Bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Polak ma essę”!

Utworzono: 12-10-2023

Uczniowie klasy 5 wraz z nauczycielką języka polskiego biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Polak ma essę”. Celem projektu jest utrwalenie zdobytej wiedzy z języka polskiego i historii oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów. Polega na wykonaniu zadań i publikację ich efektów na oficjalnej stronie Projektu i szkoły.

W środę wykonaliśmy zadanie, które nazywało się „Angielska herbatka anagramowa”. Uczniowie wyjaśniali przy pomocy Internetu i słowników znaczenie anglicyzmów i ich rolę w języku polskim. Następnie poznali pojęcie anagram i tworzyli nowe słowa, które mimo tego że pochodzą z języka angielskiego, to na dobre zagościły w naszym języku ojczystym.

logo projektu
plakat projektu
tworzenie anagramów
uczennica wyjaśnia anglicyzmy