Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

Utworzono: 16-01-2023

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W każdej klasie na godzinach wychowawczych odbyły się zajęcia pod hasłem: Ferie zimowe –czas taki wesoły. Spędź je bezpiecznie by wrócić do szkoły! Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie, jak należy bezpiecznie spędzać czas wolny, tworzyli lapbooki i plakat z zasadami bezpiecznych ferii. Dodatkowo uczniów klas I-III odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Lęborka. Panowie policjanci przestrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać  dzieci w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówili o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych, wchodzenia na zamarznięte akweny wodne. Prosili o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywali uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa znacząco na poprawę bezpieczeństwa.

funkcjonariusze policji prowadzą prezentację multimedialną
dzieci bawią się w bitwę papierowymi śnieżkami
policjant opowiada dzieciom o bezpieczeństwie
uczennica nakleja karteczkę na dużą kartkę