Kino sferyczne

Utworzono: 16-06-2023

13-14  czerwca 2023r., uczniowie naszej szkoły i przedszkola mieli okazję uczestniczyć w niesamowitej projekcji filmu w kinie sferycznym, które zostało zainstalowane w naszej hali sportowej. Było to niezapomniane edukacyjne doświadczenie, które pozwoliło nam zgłębić tajniki powstania samolotu, grawitacji, kosmosu, życia w rafie koralowej oraz przebiegu II wojny światowej.

Projekcja filmowa odbyła się w wyjątkowym środowisku kinowym, które przenosiło nas w zupełnie nową przestrzeń. Wnętrze kina sferycznego było pełne zakrzywionych ścian, które otaczały nas z każdej strony, tworząc wrażenie, jakbyśmy byli w samym centrum wydarzeń.

Jeden z filmów, który mieliśmy przyjemność obejrzeć, skupiał się na fascynującej historii powstania samolotu. Pokazano nam, jak wielu wynalazców, inżynierów i lotników przyczyniło się do tego, aby marzenie o lataniu stało się rzeczywistością. Widzieliśmy, jak narodziły się pierwsze prototypy, jak technologia lotnicza rozwijała się na przestrzeni lat, aż do momentu, gdy samoloty stały się nieodłączną częścią naszego życia. Byliśmy zafascynowani filmowymi rekonstrukcjami lotów pionierów lotnictwa i ich odwagą, która otworzyła nowe horyzonty.

Następnie przenieśliśmy się w głąb kosmosu, doświadczyliśmy grawitacji, oglądaliśmy niepowtarzalne widoki z głębin oceanu, a na koniec powędrowaliśmy szlakami bojowymi II wojny światowej.

Wszystkie filmy w kinie sferycznym były nie tylko interesujące, ale również wzbudzały w nas ogromną fascynację i ciekawość. Dzięki wspaniałej technologii kinowej mogliśmy poczuć się, jakbyśmy sami brali udział w tych wydarzeniach historycznych. Była to nie tylko lekcja historii, ale także lekcja pokory w stawieniu przed osiągnięciami ludzkich umysłów i zdolności technologicznych. Przez cały czas trwania projekcji czuliśmy się zainspirowani i zmotywowani do odkrywania.

Nie można zapomnieć o atmosferze panującej wśród uczestników projekcji filmowej. Widząc na ekranie historię sukcesów i trudności, wszyscy byliśmy zafascynowani i zaabsorbowani. Była to również wspaniała okazja do integracji i dzielenia się wrażeniami z naszymi kolegami i koleżankami.

Projekcja filmu w kinie sferycznym stała się nie tylko rozrywką, ale również ważnym elementem naszej edukacji. Pozwoliła nam lepiej zrozumieć i docenić znaczenie osiągnięć naukowych i technologicznych w historii ludzkości. Wydarzenie to na pewno zostanie na długo w pamięci uczestników i będzie miało pozytywny wpływ na ich dalszą naukę i rozwój.

uczniowie podczas seansu w kinie sferycznym
uczniowie w kinie sferycznym
uczniowie podczas seansu w kinie sferycznym
uczniowie wchodzą do kina sferycznego