Na zawsze w naszej pamięci...

Utworzono: 05-09-2022

W sobotę 3 września 2022 roku towarzyszyliśmy w ostatniej drodze naszej uczennicy klasy V Amelki. Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Łebieniu skąd przewieziono ciało na miejsce wiecznego spoczynku,  na cmentarz w Charbrowie.

Oto słowa, którymi w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnał Amelkę dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu Krzysztof Wojtysiak:

„Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie.”

„List do przyjaciół” Gabriel Marquez

„Trudno znaleźć słowa, by wyrazić smutek i pustkę jaką odczuwamy dzisiaj towarzysząc naszej uczennicy, koleżance, Amelce w ostatniej ziemskiej drodze, ostatnim ziemskim pożegnaniu. To nieodżałowana strata dla wszystkich, którzy ją znali i kochali.

Amelka zawsze była pełna energii, szybka, uśmiechnięta, „żywe sreberko”. Kiedy przemierzała szkolne korytarze robiła to szybko, by zdążyć jeszcze przed lekcją porozmawiać z koleżanką, powygłupiać się, pożartować. Nagła i nieoczekiwana śmierć przerwała to wszystko.

Dzisiaj, kiedy zamknęła się ostatnia kartka z jej księgi życia, możnaby było dopowiedzieć, że Amelka, która była prawie wszędzie, zawsze musiała coś powiedzieć, gdzieś pójść, coś zrobić żyła tak intensywnie, bo dostała na życie mniej czasu od innych.

Amelka pozostanie w naszej pamięci jako dobra koleżanka, sympatyczna uczennica, ale przede wszystkim jako wartościowy  młody człowiek. Głęboko wierzymy, że tam dokąd odeszła spotka ukojenie duszy, a pamięć o niej żyć będzie wiecznie w naszych sercach, bo jak napisał ks. Jan Twardowski:

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko…..”

Amelka odeszła na wieczną lekcję do najlepszego i najważniejszego Nauczyciela.”

Grafika 1: Na zawsze w naszej pamięci
Grafika 2: Na zawsze w naszej pamięci