Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego

Utworzono: 24-06-2024

17czerwca 2024 roku o godzinie 8.00 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Łebieniu została odprawiona Msza Święta dziękczynna z okazji zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Mszę Świętą sprawował  ksiądz proboszcz Janusz Góral.

Koniec roku jest okazją do refleksji nad tym, co się w tym czasie wydarzyło, ale także jest to czas, aby podziękować Panu Bogu za każdy dzień, za opiekę nad nami, za ludzi, których spotkaliśmy i za to, co dane nam było w tym roku przeżyć. Jako społeczność szkolna nie mogliśmy pominąć spotkania z Panem Bogiem. Podczas mszy modliliśmy się również o wieczny pokój dla zmarłej katechetki Marii Cieszkowskiej. Uczniowie  klasy piątej wzięli czynny udział w Ofierze Mszy Świętej śpiewając psalmy, czytając modlitwy wiernych i niosąc dary ołtarza. Uroczystość uświetniła obecność sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu szkoły. Po skończonej Mszy Świętej kapłan udzielił błogosławieństwa i życzył zdrowych i szczęśliwych wakacji, żeby również uczniowie nie zapominali o Bogu, aby wszyscy wypoczęci i szczęśliwi wrócili po wakacjach do szkoły. Dyrekcja szkoły wręczyła kwiaty i podziękowała księdzu proboszczowi za modlitwy i wsparcie duchowe w ciągu całego roku. Ksiądz Janusz wręczył Panu Dyrektorowi chleb z darów ołtarza, a Pani katechetka Bogumiła Gruszfeld otrzymała kwiaty w podziękowaniu za piękną pracę w roku katechetycznym i za zwycięstwo uczennic Wiktorii Szafoni i Weroniki Witusińskiej w finale diecezjalnym konkursu wiedzy o Janie Pawle II, który odbył się 6 czerwca 2024 roku w Pelplinie. Po mszy uczniowie klasy ósmej wraz z dyrekcją udali się na cmentarz w Garczegorzu, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz na grobie Marii Cieszkowskiej.

uczniowie siedzą w ławkach kościelnych
uczestnicy mszy
na cmentarzu