I Forum Samorządów Uczniowskich

Utworzono: 07-06-2022

6 czerwca uczennice Alicja Stanuch – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Katarzyna Klawikowska  i Anna Sęktas wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Eweliną Jaskulską uczestniczyły w I Forum Samorządów Uczniowskich Gminy Nowa Wieś Lęborska zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Redkowicach. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń związanych z pracą w Samorządzie Uczniowskim oraz przedstawienie działań i akcji przeprowadzonych w szkole i poza nią. Nie zabrakło zabaw integracyjnych oraz pracy w grupie, podczas których uczniowie zastanawiali się nad działaniem Samorządu Uczniowskiego, w szczególności nad mocnymi i słabymi stronami, rozwijaniu pasji i zainteresowań oraz pracą w Samorządzie. Ich rozważania zostały przedstawione na stworzonych przez nich plakatach.
Na koniec spotkania podczas burzy mózgów wspólnie z panią Dyrektor wszyscy uczniowie przedstawiali pomysły wspólnych działań wszystkich samorządów, które moglibyśmy zrealizować w przyszłości. Całe spotkanie zakończyło się  wspólnym grillem.

Plakat na temat działalności Samorządu Uczniowskiego
Plakat na temat rozwijania pasji i zainteresowań
Uczniowie zapisują wnioski ze spotkania
Uczniowskie Forum