Lekcja pierwszej pomocy

Utworzono: 26-02-2024

W piątek podczas lekcji wychowawczych uczennice: Zuzanna Stanuch, Michalina Gafk, Julia Jeka i Wiktoria Kusznierewicz zorganizowały dla swoich koleżanek i kolegów z klasy 7 i 8 zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczennice są  druhnami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, dzięki czemu zagadnienia z udzielania pierwszej pomocy nie są im obce. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ po omówieniu zagadnienia od razu przechodzili do części praktycznej. Uczniowie po tych zajęciach z pewnością wiedzą jak rozpoznać zatrzymanie krążenia, jak zadzwonić po pomoc, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową, co to jest AED i jak się go używa. Na koniec prowadzące przeprowadziły test sprawdzający wiedzę uczniów. Całe zajęcia odbyły się pod czujnym okiem opiekuna MDP Radosława Gafk. Bardzo cieszy nas fakt, iż uczniowie naszej szkoły posiadają tak ogromną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i chcą się nią dzielić z innymi. Dziękujemy opiekunowi MDP za sprzęt i poświęcony czas.

Grafika 1: Lekcja pierwszej pomocy
Grafika 2: Lekcja pierwszej pomocy