Nowe życie Mikołaja Kopernika

Utworzono: 26-01-2024

W nowym zadaniu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę” uczniowie klasy 5, na lekcji języka polskiego, mieli przedstawić Kopernika w nowej odsłonie. Rozpoczęli pracę od  zapoznania się z postacią polskiego uczonego . Obejrzeli film, z którego dowiedzieli się, czym zasłynęła ta postać. Nasi uczniowie dali się ponieść fantazji. Mieli przy tym sporo radości! Najbardziej zaintrygowała ich powierzchowność polskiego astronoma. Niektórzy uważali ją za groźną, a inni za dumną i dystyngowaną. Mikołaj Kopernik jako astronauta, policjant, a może... sportowiec? Gdyby Mikołaj Kopernik żył współcześnie byłby naukowcem, bokserem, koszykarzem i drillowcem... Nasz wielki uczony z pewnością byłby bardzo zaskoczony w jakich rolach widzą go uczniowie klasy 5.

Mikołaj Kopernik- bokser
Mikołaj Kopernik - [praca wykonana przez uczniów