„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Utworzono: 03-04-2023

W lutym i marcu intensyfikowaliśmy nasze działania wokół bezpiecznego korzystania z zasobów oraz promocji pozytywnego wykorzystania Internetu m.in. przez dzieci. Aktywność ta związana była z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku wypadł na 7 lutego, ale wszelkie inicjatywy realizowane były do końca marca.

DBI 2023 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas tegorocznych obchodów w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne stacjonarnie i lekcje online. Nauczyciele poprzez webinaria zaznajomili się z problematyką bezpieczeństwa online. Na szkolnych korytarzach wisiały gazetki tematyczne przybliżające dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie klas I-III wzięli udział w wojewódzkim konkursie na plakat promujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu pt.: „Mój wirtualny świat - bezpieczni w sieci”, organizowanym przez Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Uczniowie klas IV-VIII sprawdzili swoją wiedzę w szkolnym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie. Udział wzięło 29 uczniów, a mistrzyniami wiedzy w tej dziedzinie zostały:
Nikola Kowalska, Wiktoria Szafoni i Weronika Witusińska.

gazetka tematyczna
uczennica ogląda film, nauczyciel siedzi przy biurku
uczniowie biorą udział w lekcji online
uczniowie uczestniczą w lekcji online