Dzień Matki

Utworzono: 31-05-2022

Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych  dni w roku.

Tego dnia szczególnie pamiętamy o swoich Mamach. W niedzielę 29 maja 2022 roku  uczniowie klasy III a  wystąpili w kościele parafialnym pw.  Matki Bożej Królowej Polski w Łebieniu z programem artystycznym poświęconym najbliższym osobom w życiu – swoim MAMOM. To był wyjątkowy występ.

Pierwsza część programu poświęcona była Matce  Bożej, druga część  Matce ziemskiej. Dzieci dziękowały Matce Bożej za opiekę  Bożą, za to że czuwa nad nami i Jest matką Syna Bożego, ale też i naszą. Śpiewały  pieśń ku Jej czci  i złożyły kwiaty przed Jej wizerunkiem.

Następnie uczniowie zwrócili się do swoich Mam, tak bardzo im bliskim, kochającym i z sercem otwartym na swoje dzieci każdego dnia. Wyrazili wielką wdzięczność za wszystko, a podziękowaniem w tym uroczystym i wyjątkowym dniu dla Nich, były wiersze i piosenka, którą specjalnie na tę okoliczność przygotowały. W swoich słowach przekazali słowa miłości, wdzięczności za matczyną dobroć,  cierpliwość, poświęcenie i codzienny trud wychowania, za serce, które tak wiele rozumie i zawsze wybacza. Uczniowie wręczyli swoim Mamom piękne róże i laurki.

Uwieńczeniem były wspólne zdjęcia upamiętniające  wyjątkową uroczystość pełną uczuć ciepła  i emocji.

Na zakończenie spotkania zabrał głos ksiądz proboszcz Janusz Góral, który podziękował dzieciom oraz paniom Dorocie Klawikowskiej, Ewelinie Jaskulskiej i katechetce Bogumile Gruszfeld  za przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Ksiądz razem z Panem dyrektorem  Krzysztofem Wojtysiakiem zaprosili wszystkie dzieci oraz mamy na lody.

Całe spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze.

Pamiętajmy, kochajmy i szanujmy  nasze Mamy każdego dnia, nie tylko w dniu Ich święta!

Uczennica trzyma kwiaty
Pan dyrektor przemawia do mam.
Uczennice i nauczycielka religii w kościele
Uczennice podczas występu
Uczniowie odchodzą po złożeniu kwiatów pod figurką Matki Boskiej
Uczniowie podczas występu