Kinder Joy of Moving w Starogardzie Gdańskim

Utworzono: 20-11-2023

18 listopada był bardzo udanym dniem dla młodych zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego Libero Łebień. W turnieju eliminacyjnym do wojewódzkiej ligi minipiłki siatkowej Kinder Joy of Moving w Starogardzie Gdańskim do rywalizacji przystąpiło ponad 70 dwójek z całego województwa pomorskiego.  Rewelacyjnie spisała się drużyna UKS Libero I w składzie: Hanna Klawikowska, Maja Falitarska, Lena Leżańska. Dziewczyny wygrały wszystkie mecze i zakwalifikowały się do najwyższej I ligi.
Pozostałe miejsca naszych dwójek:

UKS Libero II: Marcelina Pawelczyk, Lena Klawińska – IX liga
UKS Libero III: Natalia Dziembowska, Nadia Urbowska – XII liga
UKS Libero IV: Iga Budzeń, Natalia Tandek Zofia Konkel – X liga

W niedzielę do rywalizacji przystąpiły nasze „trójki”. Pomimo osłabienia najlepiej spisała się drużyna UKS Libero Łebień I w składzie: Maja Syldatk, Zofia Bieluch, Olivia Folga. Dziewczęta awansowały do III ligi i tam rozpoczną rywalizację o lepsze miejsca w kolejnych turniejach.

Druga drużyna Libero w składzie: Hanna Karczewska, Wiktoria Janiszewska, Julia Jaskulska zacznie sezon minipiłki siatkowej w VIII lidze.
Klub z Łebienia reprezentowały uczennice Zespołu Szkól w Łebieniu i Szkoły Podstawowej w Garczegorzu. Trenerami są: Zdzisław Kotłowski, Michał Górski, Marcin Dawidowski. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Nowa Wieś Lęborska.

mecz siatkówki
siatkarki grają mecz