Kaszubska Barć - spotkanie z pszczelarzem.

Utworzono: 25-04-2023

21 kwietnia w piątek uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach pasiecznych, które poprowadził Pan Damian - pszczelarz .

Przywiózł ze sobą specjalny ul pokazowy z ramką pszczelą wraz z pszczołami i królową matką. Pokazał dzieciom  jego wyposażenie, omówił poszczególne części. Dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska pszczoły. Dowiedziały się o pożyteczności pszczół dla człowieka i natury.

Pod koniec warsztatów odbyła się degustacja miodu i sesja fotograficzna w specjalnych kapeluszach pszczelarskich i z przyborami pasiecznymi.

To były bardzo ciekawe zajęcia nie tylko dla dzieci, ale także dla nauczycieli. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i chętnie dzieliły się wrażeniami i zdobytą wiedzą.   Zapraszamy do galerii zdjęć.

dzieci słuchają pszczelarza
pszczelarz częstuje
wystawa pszczelarska
uczniowie siedzą i słuchają pszczelarza