„Gramy w zielone”

Utworzono: 20-04-2023

17 kwietnia uczniowie klasy II spotkali się w bibliotece, aby przygotować się do dalszych prac związanych z urządzaniem Letniej Czytelni i aby kontynuować uprawę roślin. Sprawdzili, jak przyjęły się sadzonki kwiatów, które przygotowali jesienią. Zaplanowali dalsze działania. Mieli także okazję przypomnieć sobie informacje o kwiatach wiosennych oraz zaobserwować, jak rozwija się, rośnie tulipan – wiele cebulek tych kwiatów posadzili jesienią w letnim ogrodzie. Dowiedzieli się, czym jest uprawa hydroponiczna. Tulipana umieszczonego w wazoniku z wodą zabrali do klasy, aby obserwować jego dalszy rozwój. Zakwitł na różowo.
Zajęcia w bibliotece uzupełniały działania realizowane w ramach projektu „Gramy w zielone”.

Kwitnązy tulipan
Nauczyciel objaśnia sposoby sadzenia tulipana
Nauczyciel prezentuje książkę
Uczennica stoi przy tablicy multimedialnej