Kaszëbsczé spiéwanczi w Lęborku.

Utworzono: 14-03-2024

11 marca grupa uczniów uczących się języka kaszubskiego, wzięła udział w przeglądzie piosenek kaszubskich pt: ,, Mòtilkòwô  ùczba w Lãbòrgù ''. Zaprezentowali przygotowaną pod kierunkiem p. Doroty Klawikowskiej piosenkę pt: ,,Bindówka  ''.

Wszystkich uczestników, którzy przybyli z całego niemal powiatu, a nawet spoza niego oceniało jury w składzie: Weronika Ceynowa, Tadeusz Korthals, Eugeniusz Pryczkowski. Występ naszych uczniów ocenili bardzo pozytywnie przyznając „motylkowe” oceny.  Pochwalono naszych uczniów za bardzo dobrą wymowę. Dyplomy wręczał uczestnikom prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego pan Jan Wyrowiński.

Eugeniusz Pryczkowski, który promował są najnowszą książkę „ Mòtilk. Kaszëbsczé spiéwanczi dlô dzecy", bardzo wysoko ocenił poziom i cieszył się frekwencją. Złożył podziękowania i uczniom z Ziemi Lęborskiej i Słupskiej, i przygotowujących ich  nauczycielom.

członkowie zespołu odbierają dyplomy
zespół stoi na scenie
uczniowie w strojach kaszubskich występują na scenie
uczniowie w strojach kaszubskich stoją  na scenie