Utworzono: 26-04-2023

W ramach obchodów Dnia Ziemi gościliśmy dzisiaj w naszej szkole leśników z Nadleśnictwa Lębork. Przeprowadzili oni zajęcia edukacyjne w klasie 4 na temat owadów zapylających. Na początku pan podleśniczy przedstawił uczniom sprzęt niezbędny w pasiece oraz omówił cykl rozwojowy pszczół. Pokazał również wytwory działalności tych pożytecznych owadów, tj.: wosk, propolis, pyłek i miód. Wykonał świeczkę z wosku pszczelego. Następnie przeszedł do omawiania pierwotnego sposobu hodowli pszczół w barciach leśnych. Pani edukator podkreśliła, że warto pamiętać o tym, jaką rolę spełniają w naszym życiu owady zapylające. Pokazała nam jak można przygotować hotel dla owadów, który zapewnia schronienie różnym gatunkom i umożliwia rozmnażanie. Na koniec spotkania  odbyła się degustacja miodu.
       Dziękujemy leśnikom za przeprowadzone zajęcia, które dostarczyły wielu informacji i emocji.

uczniowie tworzą domki dla owadów
dziewczynka w stroju pszczelarza
dzieci oglądają plaster miodu
edukator leśny prezentuje budowę ula