023-06-22

Akademia z okazji pożegnania uczniów klasy VIII

W czwartek 22 czerwca godz.09:00 odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania uczniów klasy VIII. W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII. Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie Pana Dyrektora. Następnie uczniowie klasy VIII odebrali świadectwa. 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, kochana Młodzieży!

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata, współpracę, wsparcie, dobre słowo i za ten piękny pożegnalny dzień.

2023-06-22

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Gramy w zielone”

Uczniowie klasy 2 zrealizowali projekt edukacyjny  „Gramy w zielone”. Celem projektu było między innymi: zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ochrony środowiska naturalnego; budzenie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody; tworzenie sytuacji do bezpośredniego obcowania z przyrodą i dokonywania obserwacji zjawisk przyrodniczych występujących w różnych porach roku. W ramach projektu uczniowie zrealizowali następujące zadania:...

2023-06-22

„Biblioteka Go! Błękitny szlak”

20 czerwca  2023 r. w kinie „Fregata”  odbyła się uroczystość wręczenia  nagród Uczestnikom akcji „Biblioteka Go! Błękitny szlak” mającym na celu promowanie czytelnictwa w powiecie lęborskim. Galę rozpoczęło przedstawienie pt. "Pinokio" w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek.

Do trwającej od września 2022 roku akcji po raz kolejny przystąpili uczniowie klas I – III. Każdy uczestnik otrzymał kartę konkursową będącą jednocześnie grą planszową oprowadzającą po baśniach i legendach ziemi lęborskiej. Zadaniem uczestników było zdobycie trzech Złotych Dukatów i tytułu Złotego Czytelnika, oczywiście za wypożyczanie i czytanie książek.
Wśród  nagrodzonych  uczniów znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły : Karolina Antczak i Maja Glińska. Poza nimi nagrody otrzymali również: Marika Bakalarska, Julia Browarczyk, Sabina Brzezicka, Franciszek Gierszewski, Roksana Konysz, Hanna Kołodzik, Maja Przymęcka, Hanna Witusińska.

2023-06-22

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?"

Uczniowie klasy 2 zrealizowali projekt edukacyjny  Fundacji Uniwersytet Dzieci Lekcje z klasą pt.  „Jak odczytywać emocje?”. W ramach projektu zostało zrealizowanych 8 lekcji. Zajęcia były prowadzone metodą pytań i doświadczeń. Najważniejszymi założeniami projektu było rozbudzanie u dzieci ciekawości oraz chęć poznawania inspirującego świata nauki i odkrywania własnych pasji. W trakcie trwania projektu uczniowie poznali 4 podstawowe emocje: radość, złość, smutek, strach. Nauczyli się opowiadać o własnych przeżyciach i nazywać emocje, które w danej chwili odczuwają. Dowiedzieli się, jak zachowuje się ciało człowieka, gdy jest on np. smutny. Drugoklasiści brali udział w wielu grupowych zabawach, które pokazały im, jak ważne jest wzajemne zaufanie i współpraca oraz wsparcie.

2023-06-19

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego

19 czerwca o godzinie 8.00 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Łebieniu została odprawiona Msza Święta dziękczynna z okazji zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Mszę Świętą sprawował  ksiądz proboszcz Janusz Góral.

Koniec roku jest okazją do refleksji nad tym, co się w tym czasie wydarzyło, ale także jest to czas, aby podziękować Panu Bogu za każdy dzień, za opiekę nad nami, za ludzi, których spotkaliśmy i za to, co dane nam było w tym roku przeżyć. Jako społeczność szkolna nie mogliśmy pominąć spotkania z Panem Bogiem. Uczniowie  klasy trzeciej i czwartej wzięli czynny udział w Ofierze Mszy Świętej śpiewając psalmy, czytając modlitwy wiernych i niosąc dary ołtarza....

2023-06-16

Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w minisiatkówce plażowej w kategorii U-11

15 czerwca w Pucku zawodniczki UKS Libero Łebień walczyły o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w minisiatkówce plażowej w kategorii U-11. W trudnych warunkach przy padającym deszczu dziewczynki poradziły sobie całkiem dobrze. Dwie nasze pary dotarły do ćwierćfinału, a trzecia para odpadła w eliminacjach .  Nasza drużyna składa się z uczennic Szkoły Podstawowej w Łebieniu oraz Szkoły Podstawowej w Garczegorzu, a trenerami są Michał Górski i Marcin Dawidowski . Zadanie współfinansowane było ze środków Gminy Nowa wieś Lęborska.

2023-06-16

Kino sferyczne

13-14  czerwca 2023r., uczniowie naszej szkoły i przedszkola mieli okazję uczestniczyć w niesamowitej projekcji filmu w kinie sferycznym, które zostało zainstalowane w naszej hali sportowej. Było to niezapomniane edukacyjne doświadczenie, które pozwoliło nam zgłębić tajniki powstania samolotu, grawitacji, kosmosu, życia w rafie koralowej oraz przebiegu II wojny światowej.

Projekcja filmowa odbyła się w wyjątkowym środowisku kinowym, które przenosiło nas w zupełnie nową przestrzeń. Wnętrze kina sferycznego było pełne zakrzywionych ścian, które otaczały nas z każdej strony, tworząc wrażenie, jakbyśmy byli w samym centrum wydarzeń.

2023-06-14

Mistrzostwa województwa pomorskiego w minisiatkówce plażowej

Zawodnicy UKS Libero Łebień zanotowali najlepszy wynik w tym sezonie. W mistrzostwach województwa pomorskiego w minisiatkówce plażowej w kategorii U-11 Kacper Zimoląg, Korneliusz Zienke oraz Aleksander Wilga wywalczyli bardzo wysokie IV miejsce – o krok od podium.
Brawo chłopcy!!!

2023-06-14

Akademia Leśna. Jak tropić ślady w przyrodzie? 

Uczniowie klasy 3 od września brali udział w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Uniwersytet Dzieci. Była to Akademia Leśna. Jak tropić ślady w przyrodzie? 

Podczas lekcji uczniowie poszerzyli wiedzę o znaczeniu lasu dla roślin, zwierząt i ludzi. Uczestniczyli w wielu zadaniach badawczych - także w terenie. Dzięki temu rozwijali swoją naturalną ciekawość, wrażliwość na przyrodę, umiejętność krytycznego myślenia oraz kompetencje społeczne. Na zakończenie projektu każde dziecko otrzymało dyplom. 

2023-06-14

"Gramy w zielone"

Klasa 1 w roku szkolnym 2022/2023 brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Ekologicznym "Gramy w zielone". Główny cel to zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ochrony środowiska naturalnego, budzenie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody, poznanie znaczenia zieleni dla zdrowia człowieka i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko. W ramach projektu uczniowie zrealizowali następujące zadania: udział w Akcji Sprzątania Świata, stworzenie kącika przyrodniczego, wykonanie prac plastycznych z darów przyrody, wykonanie karmników dla ptaków i dokarmianie ptaków, zbiórka nakrętek, wykonanie ekoozdób choinkowych oraz ekoprezentów na różne okazje, stworzenie Kodeksu Antyplastikowego, udział w zajęciach z pracownikiem Słowińskiego Parku Narodowego oraz z panem pszczelarzem, doświadczenia przyrodnicze, udział w kiermaszu garażowym pod hasłem "Nadaj rzeczom drugie życie", wycieczka do Zakładu Zagospodarowania Odpadami oraz udział w lekcji na temat segregacji śmieci i wpływu plastiku na naszą planetę.

2023-06-14

„EKODZIECI NIE LUBIĄ ŚMIECI”

I MIEJSCE dla klasy VI za EKODZIEŁO „Drzewko szczęścia”

III MIEJSCE dla szkoły za zbiórkę plastikowych butelek pet

13.06.2023r. reprezentanci klas I, III i VI wzięli udział w zorganizowanym przez Zakład Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” w Czarnówku Pikniku Ekologicznym pt.: „EKODZIECI NIE LUBIĄ ŚMIECI”. Uczniowie w zamian za przywiezione na piknik plastikowe butelki otrzymali dla szkoły sadzonki kwiatów. Poza tym EKODZIEŁO klasy VI : „DRZEWKO SZCZĘŚCIA” zdobyło I miejsce, a uczniowie wygrali wycieczkę do Tajnej Bazy Pirackiej w Grąbkowie. Gratulujemy uczniom klasy VI za pomysł oraz realizację swojego ekodzieła i życzymy niezapomnianych  wrażeń z wycieczki....

2023-06-13

SPORTOWY DZIEŃ RODZINY

W tym roku uczniowie z klas 1 - 3 wraz z wychowawczyniami zorganizowali dla swoich rodziców wyjątkowy SPORTOWY DZIEŃ RODZINY . W tym szczególnym dniu dzieci słowem i piosenką wyraziły swoją miłość i wdzięczność za trud i wychowanie.

Następnie na boisku szkolnym odbyły się zabawy i konkurencje sportowe dla dzieci i ich rodziców. Na koniec zostały wręczone medale, a całą imprezę zakończył grill.

Ten dzień wywołał wiele uśmiechów, a rodzice wraz ze swoimi pociechami pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i aktywnie spędzać wolny czas.

 

2023-06-13

"Umiem pływać"

12 czerwca uczniowie klasy 1 zakończyli zajęcia nauki pływania w ramach projektu "Umiem pływać".

Zajęcia to propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania i możliwość rozwijania oraz podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz wdrażanie do prowadzenia zdrowego, aktywnego stylu życia.

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w ćwiczeniach. Z ogromnym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia, niejednokrotnie pokonując strach. Panu instruktorowi serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas w wodzie, za opiekę, naukę i cierpliwość.

2023-06-13

„Bieg po zdrowie”

Uczniowie klasy IV aktywnie uczestniczyli w opracowanym przez  Główny Inspektorat Sanitarny -programie antynikotynowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”.  Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy  uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Zajęcia nastawione zostały na  stymulowanie kreatywności i aktywności uczniów. Założeniem programu było przeprowadzenie sześciu lekcji, dzięki którym uczniowie zdobywali wiedzę o szkodliwości i skutkach palenia papierosów oraz o sposobach zachowań, które pozwolą, by nie ulec temu nałogowi. Dzięki tematyce programu dzieci wzmocniły poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych osób. Efektem uczestnictwa w zajęciach  stała się przygotowana przez uczniów gazetka szkolną na temat szkodliwych substancji zawartych w papierosach.