Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Utworzono: 26-04-2022

25 kwietnia 2022 roku o godz. 10.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla powiatu lęborskiego.

Uczestników i Gości Turnieju powitał dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu Krzysztof Wojtysiak.

W turnieju uczestniczyły 3 trzyosobowe drużyny starsze oraz 3 czteroosobowe drużyny młodsze ze szkół podstawowych – zwycięzcy eliminacji miejskich/gminnych.

Test teoretyczny oraz praktyczny tor przeszkód oceniała komisja w składzie:

starszy aspirant Arkadiusz Loda – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku – sędzia główny Turnieju

Aleksandra Serwańska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lęborku

Rafał Kunkel – Szkoła Podstawowa w Maszewie

Zdzisław Kotłowski – Zespół Szkół w Łebieniu – członek

Praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oceniała:

Iwona Stawarz - pielęgniarka środowiska szkolnego

Po trzech etapach ( test z przepisów ruchu drogowego, tor przeszkód i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej ) Komisja przedstawiła wyniki eliminacji powiatowych:

Drużyny młodsze:

zespołowo:

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lęborku (gmina miejska Lębork).

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Maszewie (gmina Cewice).

Indywidualnie zwycięzcą turnieju została Iga Pujsza ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lęborku

Drużyny starsze

zespołowo:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lęborku (gmina miejska Lębork).

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu (gmina Nowa Wieś Lęborska).

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Maszewie (gmina  Cewice).

Indywidualnie zwycięzcą turnieju został Paweł Król ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lęborku

Komisja potwierdziła bardzo wysoki poziom Turnieju oraz bardzo dobre przygotowanie uczniów i podziękowała opiekunom poszczególnych drużyn za ogrom prac związanych z przygotowaniem uczniów do Turnieju i propagowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszyscy uczestnicy Turnieju ( 21 osób) otrzymali nagrody i upominki dzięki finansowemu wsparciu wójta gminy Nowa Wieś Lęborska Pana Zdzisława Chojnackiego i Rady Rodziców Zespołu Szkół w Łebieniu .

Organizatorzy bardzo dziękują Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku, pielęgniarce Pani Iwonie Stawarz za pomoc w organizacji eliminacji powiatowych.

Już w najbliższym czasie tj. 7 maja 2022 roku drużyny: młodsza z Zespołu Szkół w Łebieniu i starsza ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku będą reprezentowały powiat lęborski w eliminacjach wojewódzkich w Gdańsku. Życzymy im powodzenia.

Nagrody dla uczestników
Komisja sędziowska
Policjant i sędzia obserwują zawodników
Uczennica przygotowuje się do startu i zapina kask