Dzień Puzzla

Utworzono: 06-02-2023

3 lutego, ostatni dzień pierwszego tygodnia po feriach zimowych, uczniowie naszej szkoły spędzili na układaniu kawałków puzzli w jedną całość.

Tego dnia na szkolnym holu emocji i uśmiechów nie było końca. Udało się ułożyć 15 wzorów puzzli różnego rodzaju trudności, tym samym ustaliliśmy pierwszy szkolny rekord, który za rok będziemy chcieli pokonać!. Układanie puzzli to jedna z ciekawszych propozycji spędzania wolnego czasu z wieloma walorami edukacyjnymi. Zabawa nimi rozwija zdolność analizy i syntezy wzrokowej, stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje także wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Dodatkową zaletą układania puzzli jest zmniejszanie poziomu stresu.

Dyrektor układa z dziećmi puzzle
Dyrektor układa z dziećmi puzzle