"Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?" Dlaczego każdy z nas jest inny?

Utworzono: 21-03-2022

Dzięki temu, że się od siebie różnimy, rozwijamy odmienne pasje i jesteśmy dobrzy w różnych rzeczach, możemy się uzupełniać. Warto podążać za swoimi zainteresowaniami i wspierać to, w czym jesteśmy dobrzy. Odczuwać radość z tego, co robimy. A w przyszłości zdecydować, kim chcemy być. Bardzo ważne jest, byśmy potrafili ze sobą współpracować.
            Podczas zajęć uczniowie klasy pierwszej samodzielnie poszukiwali własne  mocne strony. Zaprezentowali swoje pasje w formie kalamburów i utworzyli wspólny kolaż. Poznali  różnorodne zawody czytając wiersz Juliana Tuwima  „ Wszyscy dla wszystkich”. Wiemy już, że w naszej klasie jest wielu uczniów, którzy  w przyszłości będą sławnymi ludźmi. Nie zabraknie wśród nich strażaków,  piłkarzy, piosenkarek, lekarek, kierowców, policjantów, ratowników medycznych.

Dziewczynki tworzą kolaż
Dzieci omawiają różne zawody
Uczniowie siedzą  i oglądają film
Uczniowie siedzą przy stole i pracują w grupe