Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?- zajęcia projektowe w klasie III z cyklu „Ciekawscy trzecioklasiści”

Utworzono: 11-04-2022

Oszczędzanie to niełatwa umiejętność. Wiąże się z koniecznością odłożenia w czasie realizacji wymarzonego celu, nierzadko też zmusza nas do wyrzeczeń. Dlaczego ludzie oszczędzają? Jakie są sposoby oszczędzania? Czy lepiej jest przechowywać pieniądze w skarbonce, czy może oddać do banku?

Oglądając film edukacyjny z udziałem ekspertki dzieci dowiedziały  się, dlaczego ludzie wymyślili banki. Wykonując obliczenia matematyczne uczniowie  sprawdzili,  czy zgromadzone przez Ambrożego Przygodę środki są wystarczające, aby sfinansować wycieczkę do Włoch i zastanawiali się, gdzie jeszcze nasz bohater może poszukać dodatkowych oszczędności. Pracując w grupach dzieci analizowały oferty banków i obliczały, który z nich proponuje Ambrożemu Przygodzie najkorzystniejszą lokatę.

Jednomyślnie stwierdzili, że będą oszczędzać pieniądze, aby spełnić swoje marzenia.

Uczennica liczy pieniądze
Uczennica czyta ofertę, obok stoją dwaj uczniowie
Uczennica pokazuje reklamę banku
Uczeń wybiera ofertę wycieczki