Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Utworzono: 23-05-2023

20 maja br. w sobotę uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w etapie Wojewódzkim Turnieju w Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Szopie.

Starszą grupę w turnieju reprezentowali uczniowie klasy ósmej: Katarzyna Klawikowska, Michał Twardowski i Wiktor Zienke. Uczniowie  musieli rozwiązać testy dotyczące przepisów ruchu drogowego, ustalić pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach, a także  pokonać ogromny stres w czasie jazdy na torze z przeszkodami, po miasteczku ruchu drogowego  zgodnie z numeracją wylosowanych zadań oraz udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym.

Po wszystkich ciężkich zmaganiach  zajęli 10. miejsce na 25 szkół startujących w tej kategorii wiekowej.

Grupa młodsza, którą reprezentowali uczniowie z klasy szóstej: Filip Flisikowski, Błażej Jarmuła i Weronika Witusińska,  również uczestniczyła we wszystkich zmaganiach, ale ze względu na nieobecność jednego uczestnika nie mogli według regulaminu wziąć udziału w kwalifikacji końcowej. Jednak obecność na turnieju pozwoliła im ocenić swoje umiejętności, nabrać kolejnych doświadczeń i zawalczyć o finał za rok!

uczniowie z naszej szkoły podczas turnieju
uczeń wykonuje zadania sprawnościowe
uczeń przygotowuje się do jazdy po torze
zdjęcie grupowe