Dzień Dziecka w Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej

Utworzono: 04-06-2024

3 czerwca 2024 r. nasi uczniowie gościli  w Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej. Z okazji Dnia Dziecka Wójt Gminy pan Szymon Medalion zaprosił  uczniów z wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Celem wizyty było zwiedzenie budynku, a przede wszystkim zapoznanie się z pracą urzędu i urzędników. W gabinecie pana Wójta mieli okazję zasiąść za biurkiem i podpisywać dokumenty. W oczekiwaniu na wejście do Sali Sesyjnej był popcorn i gwarne rozmowy uczniów. W Sali Sesyjnej na uczniów czekała niespodzianka – posiedzenie Okolicznościowej Młodzieżowej Sesji Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska. Młodzi radni w tajnym głosowaniu wybrali spośród siebie przewodniczącego oraz jego  zastępców. Przewodniczącym został nasz uczeń  Paweł Cieszkowski, który z wielkim zaangażowaniem przewodniczył posiedzeniu młodych radnych. Podczas obrad uczniowie przedstawili 100 postulatów na usprawnienie funkcjonowania gminy, z których trzy zostaną zrealizowane.
Bardzo dziękujemy panu Wójtowi za zaproszenie i za ciepłe, serdeczne przyjęcie naszych uczniów.  Wszystkim pracownikom dziękujemy za  możliwość poznania specyfiki ich pracy. Był to niepowtarzalny i ciekawy dzień, pełen wrażeń,   nowych doświadczeń i dobrej zabawy, ale przede wszystkim cenna lekcja wychowania obywatelskiego.

Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska
uczniowie w urzędzie gminy
uczeń pozuje do zdjęcia
uczniowie z wójtem w gabinecie wójta