Misterium Męki Pańskiej

Utworzono: 27-03-2024

W Wielką Środę uczniowie kl. IV, V, VII i VIII przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Janusz Góra, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Emilia Stanuch i cała społeczność szkolna mogła zobaczyć przedstawienie przypominające ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa. Przeżywamy je co roku, ale zawsze jakby to było pierwszy raz. Uczniowie doskonale wcielili się w biblijne postaci. Wymowna dekoracja, stroje i odpowiednio dobrane wielkopostne pieśni  potęgowały poważny nastrój. Oglądany spektakl spotkał się z uznaniem oglądających i nagrodzony gromkimi brawami. Pan Dyrektor Krzysztof Wojtysiak podziękował uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali to ważne wydarzenie sprzed 2000 lat oraz złożył życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Ksiądz proboszcz Janusz Góra również podziękował za głębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Postu. Nawiązał do Triduum Paschalnego, czyli „świętych dni”. Każdy uczeń otrzymał od księdza proboszcza słodki upominek. W świątecznym nastroju rozeszliśmy się do klas.

uczniowie podczas przedstawienia
publiczność
uczniowie podczas przedstawienia
dyrektor dziękuje uczniom