Utworzono: 22-12-2022

Święta Bożego Narodzenia to okres niezwykły. Czas ciepła, pojednania i nadziei. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także jest to okres wyjątkowy. Uczniowie z wielką radością ubierają choinki w klasach, własnoręcznie wykonują ozdoby, dekorują klasy i z niecierpliwością czekają na jasełka bożonarodzeniowe.

W świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci z grupy cztero i pięciolatków, które zatańczyły „ Taniec ze świecami” do piosenki „Noel” w aranżacji Katarzyny Cerekwickiej.

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. „On jest królem” – to tytuł przedstawienia, które zaprezentowali uczniowie z klasy drugiej, trzeciej, czwartej i szóstej. Mali artyści odgrywali różne sceny przybliżające dzieciom dzieje narodzin Pana Jezusa. Każda scena zakończona była kolędą lub pastorałką. Piękny śpiew, bogata dekoracja i nastrojowe oświetlenie wprowadziły nas w klimat zbliżających się świąt. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Po zakończonym przedstawieniu głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Wojtysiak, który za występ, za przygotowanie tańca i jasełek podziękował dzieciom i uczniom oraz nauczycielom. Złożył całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia. W świątecznych nastrojach rozeszliśmy się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

Przedszkolaki z nauczycielką podczas świątecznego występu
Przedszkolaki podczas świątecznego występu
Przedszkolaki z nauczycielką podczas świątecznego występu
Przedszkolaki podczas świątecznego występu