DZIEŃ BEZ DZWONKA

Utworzono: 27-03-2024

Szkolny dzwonek na lekcję i na przerwę to od wieków symbol szkoły. Jednak w naszej szkole 27 marca 2024r. dzwonek ogłaszający czas na lekcję lub przerwę nie zabrzmiał. DZIEŃ BEZ DZWONKA, to pierwszy taki dzień w Zespole Szkół im. Jana Pawła II  w Łebieniu. Aby uczniowie mogli kontrolować czas i punktualnie stawiać się na zajęcia, w widocznych miejscach na korytarzach umieszczone zostały zegary oraz  kartki z informacją, o której dokładnie rozpoczynają się i kończą przerwy. Nad czasem trwania lekcji czuwali prowadzący je nauczyciele. Z informacji uzyskanych od uczniów i nauczycieli wynika, że było wiele obaw, które szybko się rozwiały. Lekcje odbywały się zgodnie z planem, natomiast było ciszej i przyjemniej na korytarzach. Wyłączenie dzwonków ma przede wszystkim uczyć gospodarowania czasem, kształtować odpowiedzialność,  cierpliwość i punktualność. Z pewnością w najbliższym czasie w naszej szkole powtórzymy DZIEŃ BEZ DZWONKA..

obrazek z internetu