„Bieg po zdrowie”

Utworzono: 13-06-2023

Uczniowie klasy IV aktywnie uczestniczyli w opracowanym przez  Główny Inspektorat Sanitarny -programie antynikotynowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”.  Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy  uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Zajęcia nastawione zostały na  stymulowanie kreatywności i aktywności uczniów. Założeniem programu było przeprowadzenie sześciu lekcji, dzięki którym uczniowie zdobywali wiedzę o szkodliwości i skutkach palenia papierosów oraz o sposobach zachowań, które pozwolą, by nie ulec temu nałogowi. Dzięki tematyce programu dzieci wzmocniły poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych osób. Efektem uczestnictwa w zajęciach  stała się przygotowana przez uczniów gazetka szkolną na temat szkodliwych substancji zawartych w papierosach.

uczniowie siedzą przy stoliku i pracują w grupie
uczniowie w grupie omawiają swoją pracę
uczniowie oglądają film
uczennice prezentują swoją pracę