AKTUALNOŚCI

2023-03-29

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023 - etap gminny

28 lutego w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023. Nasza uczennica Katarzyna Klawikowska zajęła III miejsce i awansowała do etapu powiatowego w kategorii klas V-VIII. Zakres wiedzy  był duży, mimo to nasi uczniowie popisali się doskonałą wiedzą. Opiekę nad uczestnikami  sprawował p. M. Klich.

2023-03-27

Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta

26 marca w Gdańsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta - rozgrywki piłki siatkowej w ramach wojewódzkiej ligi minisiatkowki Kinder Joy of Moving.
Brały w nich udział zawodniczki z naszej szkoły: Julia Jaskulska, Oliwia Ozimek, Lena Leżańska, Hanna Klawikowska. Pierwszy turniej w życiu  mają za sobą Lena i Hania, której udało się wygrać nawet dwa mecze. Pozostałe zawodniczki UKS Libero Łebień spisały się dobrze. Zespół Libero 2 utrzymał się w IV lidze, a zespół Libero 1 w VIII lidze.

2023-03-27

I Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Mathman”

24 marca Hanna Klawikowska  z  klasy III,  Pola Sterkowicz z klasy V oraz Kacper Bala z klasy VIII reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „MATHMAN”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Redkowicach.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Na  wyniki będziemy musieli jeszcze zaczekać, trzymamy kciuki.

2023-03-27

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa nazywany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Uczniowie klas 1- 3 postanowili przyłączyć się do akcji i przyszli do szkoły w dwóch różnych kolorowych skarpetkach. Podczas lekcji dowiedziały się, czym jest Zespół Downa i jak ważna jest tolerancja, zrozumienie i akceptacja, utwierdzili się w przekonaniu, że słowo inny to po prostu wyjątkowy.

2023-03-22

Dzień Samorządności

21 marca uczniowie naszej szkoły witając nadejście wiosny postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i „objąć władzę” w szkole w ramach Dnia Samorządności. Był to dzień bez plecaka, pełen niespodzianek, gier i zabaw zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski we współpracy z UKS Libero Łebień.

Wśród wielu atrakcji znalazły się: paintball, konkurs „Szalone fryzury” , przegląd szkolnych talentów,  koło fortuny, barwny i głośny pochód witający wiosnę w okolicy szkoły. Uczniowie starszych klas na pierwszej godzinie lekcyjnej zapewnili wiosenne atrakcje młodszym kolegom z przedszkola i klas I - III. Punktem kulminacyjnym było umieszczenie przez uczniów klasy VIII  „Strażniczki Sadu” w szkolnym sadzie.

 

2023-03-21

"Sportowe Laury"

W Lęborskim Centrum Kultury "Fregata"odbyła się Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Za sukcesy w 2022 r. zostali nagrodzeni i wyróżnieni sportowcy. Poza tym Powiatowa Rada Sportu przyznała "Sportowe Laury" w 17 kategoriach. Pan Marcin Dawidowski nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole otrzymał Nagrodę Starosty oraz Sportowy Laur Powiatu Lęborskiego 2022 w kategorii Trener Gier Zespołowych.

2023-03-21

Przywitanie wiosny w Przedszkolu

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu był dniem radosnym. Dzieci tego dnia wykonały wiosenne prace plastyczne, plakaty. Było też mnóstwo wiosennych zabaw: kodowanie na dywanie, a także spacer w celu poszukiwania i przywitania najpiękniejszej pory roku. Podczas pochodu nie brakowało wesołych okrzyków i piosenek o wiośnie. W przygotowanych wcześniej zielonych opaskach pożegnaliśmy zimę. Zaśpiewaliśmy piosenkę o wiośnie i odwiedziliśmy szkolny sad.

2023-03-17

Międzynarodowy Dzień Matematyki

12 marca 2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki. Uczniowie klas 1 – 3 lekcję matematyki spędzili na grach, łamigłówkach i zabawach matematycznych. Ten dzień był idealną okazją zarówno do dobrej zabawy, jak i utrwalenia zdobytej wiedzy i umiejętności. 

2023-03-10

II Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Lęborskiego

7 marca 2023r. uczennice Katarzyna Klawikowska i Paulina Borzęcka – przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Patrycją Kobiela- Orlińską wzięły udział w  II Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Lęborskiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Redkowicach. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń między szkołami z naszego powiatu poprzez zaprezentowanie działań w swoich szkołach oraz zaprojektowanie wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie podczas warsztatów z ogromnym zaangażowaniem podjęli się zadania. Mimo, że żadna ze stworzonych grup warsztatowych nigdy wcześniej ze sobą nie pracowała, powstały pomysłowe projekty pokazujące ogromną dojrzałość, otwartość i kreatywność uczniów.
Kolejne forum przewidziane jest na wrzesień.

2023-03-09

Dzień Kobiet

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Już od rana na korytarzach można było spotkać chłopców z kwiatami i słodkościami dla dziewczynek. Aby jeszcze bardziej umilić to święto, uczniowie z klas 1 – 3 postanowili wykonać dla wszystkich pań pracujących w szkole piękne kwiatki z życzeniami. Ubrani w eleganckie stroje obdarowywali każdą panią kwiatkiem życząc wszystkiego najlepszego.

2023-03-09

Wizyta w salonie kosmetycznym

Uczniowie klasy pierwszej udali się z wizytą do salonu kosmetycznego w Łebieniu. Zaproszeni zostali przez mamę jednej z uczennic i równocześnie właścicielkę salonu – panią Kasię. Uczniowie zostali wspaniale przyjęci i mieli okazję zobaczyć jak wygląda salon urody. Pani Kasia pokazała wyposażenie, sprzęty, jakimi się posługuje i opowiedziała o swojej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się maszyna do masażu. Uczniowie zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem. Dziewczynki skorzystały z usług kosmetyczki, która ozdobiła ich paznokcie naklejkami, a na włosach zrobiła kolorowe warkoczyki. Chłopcy uważnie przyglądali się pracy pani Kasi, która nie zapomniała o nich i przygotowała układanki z klocków lego. Na koniec dziewczynki otrzymały prezenty: pierścionki i błyszczyki do ust

2023-03-06

Kosmiczny tydzień w przedszkolu

            Cóż to był za tydzień? Można powiedzieć, że wręcz kosmiczny, ponieważ dzieci poznawały i rozmawiały  w nim właśnie o galaktyce, ciałach niebieskich i Układzie Słonecznym. Okazało się, że bardzo wiele z nich posiada ogromną wiedzę o kosmosie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i  w różnej formie tworzyły własne układy słoneczne, projektowały mieszkańców innych planet, tworzyły pojazdy kosmiczne i  poruszały się po zakodowanej Drodze Mlecznej. Uczyły się piosenek związanych z kosmosem. Poznały także polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, który w tak odległych czasach dokonał wielkiego odkrycia. To o nim właśnie  mówi cały świat: „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.

            Tydzień  minął niezwykle szybko, ale i pracowicie, co widać po pięknych pracach i wytworach dzieci związanych z tak odległym i jeszcze wciąż niepoznanym  światem.

2023-03-06

Dlaczego mydło się pieni?

Podczas lekcji projektowej Uniwersytetu Dzieci uczniowie klasy pierwszej na czas zajęć stali się  chemikami szukającymi odpowiedzi na pytanie: Dlaczego mydło się pieni?

Na początku obejrzeli film edukacyjny, z którego dowiedzieli się, jak zbudowana jest cząsteczka mydła, dlaczego mydło zmywa brud i jak działa. Postanowili to sprawdzić wykonując doświadczenie z wodą, olejem i mydłem. Obserwowali proces wytwarzania się piany. Z kolejnego filmiku uczniowie poznali właściwości innych detergentów myjących. Na koniec zajęć sprawdziliśmy działanie kul kąpielowych, a następnie każdy uczeń zrobił własną kulę kąpielową w kształcie serca.

2023-03-02

Tydzień Języka Polskiego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. My obchodziliśmy Tydzień Języka Polskiego. Każdego dnia uczniowie otrzymywali jedno zadanie: poszukiwanie wyrazów z trudnościami ortograficznymi, zamieniali zbyt często używane słowo „fajny” na wyraz bliskoznaczny, ustalali, która forma wyrazu lub wyrażenie jest poprawne, na podstawie ilustracji rozpoznawali związki frazeologiczne. Największym zainteresowaniem cieszyło się zadanie polegające na ułożeniu jak największej ilości poprawnych słów z liter najprawdopodobniej najdłuższego polskiego wyrazu „pięćdziesięciogroszówka”.
Zwycięzcy konkursu to:

2023-02-27

REKRUTACJA DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Od 3 kwietnia 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Szczegóły, zgłoszenie, wniosek oraz wzory niezbędnych oświadczeń do pobrania w załącznikach poniżej. 

2023-02-27

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

 

Od 27 lutego 2023 roku rozpoczynamy rekrutację do przedszkola, wniosek oraz wzory niezbędnych oświadczeń do pobrania w załącznikach poniżej.